Закрити
UA
Життя

«Виживуть тільки коханці» повертаються в українські кінотеатри! 8 аргументів на користь фильмів про вампірів

Поділись:

Цьогоріч фільму про готичну любов двох тендітних і чутливих вампірів Адама (Том Гіддлстон) і Єви (Тільда Свінтон) «Виживуть тільки коханці» виповнюється 10 років.

14 грудня в обраних кінотеатрах України розпочнуться покази, які є частиною зимового сезону ретроспективної серії від «Артхаус Трафік». А 13 грудня на честь двадцятого дня народження дистибʼюторської компанії в кінотеатрі «Жовтень» відбудеться благодійний показ. Задонатити та отримати квиток можна за посиланням. 100% зібраних на заході коштів будуть передані на закупівлю дронів для аеророзвідки зведеної тактичної групи «Адам», де служать колеги-кінематографісти: оператор-постановник Ярослав Пілунський та режисер монтажу Іван Банніков.

З цієї нагоди головна редакторка Marie Claire зібрала свої кіно guilty pleasure – фільми про вампірів. Тому що вампіри помітно “олюднилися” з часів першого екранного укусу. Тому що роль кровопивці найчастіше довіряють харизматичному кіно секс-символу. Бонусом грає чудовий саундтрек. А, як зазначив автор одного з кіно бестселерів про Дракулу, Френсіс Форд Коппола: «Ми всі хочемо, щоб чудовий вампір встромив зуби в нашу шию». 8 кіно аргументів на користь кіно про вампірів в цьому матеріалі.

«Виживуть тільки коханці» / Only Lovers Left Alive, Джим Джармуш, 2013

Вампіри Джармуша – андерграундний музикант Адам (Том Хіддлстон), який живе в похмурому Детройті і неймовірно стильна Єва (Тільда ​​Свдивітсяінтон), яка мешкає в Танжері. Вони вже багато століть вважають за краще не вбивати людей заради свіжої крові, а видобувають її запаси у лікарнях. Додивіться фільм неодмінно до сцени, в якій виснажені коханці-вампіри заходять до культового закладу Cafe Baba у Танжері на концерт ліванської співачки Ясмін Хамдан (Ясмін – цілком реальний персонаж, і навіть одного разу виступала у Києві). Після виходу картини задимлене Cafe Baba та прохідний дворик неподалік музею історії в районі Касби – стали місцями паломництва кіноманів усього світу.

«Голод» / The Hunger, Тоні Скотт, 1983

Додивіться хоча б до сцени в андеграундному клубі Мангеттена… це буде нескладно, вона відкриває фільм. Пара закоханих вампірів Міріам (Катрін Денев) та Джон (Девід Бові), затягнуті в шкіру та в темних окулярах приходять сюди у пошуках свіжої крові. Фоном звучить готичний трек Bella Lugosi’s Dead рок-групи Bauhaus. Костюми для героїні Денев створив Ів Сен-Лоран. А колекція Клер Уейт Келлер осінь-зима 2018 для Givenchy та колекція Олександра Макквіна весна-літо 1996, яка, до речі, так і називалася The Hunger – стали прямими цитатами фільму Скотта. Бонус для кіноманів – еротичні сцени між Бові та Денев, для гурманів – сцена між Денев та Сьюзен Сарандон.

«Що ми робимо у тінях» / What We Do in the Shadows, Тайка Вайтіті, 2014

«У мене давно не було смертних друзів. Проблема у них така — люблять помирати», – нарікає вампір-педант з німецьким акцентом Віаго (Тайка Вайтіті), герой псевдодокументального фільму про трьох вампірів з різних епох, які живуть у сучасному Веллінгтоні. Додивіться хоча б до… важко відповісти, якої саме сцени. Влад Цепеш, який користується гаджетами і зіткнувся з проблемами оренди житла – це вже смішно. Помножте це на збори упирів на дискотеку, розборки з перевертнями та зустріч із новозеландською поліцією, проводжаючи яку один із кровопивців зауважує: «Спочатку нехай розкажуть про техніку безпеки, а потім з’їмо».

«Від заходу до світанку» / From Dusk Till Dawn, Роберт Родрігес, 1996

Ви точно хоч раз додивилися до кінця танець Сальми Гайєк під запальну «After Dark» латиноамериканців Tito & Tarantula. При тому, що у самої Сальми герпетофобія (страх змій), а танець – чиста імпровізація актриси. Кіноісторія про кримінальних елементів, які випадково опинилися не в потрібний час, не в потрібному місці стала частково культовою саме завдяки участі Гайєк. З інших визначних пам’яток стрічки – татуйований Джордж Клуні, котрий притримуючи вкушеного Таратніно, вибухає цитатою: «Все гаразд. Життя прекрасне. За винятком того, що я проткнув свого братика києм, тому що він перетворився на вампіра. Хоча я не вірю у вампірів. Крім цієї неприємної обставини, все гаразд».

Читайте также: “СВІТ ОБОВ’ЯЗКОВО ВТОМИТЬСЯ, І ПОТРІБНО МАТИ ПОТУЖНУ ВІДПОВІДЬ НА ЦЮ ВТОМУ”: АЛАН БАДОЄВ ПРЕДСТАВИЛИ СТРІЧКУ “ДОВГА ДОБА”

«Безстрашні вбивці вампірів» / Dance of the Vampires, Роман Поланскі, 1967

Ідея «казкової комедії про вампірів» прийшла до Поланського на гірськолижному курорті. У фільмі він закріпив за собою роль помічника-студента, який у компанії професора вирушає до Трансільванії перевірити чутки про існування замку з вампіром. Голлівудських продюсерів фільм налякав, ні, не сюжетом, а… східноєвропейським колоритом (Поланскі – поляк за національністю). От заради колориту і подивіться картину. Або заради сцени купання красуні Сари (Шерон Тейт, майбутньої дружини Поланського). Саме альтернативну історію життя Шерон Тейт свого часу розповів у стрічці «Одного разу в Голлівуді» Квентін Таратіно.

«Тінь вампіра» / Shadow of the Vampire, Едмунд Еліас Мерідж, 2000

Фільм – незвичайне трактування процесу зйомок класичної вампірської саги «Носферату. Симфонія жаху». Режисер (Джон Малкович), щоб досягти правдоподібності, запрошує на роль графа-кровопивці… ммм, так, справжнього вампіра. Додивіться хоча б до… моменту появи в кадрі, власне, графа. Ви ніколи не впізнаєте у згорбленому голомозому упирі з блідою шкірою зухвалого коханця самої Мадонни з фільму «Тіло як доказ» або відважного детектива з «Міссісіпі у вогні» – Віллема Дефо. За це актор був відзначений масою премій, зокрема номінаціями на «Оскар» та «Золотий Глобус».

«Інтерв’ю з вампіром» / Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles, Ніл Джордан, 1994

Не фільм, а джекпот для шанувальниць акторів-секс-символів 90-х. Ролі кровопивців у екранізації однойменного роману американки Енн Райз втілили Бред Пітт, Антоніо Бандерас і Том Круз. З подачі письменниці вампіри не втамували свої апетити, але змістили їх у бік злодіїв і ґвалтівників, перетворившись таким чином на героїв-месників. Готова посперечатися, що ви не обов’язково додивитесь хоча б до сцени, в якій упир зі стажем Лестат (Круз) перетворює зневіреного молодого аристократа Луї (Пітта) у вампіра. Незважаючи на касові збори, статус «культовості», премії та прихильність критиків, 1994-го дует Круза та Пітта був названий найгіршим і відзначений «Золотою малиною».

«Дракула» / Bram Stoker’s Dracula), Френсіс Форд Коппола, 1992

Про те, що укус вампіра – не що інше, як аналогія сексу, а поклик крові – той самий поклик тіла, найяскравіший розповів у своїй картині Коппола. Тому додивіться хоча б до сцени спокуси Дракулою (Гері Олдмен) рудоволосої кокетки Люсі, яка нагадує соковитих красунь з картин Россетті. Кіно настільки прекрасне, що кожна його сцена варта уваги і мінімум сторінки у Вікіпедії. Пам’ятаючи, що диявол ховається в деталях, Коппола навіть тінь вампіра не залишив поза увагою: у фільмі вона рухається незалежно від її власника, демонічного графа Дракули. Оскільки режисер отримав обмежений бюджет для кінострічки, він заявив, що «декораціями будуть костюми» і відірвався на повну, нам на радість. Художниця по костюмах Ейко Ісіока переодягла Дракулу в розкішний халат з червоного шовку, шлейф якого струмував по сірому холодному каменю замку, наче потоки крові; також обмундирувала в лати, запозичені з дизайну обладунків самурая. Праця та талант Ісіока були відзначені «Оскаром».

Читайте также: «ДЮНА: ЧАСТИНА 2»: ТВОРЦІ ФІЛЬМУ ПОКАЗАЛИ НОВІ ПОСТЕРИ 

Також читайте