UA
RU

Режисер Аліна Діанова про улюблені жіночі образи в кіно та роботу з The Body Wear

Режисер Аліна Діанова – режисер, концептуаліст відома роботами для Pinchuk Art Center, документальним фільмом «Театр тиші» про класичного музиканта Андреа Бочелії, 16-кратного володаря Греммі Девіда Фостера та американської піаністки Лоле Астановою. Співпрацює із швейцарським музичним лейблом Hana Road Studios. 2022 року Аліна Діанова стала амбасадором бренду The Body Wear. 

Режисер Аліна Діанова про улюблені жіночі образи в кіно та роботу з The Body Wear-Фото 1

Marie Claire обговорили з Аліною її професійні успіхи, перетворення для зйомки The Body Wear та як вона розуміє жіночу красу у сучасному світі. 

Ти часто знімеш за кордоном. У чому відрізняється відношення до жіночої краси в Україні та за кордоном? 

У Європі більше звертають увагу на вміння себе підносити, виглядати відповідно нагоди, цінується спортивний спосіб життя та гарна освіта. Прояви сексизму там значно менші, ніж в Україні. Жінки почуваються вільно і невимушено, не так орієнтуються на думку чоловіків.  

Режисер Аліна Діанова про улюблені жіночі образи в кіно та роботу з The Body Wear-Фото 2

Про ідею колаборації з The Body Wear.

Наша історія дружби з брендом The Body Wear розпочалася кілька років тому. Ми давно думали про спільний фотопроект з Марією Яслінською, дизайнером бренду — вона створює одяг, який завжди підкреслює жіночність і ще це дуже зручні речі. У цій зйомці ми хотіли показати жінку-режисера, яка, як правило, залишається за кадром. Марія дуже по-особливому бачить контури жіночої краси, образи дуже ніжні, манливі. Мені було приємно стати героїнею цієї зйомки та приміряти на себе різні луки.  

Це не перша наша творча колаборація. Нещодавно ми зняли спільний проект «Я жінка» – це відео маніфест, головна ідея якого – привернути увагу до сили та енергії жіночої краси, здатної змінити так багато у цьому світі. 

Режисер Аліна Діанова про улюблені жіночі образи в кіно та роботу з The Body Wear-Фото 3

Читай також: Дженніфер Лопес у весільній сукні з'явилася на прем'єрі нового фільму 

Твій улюблений жіночий образ у кіно? 

Для мене іконою стилю є Кейт Бланшет. У ній є суворість та яскравий характер, який поєднується з крихкістю та ніжністю. Мені імпонують її аристократичні манери, бездоганний стиль та здатність вибирати гідні ролі.  

Мене привабила її роль балерини у фільмі «Загадкова історія Бенджаміна Баттона», Кейт переконлива у кожній сцені.  

Режисер Аліна Діанова про улюблені жіночі образи в кіно та роботу з The Body Wear-Фото 4

У чому основний принцип і складність self-love для тебе? 

Self-love це вміння жити за своїми правилами. Для мене все починається з якісного сну, бажано біля моря, ранкової йоги, сніданку з коханим та гармонії всередині. Я людина суперечлива і мені складно сприймати свою зовнішність, зате я вмію приймати свої вчинки, впевнена в рішеннях і не боюся проявляти характер. Любов до себе це не лише про зовнішність. Це про стиль, про доброту насамперед до самої себе. Я вважаю любити і бути коханою це найкращий сценарій для кожної з нас.  

Режисер Аліна Діанова про улюблені жіночі образи в кіно та роботу з The Body Wear-Фото 5

Що вас надихає? 

Мене надихає кохання! Як важливо почуватися частиною чогось більшого. Я говорю про сім'ю або колектив на роботі, друзів, колег зі знімального майданчика. Коли твої проекти подобаються і надихають велику кількість людей, це завжди наповнює.   

Люди істоти соціальні їм важливо дарувати кохання та отримувати його назад. Це відчуття безпеки, упевненості у завтрашньому дні. Ми живемо в тривожний час, необхідно знайти для себе свій особистий оазис любові та спокою. У своїх роботах я намагаюся розмірковувати про красу, помічати її прояви у найдрібніших деталях та вчинках. 

 

Статті на тему