UA
RU

Нетривіальний маршрут: подорож по півночі Італії та Швейцарії

Редагувати переклад

Оленка Мартинюк вирушила подорожувати півночі Італії та Швейцарії.

treviso_hmg

Долетіти до італійського міста Тревізо прямим рейсом з Києва, організованим туристичною компанією IdrisKa tour, мені вдалося лише за 2,5 години. Залишивши рідну оселю після обіду, увечері я вже смакувала гарячий шоколад на площі Сан-Марко! Погодьтеся, такий переліт – це швидко та зручно.

Підказка: у вартість квитка включено та перевезення пари лиж. Отже, зійшовши з трапу, можна сміливо вирушати до Доломітових Альп.

Першою зупинкою в Мілані став виноградник Леонардо да Вінчі, розташований через дорогу від головної церкви домініканського монастиря Санта-Марія-делле-Граціє. У її архівах досі зберігається знаменита картина художника «Таємна вечеря». У березні цього року угіддя да Вінчі відродили до життя, висадивши першу лозу: урожай чекають за три роки! З її плодів зроблять біле вино сорту Malvasia. Відомо, що виноградник художнику подарував герцог Лодовіко Сфорца у 1498 році. У ті часи, у XV столітті, він знаходився в полі, зараз же росте в саду Будинку Ателлані, сім'ї, що служила при дворі Сфорца.

Leonardo's_vineyards

ПО ДОРОГІ В ЦЮРИХ

Наступною зупинкою моєї подорожі стала Швейцарія: дорога до неї з Мілана займає лише годину часу! Тут повітря (втім, як і вода) настільки чисте, що, за розповідями гідів, деякі туристи з країн СНД, які звикли до змоги, одержують кисневе отруєння.

Дорогою до Цюріха всім раджу відвідати князівство Ліхтенштейн, одну з карликових країн світу. Ви, напевно, закохаєтеся в головну вулицю його крихітної столиці Вадуц. Тут на вас чекають Поштовий музей з безкоштовним входом, а також Національний музей, в якому розташувалася виставка, присвячена силі впливу Мерилін Монро.
В експозиції представлено 400 особистих речей легендарної актриси. Побачити їх можна до 10 січня 2016!

вхід

ФІНАНСОВА СТОЛИЦЯ

У Цюріху є що подивитися! По-перше, тут встановили найдорожчу ялинку у світі, декоровану кристалами Swarovski. Вона розташована на центральному вокзалі, а біля неї ви знайдете різдвяний ярмарок. Тут можна скуштувати фондю та раклет – гордість швейцарської кухні.

DSCN3216

 

 

До речі, ще одним рекомендованим місцем для відвідування я б назвала Cabaret Voltaire, де виникла арт-течія дадаїзму. За часів Першої світової війни у ​​Швейцарію переселялися художники з усієї Європи, а кабаре стало їхнім місцем зустрічі. У ньому виставляли картини Кандінського, Джорджо де Кіріко, Пауля Клеє та Макса Ернста, творчість яких на початку XX століття вважалася радикальною.

Ще одна особливість старого Цюріха – будівлі з еркером, який раніше вважався особливою розкішшю та оподатковувався. "В наш час це як Ferrari під будинком", - резюмував наш екскурсовод.

Статті на тему