UA
RU

Рєпін, Айвазовський, Куїнджі та Малевич — українці. Музей Метрополітен визнає наших художників

Редагувати переклад

Музей Метрополітен визнає Іллю Репіна, Івана АйвазовськогоАрхіпа Куїнджі і Казимира Малевича українськими художниками. Поруч із іменами видатних українців стоїть підпис Ukrainian. 

Метрополітен — один із найбільших та найпопулярніших музеїв світу. Щорічно експонати музею бачать понад 6 млн. відвідувачів. Відтепер вони дізнаються, що Ілля Рєпін, Іван Айвазовський та Архіп Куїнджі — українські митці. У музеї виправили біографії художників. Раніше їх помилково підписували як росіян. 

Рєпін, Айвазовський, Куїнджі та Малевич - українці

«Корабль при місячному сяйві», Іван Айвазовський, український художник

Наразі на сайті музею у довідці до творів Рєпіна зазначено, що він «народився в українському місті Чугуїв, коли воно входило до складу Російської імперії». 

Про Айвазовського пишуть, що цей український художних «народився у вірменській родині в кримському портовому місті Феодосія на березі Чорного моря».

У біографії Куїнджі також зазначено місце народження — «на березі моря у Маріуполі, коли українське місто входило до складу Російської імперії». А також оновлено інформацію з минулого року:

«У березні 2022-го російський авіаудар знищив художній музей Куїнджі в Маріуполі».

Рєпін, Айвазовський, Куїнджі та Малевич - українці

«Червоний захід», Архіп Куїнджі, український художник

У підписах до кожної роботи Рєпіна, Айвазовського та Куїнджі, що є у фондах музею, зазначено, що вони — українські художники.

Ще в музеї Метрополітен українським визнають художника Казимира Малевича, якого росіяни вважають російським митцем. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: metmuseum.org

Читайте також: РОЛЬ КУЛЬТУРИ ПІД ЧАС ВІЙНИ: ІНТЕРВ’Ю З УКРАЇНСЬКОЮ ХУДОЖНИЦЕЮ ТА ГРОМАДСЬКОЮ АКТИВІСТКОЮ ВІКТОРІЄЮ РОМАНЧУК