UA
RU

Подорож на південь України із Suzuki

Редагувати переклад

Редакція Marie Claire продовжує подорожувати Україною компактними кросоверами Suzuki. Ми вирушили до Херсонської, Миколаївської та Одеської областей, щоб знайти найкращі місця для романтичних фотосесій.

Арабатська стрілка

Арабатська стрілка,
відстань від Києва 772 км

Здається, що влітку абсолютно всі обов'язково їдуть до Одеси. Але ми вирішили шукати шляхи складніше та цікавіше, обравши п'ять пунктів призначення у своїй подорожі на південь. Першою з них була Арабатська стрілка на Херсонщині – місце, досить відоме ще з радянських часів. Таким його зробили повітря, в якому змішується сіль, йод та аромати степових трав, піщаний пляж довжиною 120 км та тепле море – через мілководдя, що відмінно підходить для дітей та любителів зайти у воду не далі ніж до пояса. По суті, стрілка – це смуга суші шириною від 270 метрів до 8 кілометрів, яка утворилася в XVII столітті. Вона відокремлює затоку Сиваш від Азовського моря.

Арабатська стрілка

Ми добиралися туди з Херсона, де переночували першого дня – це близько 200 км дороги. На Арабатську стрілку в'їжджаєш мостом, а Азовське море тягнеться ліворуч – виглядає це місце абсолютно фантастично. Можна вибрати місце, де купуватись, а зупинитися знімати красу навколо і себе в її оточенні просто не можна – у нас найкращі кадри вийшли на заході сонця. Що стосується автомобіля - будьте обережні, тому що пісок - підступне покриття, і ми дуже пошкодували, що перед поїздкою не закинули в багажник Suzuki SX4 лопату - з нею було б набагато спокійніше. До речі, про багажник - він не такий вже й великий, 430 л, але все необхідне туди поміститься, тим більше що якщо ви їдете вдвох, простір багажного відділення можна розширити, склавши спинку заднього сидіння.

Арабатська стрілка

На фото: сукня та тренч, NUANCES

Лайфхак: Повернувшись до Херсона, вирушайте вечеряти в SHKAF smart cafe (вул. Ушакова, 23). Ми знайшли його через рекомендації на Forsquare та замовили – стейк, пасту, теплі салати з овочами з медовим соусом. Все було смачно, особливо порадували великі порції.

Рожеві озера

Рожеві озера,
відстань від Києва 648 км

Перше, що потрібно враховувати, збираючись подивитися солоні Рожеві озера Херсонської області – не сподівайтеся побачити там такі «кислотні» картинки, які видасть вам Google. Яскраво виражений рожевий колір води тут буває в другій половині серпня, але якщо ви приїхали в інший час, намагайтеся дістатися місця або на світанку, або помилуватися озерами в західних променях сонця (ми встали о 4 ранку, щоб до 7 бути на місці). «Винниками» цього природного феномену є водорості Dunaliella salina, які виробляють у теплій воді каротиноїди, наприклад, бета-каротин. Нас вразила не так вода, як кристали солі, які малюють химерні візерунки по кромці води.

Рожеві озера

Подивитися на цей дивовижний природний феномен можна або поблизу Кінбурнської коси, або в районі Генічеська (Арабатської стрілки). Ми вибрали перший варіант, під'їхавши до Рожевих озер із боку села Геройське. Видобувати сіль тут почали ще в XVI столітті, але дорогам це ніяк не допомогло - вони в дуже поганому стані, тому потрібні ентузіазм і терпіння, щоб подолати всі перешкоди. Ми, наприклад, під'їжджаючи до озер, завантажили в піску, і довелося близько години займатися підкопом машини. Якщо поїдете туди, подбайте про те, щоб заправити повний бак – з АЗС у цьому районі туго, благо Suzuki S4 з 1,6-літровим двигуном витрачає бензин досить економно – близько 6 л на 100 км.

КІЛОМЕТРИ ВРАЖЕНЬ: ПОДОРОЖ ЗА ЗАКАРПАТТЮ З SUZUKI

Лайфхак: У районі озер дуже багато комарів, тому обов'язково захопіть із собою репеленти та теплий одяг – увечері тут може бути прохолодно.

Альошківські піски

На фото: комбінезон із льону, NUANCES

Альошківські піски,
відстань від Києва 567 км

Відразу після Рожевих озер ми вирушили до Альошківських пісків – вони знаходяться за 30 км від Херсона. Спокійний монотонний пейзаж, який ділиться на сім зон і тягнеться на 200 гектарів, може привести в захват любителів ралі та повного приводу – у Suzuki SX якраз такий, так що азарт підкорити усі бархани може захопити з головою. Що цікаво, пустелю навмисно засаджують хвойним лісом. Щоб знайти ідеальне місце для зйомок - з красивими хвилястими пісками, як на фото National Geographic, і соснами, що їх обрамляють, нам довелося радитися з місцевими жителями з міста Альошки. До минулого року він називався Цюрупинськ, і назва була предметом для жартів.

Альошківські піски

Лайфхак: збираючись у пустелю, захопіть багато води – пісок прогрівається дуже швидко і стає спекотно. Не забудьте і про захист від сонця, наприклад, спрей, крем або флюїд із серії Anthelios від французької марки La Roche Posay.

Садиба Курісів

На фото: сукня, NUANCES

Садиба Курісов,
відстань від Києва 464 км

Вибравшись із пісків, ми переночували в Миколаєві, щоб уранці відвідати дворянську садибу Курісів. Романтичний маєток був збудований у 1820-і роки полковником Іваном Курісом, який раніше служив начальником канцелярії Суворова. Симетричні сходи, вежі та арки у східному стилі – садиба виглядає дуже незвичайно, шкода лише, що у 1990-му році на її території сталася пожежа, яка завдала непоправної шкоди. Тут добре в сонячну погоду, але нас застав дощ, який додав фактурності на фотографіях, але підганяв нас якнайшвидше покинути територію садиби. Для туристів передбачений свій fun – якщо захочете, вам видадуть ліхтар, і ви зможете поблукати по підземеллю у темряві. До палацу Курісів можна з'їздити і з Одеси – до нього з міста добиратися приблизно година.

Садиба Курісов,

Лайфхак: у Миколаєві ми снідали на вуличній терасі готелю «Континент» (вул. Адмірала Макарова, 41). Будівлю готелю було зведено на початку XIX століття впливовими вихідцями з Греції, сім'єю Інглезі.

Акерманська фортеця

На фото: сукня, NUANCES

Акерманська фортеця,
відстань від Києва 548 км

Ми до Одеси не дісталися – після відвідин садиби Курісів вирішили переночувати у Білгород-Дністровському, де була остання точка нашого маршруту – Акерманська фортеця, яка стоїть на скелястому березі Дністровського лиману. Одна з її цінностей у тому, що фортеця збереглася у відмінному стані, і там, якщо нікуди не поспішати, можна провести цілий день – її територія становить 9 гектарів. Фортеця була заснована в XIII столітті ханом Золотої Орди Берке, в XIV столітті керували генуезці, потім молдавські князі, а пізніше - турки.

Акерманська фортеця

У фортеці вражає розмах, з яким її будували потужні стіни шириною до п'яти метрів, широкий рів з тих боків, де вона не виходить до лиману. Якщо хочете зробити гарні фото на фоні фортифікації з автомобілем, під'їжджайте до неї із боку західних воріт. На території можна зайнятися різними активностями, які пропонують для туристів – тут, наприклад, проводяться інтерактивні лицарські шоу. Вгамувати спрагу і голод можна, не виходячи за межі фортеці - просто неба стоять столики, а фудкорт пропонує базові страви. І навіть є великий котел, як у фільмі «Астерікс і Обелікс», в якому варять глінтвейн.

КІЛОМЕТРИ ВРАЖЕНЬ: ПОДОРОЖ З SUZUKI У ПОЛТАВСЬКУ І ХАРКІВСЬКУ ОБЛАСТЬ

Лайфхак: вирушаючи в Білгород-Дністровський, подбайте про те, щоб у вас була достатня кількість готівки із собою – тут проблеми зі зв'язком, і термінали безготівкового розрахунку можуть не працювати. Житло бажано також забронювати заздалегідь, щоб уникнути заворушень на місці.  

Акерманська фортеця

Весь маршрут, за який ми об'їхали п'ять небанальних пам'яток України, зайняв п'ять днів. За цей час ми встигли зродитися з компактним кросовером Suzuki SX4 - навіть сідаючи за кермо цього автомобіля вперше, ти легко відчуваєш габарити, а всередині досить просторо, щоб зручно влаштувати собі в ньому "пересувний будинок" на ці кілька днів. Повертаючись додому, ми вже думали про план наступної поїздки – до Тернопільської, Житомирської та Вінницької області.

Одяг бренду NUANCES можна придбати на їх офіційному сайті або у шоу-румі у Києві за адресою: пров. Т. Шевченка, 8б.

Тег: #КілометриПочуттів

Фото: Сергій Аніщенко

Статті на тему