UA
RU

Руперт Грінт розповів, що думає щодо трансфобних висловлювань Джоан Роулінг 

Редагувати переклад

Виконавець ролі Рона Візлі все ще лагідно називає письменницю "своєю тітонькою". 

Руперт Грінт розповів, що думає про трансфобні висловлювання Джоан Роулінг - Фото 1

Руперт Грінт чесно розповів про свої стосунки з автором Гаррі Поттера. Актор написала есе для The Times під назвою "Чому я навчився", в якому назвав Роулінг "тітонькою". 

“Я можу бути не згоден з усім, що каже моя тітонька, але вона все одно моя тітонька. Дуже слизьке питання”. 

Актор, якого зараз можна побачити в серіалі Apple TV+ "Слуга", зауважив, що він міряє своє життя за фільмами про юного чарівника.  

“Вони – невід'ємна частина мене. Мені дуже складно відокремлювати себе від Рона — ми стали майже однією людиною. Не можу повірити, що все розпочалося 20 років тому. Напевно, цей досвід зробив із мене того, ким я зараз є. Ментально я зачинив двері в ту частину мого життя, хоча я постійно стикаюся з її складовими - вистава, тематичні парки, фільми на ТБ. Я не так часто зустрічаюся з Деном та Еммою, як вам здається, тому возз'єднання справді вийшло дуже ностальгічним”.

Руперт Грінт розповів, що думає про трансфобні висловлювання Джоан Роулінг - Фото 2

1 січня на НВО Max вийшов фільм, присвячений двадцятиліттю Гаррі Поттера, в ході якого у Руперта з'явилася можливість зустрітися з екс-колегами. 

Незважаючи на те, що Роулінг не з'явилася на зйомках "Повернення в Гоґвортс", режисери таки вставили в сюжет її кілька архівних інтерв'ю. 

Нагадуємо, що проблема з висловлюваннями Джоан Роулінг постала в червні 2020 року, коли письменниця не надто гарно висловилася у бік трансгендерних людей. Тоді вся "Золота Трійка" негативно відреагувала на поведінку автора "Гаррі Поттера". 

Руперт Грінт розповів, що думає про трансфобні висловлювання Джоан Роулінг - Фото 3

Читай також: «Англійська не її рідна мова»: Джосс Уідон ніколи не загрожував Галь Гадот 

Зокрема, 32-річний Редкліфф в есе Проект Тревор зазначив, що "трансгендерні жінки - жінки".  

"Інші твердження протилежного характеру знищують гідність та ідентичність трансгендерних людей, і йдуть у розріз з усім, що кажуть фахівці, які точно більше знають про тему, ніж я чи Джо", - написав Редкліфф.

“Аналіз The Trevor Project стверджує, що 78% трансгендерної та небінарної молоді є об'єктом дискримінації за принципами гендерної ідентичності. Ясно, що нам потрібно робити більше, щоб підтримувати трансгендерів та небінарних людей, а не принижувати їхню ідентичність, або говорити, що вона неправильна, щоб не завдавати подальшої шкоди”, — продовжив актор.  

Руперт Грінт розповів, що думає про трансфобні висловлювання Джоан Роулінг - Фото 4

Ось що сказав тоді 33-річний Грінт: “Я підтримую трансгендерне ком'юніті, і повторюю слова, які були сказані багатьма моїми колегами. Трансгендерні жінки – все одно жінки, а трансгендерні чоловіки – чоловіки. Нам усім має бути дозволено жити у коханні і без засудження”. 

Чи не єдиним з акторського складу Гаррі Поттера, хто зважився підтримати Джоан Роулінг, виявився Рейф Файнс. Виконавець ролі Лорда Волдеморта зазначив, що вважає неприйнятним той рівень ненависті, який зазнала на собі Роулінг. 

«Я не розумію того безумства, яке спрямоване на неї. Я можу зрозуміти суть розмови, як і її важливість, але я вважаю необхідність обговорювати це ірраціонально. Те, як сильно люди ненавидять тих, чиї погляди відрізняються від своїх, дуже тривожно”. 

Нагадуємо, що в жовтні 2020 року Роулінг опублікувала нову книгу для дітей під назвою "Різдвяне порося", а також написала сценарій для третього фільму всесвіту "Фантастичних тварей". "Секрети Дамблдора" з'являться у кінотеатрах у квітні 2022 року.  

Статті на тему