UA
  RU

  Режисерка Ірина Цілик стала першою українкою у журі нагороди «Золоте око» у Каннах

  Редагувати переклад
  Режисерка Ірина Цілік («Земля блакитна, як апельсин») стала першою українкою у складі журі «Золоте око» в історії нагороди. Про це вона повідомила на своїй сторінці у Фейсбук.

  Ірина Цілік


   

  «Цього року я маю честь бути одним із членів журі L'Œil d'or – документальної премії 75-го Каннського фестивалю. Я дуже ціную таку можливість. Головою журі є Агнешка Холланд, і я з нетерпінням чекаю співпраці з нею та іншими колегами. Незважаючи на всі труднощі, багато українців збираються відвідати фестиваль. Я думаю, що українські кінематографісти повинні відвідувати такі важливі фестивалі, які представляють наші нові фільми та внутрішній погляд на українську реальність сьогодні. Українські голоси мають чітко чути на різних платформах. Тож до зустрічі у Каннах, шановні колеги. Ми єдина команда і продовжуємо рухатися вперед«, — написала вона на сторінці.


  До програм Каннського кінофестивалю офіційно відібрано два українські художні фільми: дебютний ігровий фільм «Бачення метелика» Максима Наконечного, та дебютний ігровий фільм Дмитра Сухолицького-Собчука «Памфір».

  «Золоте око» присуджується за найкращий документальний фільм, що бере участь у одній із секцій Канського міжнародного кінофестивалю. Переможець отримує грошове винагороду у розмірі 5 тисяч євро.

  Окрім Цілік, документальні фільми Канн оцінюватимуть режисерка Агнешка Голланд (голова), комік П'єр Делодоншам, критик Алекс Вісенте 'а генеральний директор Fifadoc Хічам Фалах.


  Читайте також: ПРО ЩО ЖІНКА МОВЧИТИ: ІРИНА ЦІЛИК, РЕЖИСЕРКА ТА ПИСАННЯ

  Статті на тему