UA
RU

Про кенселування російської культури та очікування «Лебединого озера» на російських каналах: журналістка Ольга Артюшенко

Редагувати переклад
Президент України Володимир Зеленський мав зустріч із представниками російських ЗМІ. Відеоверсію розмови виклав Офіс президента. Роскомнагляд заборонив російським медіа публікувати інтерв'ю із Зеленським. Серед запитань лунало і про кенселування російської культури. Журналістка Ольга Артюшенко ділитися власними думками щодо поганого ставлення до російської культури.

Ольга Артюшенко

Дивакуваті росіянські журналісти запитали Зеленського, що він думає про погане ставлення до російської культури сьогодні. Це дуже своєчасне запитання президентові країни, на яку напали. Зрозуміло, у такий складний період, буквально ухиляючись від ракет, він не може не думати про те, що десь там вирішили не грати Чайковського. Всі наші хвилювання зараз там. Так. А сві Чайковський.

Можна, звичайно, сказати, що російська культура ні до чого. Поза політикою. Особливо, подивившись на обличчя як російських рядових, так і воєначальників. Є сумніви, що у них у плеєрах грає Чайковський, а настільна книга — «Ганна Кареніна». Ну і переглянувши свіжого Дурнєва. Не через кенселування російської культури страждають російські блогери, не за Дягілєвим та Бальмонтом сумують.

Не через кенселування російської культури страждають російські блогери, не за Дягілєвим та Бальмонтом сумують.

Приблизно 100-120 років тому у світі була мода на все російське. І це був унікальний випадок, коли російська культура в'їжджала в євпропейські міста не на кінноті та танках. Тобто праворуч не в культурі, а в тих, хто трусить фоліянтом Толстого, тримаючи в іншій руці револьвер.

кенсел російській культурі

collage by Marina Stepanska та Anna Lee

Жодним чином не світ та бридкий Захід винуваті, що російські класики та сучасники наразі стали миргідними. В тім, хоча Пушкін і ні до чого. Пушкін — молодець, але вшивайтесь зі своїм Пушкіним, Римським-Корсаковим і Репіним, усіма, ким ви так пишаєтеся — йдіть самі їх читайте, слухайте, дивіться, знайдіть собі чим занятися, з рештою. Книги свої заберіть, фільми, опери, нічого вашого не потрібне. Зрештою, мертві класики якось переживуть їхнє колективне «випилювання» звідусіль.

Мертві класики якось переживуть їхнє колективне «випилювання» звідусіль.

Але мені більше хочеться вірити, що не переживуть. Що постати із могил своїх, і завдяки здібності проходити крізь стіни, заявлятися в один бункер, що за легендою. таїться десь на Уралі. І тоді всі ми будемо сміятися та плакати, тому що російськими каналами нарешті покаже «Лебедине озеро» Чайковського, і ніхто не буде проти. Слово честі.

Автор: Ольга Артюшенко

колажMarina Stepanska та Анна Лі

Статті на тему