UA
RU

Наймодніші артисти та гурти літа

Редагувати переклад

Про модних артистів та групи сезону – легких, позитивних, літніх – розповідає наш музичний оглядач Володимир Сиваш. Слухаємо лише те, що hot!

бандит

ФОТО: Rene & Radka

Чистий Бандит

Родзинка квартету Чистий Бандит – у впровадженні класичних струнних пасажів у матриці хауса, геріджу та UK funky. Концепт бароко-хауса був винайдений у Москві, коли одна з учасниць проекту проходила навчання в консерваторії ім. Чайковського, а дорогою їй доводилося слухати танцювальну довбання з місцевих кіосків. На початку літа гурт випустив дебютний альбом Нові очі. Всупереч очікуванням, ніякої зумії - навпаки, платівка пірнає в поп, повітря, дискотеку наскільки це можливо. Саме для безтурботних теплих місяців.

 

samsaya

Фото: Rene & Radka

Samsaya

Гостра штучка зі Скандинавії. Гримуча суміш західної урбанритміки та східної екзотики, що легко пояснити: Samsaya народилася в Індії, хоч виросла і живе в Осло. Першу спробу штурмувати музолімп дівчина зробила ще в середині нульових, але її кар'єра пішла у бік кінематографа: вона стала акторкою. Тепер новий ривок: альбом Bombay Calling. Хіп-хоп, фанк, ска в енергійній спайці з строкатою етнікою, боллівудськими штрихами. Нині точно не повз - і європейський, і американський шоу-біз пророкують Samsaya статус «нової MIA». А це палко – без знижок.

шамір

Фото: Rene & Radka

Шамір

Сьогодні тисячі підлітків намагаються записувати танцювальні композиції у домашніх умовах. З цього океану непросто виловити тих, що дійсно стоять. 19-річний темношкірий вундеркінд Шамір Бейлі, або просто Шамірвиділяється з першого ж прослуховування. Хлопець із Лас-Вегаса, який шанував кантрі, панк та джаз, просто експериментував з електронними ритмами, а йому сказали, що він грає стильний сексуальний хаус початку 90-х, диско та трохи R'n'B. Шамір пише не бездушні треки, а саме пісні з впливом соулу чи навіть госпелу. Але головний його козир – дивовижний високий, майже андрогінний вокал, чия пластика нагадує раннього Майкла Джексона чи актуального нині Крові оранжевий. Переконатися можна, послухавши червневий міньйон Норттаун.

monono

Фото: Rene & Radka

НІ-НІ-НІ

Можливо, в Скандинавії і прохолодно більшу частину року, проте те, що там вміють ладнати здорово розігрітий задерикуваний поп, відомо добре. Резиденти Стокгольму НІ-НІ-НІ розташовуються між зовсім безтурботними Icona Pop - дівочим дуетом, що уособлював хиповий шведський поп на міжнародному ринку рік-півтора тому, і зірковою електродівою Robyn, знову ж таки землячкою. Два автори-студійники за синтезаторами, інструментальними стійками плюс, як водиться, панночка з дзвінким голосом біля мікрофона: музичні медіа давно пророкували НІ-НІ-НІ вогняні дні, і вони приходять у зв'язку зі світовим релізом у середині липня першої великої платівки We Are Only What We Feel. Тепер вокалістці Стіне Вяплінг доведеться залишити основну роботу медсестри в психіатричній клініці заради ролі яскравої фронтвумен в електропоп-бенді. Тим більше, на носі спільні серпневі гастролі з відомою американською групою. Сприяйте людям.

Статті на тему