Edit page title Про що жінка мовчить: художниця Саша Макарська
Edit meta description Про що жінка мовчить: художниця Саша Макарська - Marie Claire Україна

Close edit interface

Про що жінка мовчить: художниця Саша Макарська

З 22 березня до 7 квітня у Національному музеї «Київська картинна галерея» триватиме виставка мисткині з Донецька Саші Макарської «Полотно: лють/надія/любов». Картини, як частинки кіноплівки, зберігають найцінніші моменти. «Вихоплюй, замальовуй важливі для себе речі, щоб розповісти про них близьким», – так вирішила художниця на початку повномасштабного вторгнення. Тому її роботи про те, за що тримається людина в час війни. Про почуття люті, яке штовхає нас вперед, про надію – дороговказ у майбуття, і про любов, що надихає та дарує радість навіть у важкі хвилини. Більше про свої відчуття вона розказала в інтерв'ю Marie Claire.

Про що жінка мовчить: художниця Саша Макарська-Фото 1

Про що сьогодні не варто говорити вголос, а про що просто неможна мовчати?

Зараз, щось говорячи, треба думати про тих хто втратив близьких, хто воює, їх рідних  і хто чекає повернення своїх з полону. Вважаючи на них думати, що казати і як.

Не можна мовчати про любі дії, які наближають наше суспільство  до росії, не можна мовчати про насильство, не можна мовчати, про справедливість щодо наших військових,  поранених.

Коли та із ким останнім часом вам було приємно помовчати?

Я майже весь час наодинці сама в майстерні, тож вже як зустрічаюсь з друзями то  вже  хочеться наговоритися, нажалітися, попліткувати і обов’язково  посміятися, як вийде.  Тож не мовчимо.

Коли ви в останнє себе хвалили, а за що сварили?

Хвалила за  персональну виставку  в Київській картинній галереї “Полотно, лють/надія/любов ”,  яку нарешті зробила після великої перерви. Я дуже задоволена результатом. А сварю себе постійно, багато маю до себе вимог:  чи достатньо я роблю як мама, як художник, чи зробила я,  все що можу для наших захисників. Тож сварю, що забагато сварю.

Саша Макарська арт

Назвіть найкрасивішу річ і чому ви її такою вважаєте?

Не можу назвати одну річ. Для мене найцікавіше і найкрасивіше- це твори мистецтва, які захоплюють і надихають.  А найкрасивіші створіння — це коти.

Яким талантом вам би дуже хотілося володіти?

Талантом обирати гідних чоловіків, партнерів. Самотня давно, бо після останнього роману з абьюзером боюсь стосунків.

Якби ви могли залишити тільки один спогад, щоб це було?

Син маленький. Літо.  Нам весело. Небо навіть не блакитне, сине. Ми йдемо вздовж  траси на море, повз пролітають машини. Ми щасливі і співаємо у весь голос.

Що личить сучасним чоловікам, а що не прикрашає сучасних жінок?

Для мене всі чоловіки у пікселі — красені, а жінки — красуні. Не прикрашає, як жінок, так і чоловіків — російська мова.

Саша Макарська картини

Якби вам довелося себе порівняти із алкогольним напоєм чи коктейлем. Ви який?

Мені подобається, як в Туреччині кажуть: «Жінка як вино».  В сенсі, що з роками тільки краще. То ж хай буду тихим червоним сухим.

До якої поради мами ви не дослухалися, і наразі жалкуєте про це?

В мене бабуся, була за маму. Вона вважала найголовнішим в житті три речі: творчість, свободу та друзів. Були періоди коли щось з цього впускала, і тоді отримувала наслідки — не була щасливою. 

Зовнішність якого визнаного красеня завжди здавалася вам перебільшеною? І, навпаки, хто з чоловіків із невиразною зовнішністю видається вам дуже привабливим?

Не знаю… Є наприклад австралійські пожежники і вони всі гарні, без перебільшень. І подобаються. (Усміхається.) Ну,  якщо серйозно,  привабливим людьми вважаю тих в кого є харизма та індивідуальність. 

Чим пахне щастя?

Я п’ять років прожила за кордоном. Пам’ятаю, як коли повернулась, йду сніг і бабулі біля метро продають квашені, солоні огірки, капусту. Відчула запах щастя. (Усміхається.)

Саша Макарська

Саша Макарська виставка

Читайте також: ЧОЛОВІК ГОВОРИТЬ: ХУДОЖНИК ВІКТОР СИДОРЕНКО 

Статті на тему