UA
RU

П'ять сучасних художників, роботи яких вражають своєю сміливістю

Редагувати переклад
Мистецтвознавець Ганна Коршун знайомить читачів Marie Claire із найцікавішими художниками сучасності.

Прихована чуттєвість у абстрактних «пейзажах тіла» Лой Холлоуел. Злиття художніх жанрів у роботах Сари Зе. Яскрава пастель та нестандартна інтерпретація класичного живопису у роботах Ніколаса Парті. Психоделічні візерунки та неймовірні кольори Яйо Кусами — японки, чий геній прокинувся в США. Ці сучасні художники здатні дивувати глядача, занурюючи у свої світи та створюючи нову візуальну мову. 

 

Ніколас Парті (Nicolas Party)

П'ять сучасних художників, роботи яких вражають своєю сміливістю.

Ніколас Парті (Nicolas Party) – художник швейцарського походження, який працює у Нью-Йорку. Його головний творчий інструмент — пастель, що досить нестандартний вибір для сучасного живописця.

Роботи Ніколаса Парті легко впізнавані завдяки яскравим фарбам, нестандартному прочитанню навколишнього світу, а також вражаючим інсталяціям, за допомогою яких він занурює глядача у світ, яким його бачить сам. 

Читайте також: #CORONAVIRUSART: СУЧАСНЕ МИСТЕЦТВО ПРО НОВИЙ ВІРУС

Парті приділяє особливу увагу портретам та натюрмортам, при цьому позбавляючи об'єкти звичного зовнішнього вигляду. Таким чином, він акцентує увагу на сприйнятті істинної сутності об'єкта. Завдяки своєму унікальному погляду Парті створює нестандартні зв'язки між, здавалося б, такими різними світами — природою, наукою та класичними канонами історії мистецтв. Він пропонує глядачеві зануритися в його чудовий пастельний всесвіт, де предмет, форма і час руйнуються у візуальній пишності.

[mc_gallery id=591217]

Сара Зе (Sarah Sze)

П'ять сучасних художників, роботи яких вражають своєю сміливістю.

Сара Зе (Sarah Sze) – американська художниця, яка живе та працює в Нью-Йорку. Сара глибоко впевнена, що живопис повертає свою популярність. Тим не менш, її картини далекі від класичного розуміння, і відрізняються нестандартним підходом та виконанням.

В основі практики Зе лежить злиття живопису та скульптури. У її випадку це відбувається на концептуальному рівні і для неї меж між ними не існує. За допомогою спецтехніки Сара створює ілюзію цифрового зображення на полотні. Її картини взаємодіють із простором тому ж рівні, як і скульптура. Також вона створює іммерсивні установки, або конструкції, як вона їх позиціонує. В останніх простежується вплив радянського конструктивізму.

Її роботи повні мініатюрних деталей, які складаються в єдиний мікрокосм, за допомогою якого Сара Зе закликає звернути увагу глядача на більш глибоке значення та розуміння навколишнього світу та нашої з ним взаємодії, а також питання усамітнення та приватного життя в рамках урбанізації.

[mc_gallery id=591225]

Лой Холлоуелл (Loie Hollowell)

П'ять сучасних художників, роботи яких вражають своєю сміливістю.

Лой Холлоуелл (Loie Hollowell) - американська художниця, що так само живе в Нью-Йорку. Незважаючи на абстрактні форми, картини Холлоуелл сповнені чуттєвості. Її живопис — яскравий, наповнений кольором та формою, а також тонко завуальованими елементами сексуальності та людського тіла.

Роботи Холлоуелл автобіографічні. Так було від початку її творчого шляху. На початку вони являли собою метафору «особистого простору» — медитації, сну, жіночої наготи та власного відображення. Згодом, з фігуративного живопису її роботи трансформувалися в абстрактніші картини з симетричними елементами, але так само зберегли чуттєвість властиву її ранній практиці.

Читайте також: ЛИЖКЕ МИСТЕЦТВО: ЩО ВІДБУНЕТЬСЯ, ЯКЩО ВИПАДКОВО ЗНИЩИТИ ЕКСПОНАТ У МУЗЕЇ

Не дивно, що жіночий початок, вагітність та пологи дуже вплинули на її творчість, таким чином лише посиливши автобіографічний елемент. У картинах художниці простежується зв'язок з оптичним та тантричним мистецтвом, а також феміністським живописом 70-х та 80-х років, зокрема, спадщиною знаменитих художниць-феміністок Джуді Чикаго та Джорджії О'Кіфф.

[mc_gallery id=591230]

Яєї Кусама (Yayoi Kusama)

П'ять сучасних художників, роботи яких вражають своєю сміливістю.

Яйоі Кусама (Yayoi Kusama) — японська художниця, яка є високооплачуваною художницею сучасності, і чиє життя і творчість нерозривно пов'язані зі США.

Вона залишила Японію і переїхала спочатку до Сіетлу, а потім до Нью-Йорка – це сталося у 1957 році. Амбітна художниця, яка з дитинства страждає на обсесивно-компульсивний розлад, зуміла створити власний неповторний публічний образ, і навіть вважалася лідером американського авангардного руху. В Америці у художниці з'явилися цікаві звички, такі як регулярне фотографування себе з новою роботою та публічні появи у фірмових перуках та яскравому одязі. Нью-йорський період творчості Кусами пов'язували як з мінімалізмом, так і з поп-артом, але вона безумовно не належала до жодної течії.

Незважаючи на наполегливу роботу протягом шістдесятих років, творчість Яєї не мала комерційного успіху. 1973-го художниця змушена була повернутися до Японії за станом здоров'я, і ​​була майже забута. Інтерес до неї відродився наприкінці вісімдесятих – початку дев'яностих.

Роботи Кусами легко дізнатися завдяки використанню елементів, що повторюються, зокрема, характерних для неї точок. Японка створює вражаючі паралельні світи, безмежні дзеркальні кімнати, які затягують глядача. Сьогодні 91-річна Яї живе в психіатричній лікарні в Токіо, але щодня працює у своїй студії, яка знаходиться недалеко від клініки.

[mc_gallery id=591239]

TeamLab

П'ять сучасних художників, роботи яких вражають своєю сміливістю.

teamLab - міжнародний художній колектив, що складається з різних спеціалістів (художники, програмісти, інженери, аніматори комп'ютерної графіки, математики та архітектори). Їхні роботи — яскраві інноваційні інсталяції, які активуються при взаємодії з глядачем, даруючи йому неймовірний візуальний досвід.

teamLab через свою творчість прагне пізнати та показати глядачеві нерозривне відношення між людиною, світом та новими технологіями. Їхня місія це злиття воєдино мистецтва, науки, техніки і природи, дослідження відносин між собою, світом і новими уявленнями про мистецтво, а також подолання кордонів у людському світогляді та сприйнятті.

Команда базується в Токіо (Японія), проте їхні роботи знаходяться у постійних колекціях музеїв азіатського мистецтва по всьому світу, включаючи Нью-Йорк та Сан-Франциско.

Ганна Коршун (Christie's Education New York, член Tate North American Acquisition Commitee), експертно-комунікаційна група Імпульс і команда Marie Claire Ukraine готують для читачів спеціальну серію публікацій про сучасне мистецтво.

Статті на тему