UA
RU

Прем’єра фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова відбулась у Києві

Редагувати переклад
Першими стрічку Пулітцерівського лауреата подивилися Анна Гуляєва, Влад Никитюк, Катя Тейлор, Сергій Майдуков, Ігор Козловський, Сара Ештон-Сірілло та інші.

Прем'єра фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова відбулася у Києві-Фото 1

В Осередку «Кіноспільнота» у столичному Будинку кіно відбулася прем’єра фільму «20 днів у Маріуполі». Ця стрічка зображує облогу міста від самого початку повномасштабного російського вторгнення. 31 серпня стрічка виходить в обмежений прокат — подивитися її можна тільки в обраних кінотеатрах у короткий проміжок часу (у більшості кінотеатрів тільки протягом першого вікенду). Знайти актуальний перелік кінотеатрів можна на сайті кінокомпанії «Артхаус Трафік».

Гостями прем'єрного показу стали актори Анна Гуляєва і Влад Нікітюк, кураторка Катя Тейлор, ілюстратор Сергій Майдуков, релігієзнавець Ігор Козловський, речниця Сашко Жиляєв.

Прем'єра фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова відбулася у Києві-Фото 2

Прем'єра фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова відбулася у Києві-Фото 3

Після показу відбулося обговорення з членами творчої групи: режисером Мстиславом Черновим, фотографом Євгеном Малолєткою та продюсеркою Василисою Степаненко — членами команди Associated Press, які стали останніми міжнародними журналістами в оточеному Маріуполі. Вони продовжили роботу в облозі та зафіксували кадри, які пізніше стали визначальними образами війни: смерті дітей, масові поховання, розбомблений пологовий будинок та інші жахи російських злочинів.

За роботу в обложеному Маріуполі вони отримали Пулітцерівську премію, яка вважається найпрестижнішою в галузі журналістики. Мстислав Чернов і Євген Малолєтка стали лауреатами міжнародних нагород, зокрема Deutsche WelleFreedom of Speech Award (Німеччина), Knight International Journalism Awards (США), Biagio Agnes Award (Італія), BayeuxCalvados-Normandy Award (Франція), а також українських Премії імені Георгія Ґонґадзе та Премії «Української правди».

Вперше картина побачила світ на «Санденсі» — одному з головних фестивалів незалежного кіно у США — у секції WorldCinema Documentary Competition. Стрічка здобула Приз глядацьких симпатій.

Прем'єра фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова відбулася у Києві-Фото 4

Прем'єра фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова відбулася у Києві-Фото 5

Прем'єра фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова відбулася у Києві-Фото 6

Українська прем’єра відбулася на фестивалі Docudays UA, де «20 днів у Маріуполі» став Найкращим фільмом Національного конкурсу, а також володарем Призу глядацьких симпатій. Також картина отримала нагороди Міжнародного кінофестивалю у Клівленді (США), DocAviv (Ізраїль), Sheffield DocFest(Велика Британія), DocEdge (Нова Зеландія), Премій Cinema for Peace (Німеччина) та Royal Television Society (Велика Британія).

Кінокритики та глядачі сприйняли стрічку позитивно: на сайті Rotten Tomatoes фільм отримав 100% рейтинг та відзнаку «Сертифікована свіжість», яка присуджується фільмам із найкращими рецензіями. Рейтинг на платформі IMDb — 8,5, на Metacritic — 83 бали з позначкою Must See.

Читайте також: «КЛЮЧ ДО РОЗУМІННЯ УКРАЇНСЬКОГО ІТ»: НАЙОЧІКУВАНІШИЙ ФІЛЬМ ОСЕНІ «ПЕРШИЙ КОД» ВИЙДЕ У КІНО 16 ЛИСТОПАДА  

Статті на тему