UA
RU

Райок і всі їхні друзі: прем'єра кліпу за участю Анастасії Пустовіт, Анатолія Сачивко та Ангела Ангелова

Редагувати переклад
Танець, сатанізм, аб'юз, смерть та жіноче звільнення крізь чорно-білі лінзи: відео на пісню «Всі твої друзі» вивертає актуальне і болісне – для деконструкції та осмислення.

Райок і всі їхні друзі: прем'єра кліпу за участю Анастасії Пустовіт, Анатолія Сачивко та Ангела Ангелова-Фото 1

«Всі твої друзі» – новий сингл із дебютного альбому «Море вогню» київського дуету Райок. Це трек про друзів, залежність та самотність, що залишаються після. І – про головне число нової години – 666. Без сентиментальності чи лірики, але з насмішкою. Тріп-хоп біти накладаються на атмосферу пересиченої нудьги, а край прірви непомітно підповзає ближче, ніж хотілося б.

Режисером відео став Ангел Ангелов, кліпмейкер (Alyona Alyona, Monatik, Alina Pash) та творець фільму «Байконур: Вторгнення» (рекордсмен переглядів і призер XIV міжнародного кінофестивалю «Артдокфест»).

Головні ролі зіграли Анастасія Пустовіт та Анатолій Сачивко. Анастасія – зірка фільму «Коли падають дерева» (номінант Берлінського МКФ) та серіалу «Перші ластівки: Zалежні». Анатолій – керівник об'єднання танцюристів Apache Crew та хореограф-постановник (Jamala, СБПЧ, Monatik).

Розлючений танець зі смертельними наслідками – метафора протистояння нової та старої сили, і одночасно – відсилання до щоденної війни відносин. Герой рухається до прірви, попутно штовхаючи героїню, адже йти одному – страшно. Тягне за собою – і неважливо, що хоче інша половина. Головне – дійти. Нехай навіть у прірву.

«Він утомлений, але терпляче виконує свою місію. Дійти за всяку ціну. Вона б'ється об нього, як хвиля об скелю. Поки що вона штиль. І зовсім скоро - буря», - коментує Ангел.

Гурт райок з'являється на початку і в кінці відео, спочатку – спантелічуючи, потім – перевертаючи трагізм фінал через злам четвертої стіни. Танець виявляється конкурсним номером, а артисти – журі. Неважко здогадатися, яку цифру піднімуть третю: спочатку 6, потім 6 і… Найвища оцінка.

Яма, показана в кінці, – це прірва мертвих амбіцій, прірва (можливого) недалекого майбутнього, або просто прірва чорної діри посреди околиць. Або щось інше – не так вже й важливо. Важливо робити крок – або завмерти, штовхнути – або утримати. І якщо перше – питання вибору, то друге – необхідність.

«Огромне спасибі всім. Хореографи, Ангел, Настя, Толя, Андрій [Овод, со-продюсер], і всі-всі-всі - ви кращі у світі люди, а це - наше найкраще відео. Зрителям одне прохання: додивіться до кінця. І не бійтеся швидкої чіпізації», - Павло (біти, райок).

«Це не просто ілюстрація до музыки, кліп ставши окремим твором, яке мені самій би хотілося дивитися знову і знову», - Оксана (вокал, райок).

Слухати альбом "Море вогню":

https://band.link/rayok

 

Статті на тему