UA
  RU

  Пулітцерівську премію 2020 року вручили за статті New York Times і роман про вихованців колонії

  Редагувати переклад
  Найкращі журналісти та письменники року вже відомі. 

  Пулітцерівську премію 2020 року вручили за статті New York Times і роман про вихованців колонії-Фото 1

  Одна з найпрестижніших премій у світі літератури та журналістики оголосила своїх лауреатів. Найкращим романом журі назвало роман Колсона Уайтхеда «Нікелеві хлопчики» («The Nickel Boys»). Книга розповідає про двох темношкірих хлопців, які відбувають термін у колонії для неповнолітніх. У 2017 році автор також отримав Пулітцерівську премію за роман «Підземна залізниця», який був перекладений багатьма мовами, у тому числі українською. 

  Читайте також: 12 найочікуваніших книжкових новинок 2020 року в Україні

  Пулітцерівську премію 2020 року вручили за статті New York Times і роман про вихованців колонії-Фото 2

  У категорії «Біографія» відзначили книгу «Зонтаг: її життя та творчість» про покійну письменницю Сьюзен Зонтаг автора Бенджаміна Мозера. Також Пулітцерівську премію вручають у багатьох інших номінаціях: історичний роман, драма, нон-фікшн, поезія та інші. 

  Пулітцерівську премію 2020 року вручили за статті New York Times і роман про вихованців колонії-Фото 3

  У категорії «Музика» назвали найкращим мюзикл «Центральний парк, 5» про п'ятьох темношкірих підлітків, засуджених за згвалтування, якого вони не робили. 

  За публікації про міжнародні події у номінації «Міжнародний репортаж» відзначили The New York Times за цикл статей про «викриття хижого режиму Володимира Путіна», зокрема матеріали про вбивства в Україні та втручання у справи інших країн. 

  Пулітцерівська премія вручається з 1917 року та відзначає найкращих представників літератури, журналістики, музики, театру, фотографії. 

  Фото: pulitzer.org

  Статті на тему