UA
RU

Режисер фільму «Додому» Наріман Алієв розпочав роботу над новим фільмом – ORTALAN

Редагувати переклад

Режисер фільму «Додому», учасник програми «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю Наріман Алієв розпочав роботу над наступним повнометражним фільмом. Ним стане історична драма, яка отримала назву ORTALAN (Орталан). 

Режисер фільму «Додому» Наріман Алієв розпочав роботу над новим фільмом – ORTALAN-Фото 1

Події фільму розгортаються під час депортації кримськотатарського народу у 1944 році. Головний герой - юнак Ісмаїл, який повертається з гір до рідного села Орталан, та находить його порожнім. Він вирушає на пошуки своєї сім'ї та відповідей. 

«Орталан – назва селища, звідки у 1944 році була депортована моя бабуся Гульсум; воно має для мене особисте значення. Немає жодної кримськотатарської сім'ї, яку не зачепило б це лихо. Моє завдання — через історію одного хлопчика розповісти історію трагедії цілого народу, який одного дня зник зі своєї батьківщини» - пояснює Наріман Алієв. 

Проект стрічки посів друге місце у категорії авторських фільмів Сімнадцятого конкурсного відбору Державної агенції з питань кінематографії та отримує фінансову підтримку України в розмірі 80% від загального бюджету. Осенью проект майбутнього фільму буде представлений у секції пітчингів cocoPITCH 2021 на кіноринку Connecting Cottbus. Захід, який традиційно відбувається в рамках міжнародного кінофестивалю у Котбусі (Німеччина) – одна з найголовніших індустрійних подій Східної Європи.

Режисер фільму «Додому» Наріман Алієв розпочав роботу над новим фільмом – ORTALAN-Фото 2

Читай також: «Котячі світи Луїса Вейна»: Офіційний трейлер байопіку з Бенедиктом Камбербетчем

Продюсерами ORTALAN виступають Володимир Яценко та Ганна Соболевська, співзасновники кінопродакшену ForeFilms, який займатиметься виробництвом фільму. «Історичні драми досить складні у виробництві, проте ми добре знаємо режисерський підхід та неповторний стиль Нарімана. Ми готові докласти зусиль, щоб створити фільм на найвищому рівні та відтворити історію такою, якою вона була» коментує Яценко.

Зйомки ORTALAN заплановані на травень-серпень 2022 року. Прем'єра стрічки очікується у 2023 році. 

_____________________

Наріман Алієв - режиссер, сценарист, член Української та Європейської кіноакадемій, автор та провідний підкаст Mincultpryvit. Його повнометражний дебют, стрічка «Додому», була вперше показана в рамках секції «Особливий погляд» 72-го Каннського кінофестивалю, отримала Гран-прі Одеського міжнародного кінофестивалю та була обрана в якості національного кандидата на премію «Оскар» від України у 2019 році. 

Режисер фільму «Додому» Наріман Алієв розпочав роботу над новим фільмом – ORTALAN-Фото 3

ForeFilms - український кінопродакшн авторського кіно, започаткований у 2020 році Володимиром Яценком та Ганною Соболевською. Серед проектів ForeFilms - стрічки Нарімана Алієва ("Додому"), Валентина Васяновича ("Атлантида", "Відблиск"), Ірині Цілик ("Я і Фелікс") та Антоніо Лукіча ("Люксембург, Люксембург"). 

Фото: Альона Лобанова, сімейні архіви Нарімана Алієва.

Візуальне рішення: Анастасія Весна. 

 

Статті на тему