UA
RU

Рожеві озера: як дістатися і чому там варто побувати

Редагувати переклад
Разом з сервісом пошуку авіаквитків та подорожей tripmydream запускаємо нову рубрику про мандри. Обіцяємо, буде цікаво!

Рожеві озера: як дістатися і чому там варто побувати.

«Та гаразд, не буває такого! Це все фотошоп» – саме такі коментарі часто можна побачити під фото рожевих озер у соцмережах. І справді, спочатку важко повірити, що таке диво природи взагалі існує, але це так. Рожеві озера є в Австралії, Болівії, Танзанії, Колумбії та в Україні. Так-так, і зараз ви дізнаєтеся, як до них дістатися.

Чому озера рожевого кольору?

Не затягуватиму і відразу дам відповідь на це питання із зірочкою. Такий колір озеру надає водорість з важкою назвою Дуналієлла Саліна. У літню пору вода в озерах нагрівається і виробляє каротиноїди, зокрема, бета-каротин - той самий, що міститься в моркві. За підсумками всіх цих процесів вода набуває рожевого кольору.

Читайте також: 7 КРАЩИХ ПІДКАСТІВ ПРО ПОДОРОЖІ

Де в Україні рожеві озера?

Херсонська область – справжня скарбниця природних чудес. Тут і Асканія-Нова, і острів Джарилгач, і Олешківські піски і тут же Рожеві озера. Щоправда, насправді це і не озера зовсім, а складові системи заток Сиваш. Це 11 солоних заток, протяжність яких становить 200 км. Вони міститься близько 200 тонн солі, а солоність у деяких місцях сягає 87%.

Найпопулярніші з озер – Лемурійське та Генічне озера. Лемурійське за його солоність та цілющі властивості називають українським Мертвим морем. На це є всі підстави: вода тут така сама солона – 300 грам на літр. Що це означає? Як мінімум те, що на воду можна просто лягти і не докладаючи жодних зусиль полежати. Але головне це не. Вода та бруду заток надзвичайно корисні.

Рожеві озера: як дістатися і чому там варто побувати.

Автор: Margarita8

Хімічний склад води містить бром, магній, натрій та цінні мінерали, завдяки чому озера знаходять цілющі властивості. Купання у водоймі підвищує імунітет, корисно для людей із захворюваннями суглобів та шкіри. Не менш цінні і бруду Сиваських озер – вони мають антибактеріальні та протизапальні властивості. До речі, цілющі багнюки озера можна купити, щоб потім повторити ці SPA-процедури будинку. Вартість бруду – 30-50 грн/кг.

Після купання в озері потрібно обов'язково змити із себе сіль. Поруч із озером є душові, туалет та альтанки, де можна відпочити та поїсти. Зверніть увагу, що інфраструктури тут практично немає, тому їжу потрібно захопити з собою.

Генічне озеро знаходиться ближче до Азовського моря – на півночі Арабатської стрілки. Починаючи з середини XIX століття, там існував єдиний в Україні сольовий промисел. В даний час завод не працює, але місцеві солоні озера набули популярності у туристів. Місце і справді унікальне - подібних копалень бета-каротинової солі всього чотири у світі.

Рожеві озера: як дістатися і чому там варто побувати.

Автор: Varnava_photo

У Генічеському, на відміну від Лемурійського, викупатися навряд чи вийде - озеро дуже дрібне і в найспекотніші дні пересихає. Гуляти тут теж треба обережно і лише за відведеними для цього доріжками, що залишилися з часів роботи Генічеського сльозаводу. Незважаючи на те, що озеро оманливе дрібне, під шаром солі та рапи ховається мулисте дно глибиною 1,5-2 метрів.

Як дістатися до Розових озер?

Як стартову точку розглянемо Херсон. Звідти до райцентрів Чаплинка та Генічеськ можна дістатися рейсовими автобусами, але далі без машини ніяк. Якщо до Григорівки ще можна абияк доїхати місцевою маршруткою, то до Приозерного навряд чи.

Читайте також: 7 ФІЛЬМІВ ПРО ПОДОРОЖІ

Лемурійське озеро

З Чаплинки тобі доведеться дістатися до селища Григорівка – найближчого до озер населеного пункту. Їхати потрібно трасами Херсон-Мелітополь або Херсон-Армянськ – краще вибрати другий варіант, тому що ця дорога якісніша. Шлях займе 1,5-2 години. Від Григорівки до озера потрібно буде проїхати ще близько 4-5 км грунтовою дорогою.

Генічне озеро

З Геніческа треба прямувати у бік Арабатської стрілки. По дорозі ви побачите вказівник «Пансіонат Арабатська стрілка» – це вірна ознака того, що ви рухаєтесь у правильному напрямку. За вказівником треба звернути праворуч – це, так звана «дорога на Сольпром». Далі рухайтеся у бік селища Приозерне та готуйтеся дивуватися красі рожевої гладі, яка розкинеться перед вами. А якщо раптом зіб'єтеся зі шляху – навігатор і поради місцевих жителів вам у допомогу, вони точно не підведуть.

Рожеві озера: як дістатися і чому там варто побувати.

Автор: OlyaSolodenko

Коли їхати на Рожеві озера?

Оптимальний сезон для відвідування озер – середина літа. У розпал спекотного сезону вода активно випаровується, а решта набуває ще більш насиченого рожевого кольору. Ось тільки на Геніческом озері в цей час ви застанете велике поле рожевої солі з невеликими рожевими озерцями, тому якщо розраховуєте викупатися, краще їхати на Лемурійське. На Лемурійське простіше добиратися, якщо відпочиваєш на узбережжі Херсонської області, а на Генічне, якщо на Азовському морі. Але, за бажання ви цілком можете поєднати відвідування двох озер в одній поїздці та отримати максимум вражень.

Статті на тему