UA
RU

Я людина з великим серцем

Редагувати переклад

 

Поети та філософи наділяють серце здатністю любити, надихати людей на благородні поступки та добрі справи. Це унікальний орган, який найчастіше вважають головним в організмі людини. На жаль, як підтверджує медична статистика, саме він найчастіше страждає від серйозних патологій.

Медична лабораторія «Сінєво» разом із благодійним фондом «Твоя опора» розпочали всеукраїнський благочинний проект. Ця ініціатива закликає українців потурбуватися про своє серце і тим самим допомогти врятувати дитячі життя. Адже частину коштів, отриманих за проведення аналізів для діагностики серця та судин, «Сінєво» перераховує на спасіння діток із вродженими вадами серця.

Відомі українці також долучилися до проекту та діляться своїми історіями про те, як вони подолали недуги серця та турбуються про власне здоров'я.

Я людина з великим серцем.

HAIR & MAKE-UP: ДИМКА

Лідія Таран, телеведуча

Як журналіст, одного разу я знімала операцію на дитячому серці. Її робили дівчинці, якій не виповнилося й рочку. Ми з оператором провели кілька годин у операційній з кардіохірургом, потім спілкувалися з мамами крихіток, які лежать у реанімаційному відділенні для малюків. Я бачила їх переживання і надію в очах. Усі ці діти чекали на операції, які врятують їхню життя. Ми також знімали історії вже дорослих людей, яким у ранньому дитинстві вчасно прооперували серце. Тому упевнена, якщо є можливість допомогти і зробити так, щоб діти вижили та жили далі повноцінно, треба допомагати. На мою думку, це велика победа життя!

Моїй батьківщині теж довелося зіштовхнутися з хворобами серця, коли у мами з'явилися проблеми із судинами. У людей з віком подібні захворювання не рідкість. І тут важливо вчасно обстежитись і пройти курс лікування. Чи не запускати проблему. У своїй житті я керуюсь правилом: краще попередити проблему, ніж потім її вирішувати. Повний чек-ап організму щороку та обов'язкова консультація у кардіолога – це «маст» для мене. І намагаюсь до цього привчити свою доньку, доносити до родичів і людей, які мені небайдужі. Ставлячись відповідально до свого здоров'я, ми проявляємо любов до тих, хто нас оточує.

Я людина з великим серцем.

Тарас Стадницький, актер

У дитинстві у мене випадково виявили вроджену ваду серця. Її помітили під час чергового шкільного медогляду, хоча раніше вона не давала про себе знати.

Відтоді я не повертався до цього питання, аж поки кілька років тому у моїх донечок не виникла підозри на пневмонію. Ми поїхали на обстеження, де лікарка запропонувала послухати і мене.

«За донечок можете не турбуватися, з ними все добре. А від вас незрозумілий шум серця, і варто зробити чек-ап. Чудові у вас доньки. Буде дуже шкода, якщо їм доведеться рости без тата...».

На обстеженні кардіолог підтвердив дисбаланс клапана серця. І вже за півроку мене прооперували. Сама процедура була відносно безболісною. За кілька днів я став на ноги, а вже за місяць виступав на сцені. (Усміхається.)

Я народився і виріс у селі. І знаю, що там досить специфічне ставлення до здоров'я: людина звертається до лікаря лише тоді, коли вже не може ходити. Тож я хочу для інших стати голосом того лікарка, який переконав мене зробити чек-ап. Щоб люди з вродженими вадами серця або підозрою на них не зволікали і своєчасно зверталися за консультацією та допомогою. Бо хворобу легше попередити, виявивши на ранній стадії, ніж потім лікувати. Чим раніше виявити проблему – тим більше шансів, що все можна поправити меншими зусиллями. На власному досвіді я переконався, що сучасна українська медицина, зокрема кардіохірургія, перебуває на високому рівні.

Тож треба зважитися, подолати свій страх чи лінощі і взятися за себе. Це єдиний шлях бути здоровим. І вірний вияв любові до близьких.

Я людина з великим серцем.

Дядько Жора, шоумен

Серце - це двигун організму, і від нього все йде. Перевірено на собі – як працює серце, так і весь організм. (Усміхається.) Із сердечними проблемами свого часу стикнулися і я, і моя дружина Наталка.

У мене була аритмія. У шкірного вона виникає з різних причин – генетика, незбалансоване харчування, лишня вага чи шкідливі звички, нерви, перевтома чи інше.

Я людина з великим серцем.

HAIR & MAKE-UP: ДИМКА

У мене, наприклад, була застаріла травма. Після кількох консультацій із лікарями переді мною постав вибір: або довго глотати пігулки, або оперуватися. Я вибрав хірургію. Операція виявилася нескладною. Вже наступного дня я пішов додому з «новим» серцем, так би мовити, обновивши прошивку. (Усміхається.)

У дружини ж після перших пологів діагностували вроджену ваду серця. Тоді Наталка не надала цьому значення. Але через деяку годину її стан почав погіршуватися, і термінова операція стала неминучою.

Я людина з великим серцем.

Наталя Мічковська HAIR & MAKE-UP: ДИМКА

Лікарі не хотіли братися за таке ризикове втручання, оскільки подібні операції прийнято робити ще в дитинстві. Але вона мала чітку позицію – оперуватися. І ми знайшли лікаря, який погодився. Операція тривала вісім годин, Наталка мужньо перенесла її, а спортивний спосіб життя, якого вона суворо дотримується, дозволивши відносно швидко повернутися до форми.

Я всім раджу перевіряти стан свого організму і лагодити так щороку. Проблеми із серцем зустрічаються досить часто, зокрема, і у дітей. І про них можна не здогадуватися, доки не «стукне». І з досвіду моєї коханої людини розумію, наскільки важливою є своєчасна допомога.

Недарма перший тост завжди звучить за здоров'я. За ним треба слідкувати. Аби свого часу підняти бокал «за здоров'я» дітей ваших дітей. А може, навіть і онуків! (Усміхається.)

Читай також: Устигнуть все: 5 справ, які треба зробити до кінця літа 

Я людина з великим серцем.

HAIR & MAKE-UP: ДИМКА 

Марічка Падалко, телеведуча

Я почала активно бігати досить пізно – у 38 років. І у 41 вже пробігла свій перший марафон – 42 кілометри. Перед шкірним стартом я перевіряла серце, навіть коли це перестало бути обов'язковим для участі у забігах, а кожен учасник почав брати відповідальність на собі за свій стан здоров'я.

Для мене це ніколи не означало безвідповідальності, а, навпаки, підвищену увагу до свого здоров'я, особливо після перенесеного ковиду. Ще більше мене турбує серце мого 14-річного сина, який професійно займається футболом і теж перехворів на ковід. Це для нас стало приводом не лише здати всі аналізи, а й пройти докладну перевірку в Інституті серця.

Наскільки важливо дбати про своє серце, на жаль, люди часто замислюються лише через трагічні події – як нещодавня смерть 23-річного учасника на Львівському півмарафоні чи зупинка серця у данського футболіста під час матчу Євро-2020.

«Серце ні на що не зважає, свою волю має» – одне з моїх найулюбленіших послів. Саме так я приймаю багато рішень у житті – саме зов серця перемагає холодний розум. І я дуже дячна своєму серцю за кожен мій вибір.

Я завжди з задоволенням підтримую корисні благодійні ініціативи, але ця особливо понравилася ще й тим, що, крім допомоги іншим, має просвітницьку мету – заохочувати людей дбати про своє здоров'я. Мені здається, що зараз багато людей різного віку дуже активні і прагнуть нових відчуттів, зокрема, пов'язаних із фізичною активністю. Але знання щодо медичного супроводу підкорення нових вершин у житті залишається на низькому рівні. І над цим нам ще варто працювати.

Я людина з великим серцем.

Ольга Сумська, актриса

Коли моїй мамі було вже за 70, у неї почалися проблеми із серцем. Де воно взялося – невідомо. Діагноз лікарів: кальциноз клапана серця. Ми боялися робити операцію, хоча лікарі наполягали. І, зрештою, ми погодились. Операція тривала понад вісім годин. Я хвилювалася, плакала, молилася, але мама перенесла її мужньо. Вона харизматична, стійка та по-жіночому дуже сильна. Прокинувшись після операції, мамо, не повірите, почала співати українські пісні. (Усміхається.)

Я сама регулярно перевіряю своє здоров'я. Бо зі свого досвіду знаю, що серце не залізне, якою б сильною людина не була. У моєму житті був страшний період, коли за коротку годину трапилося багато драматичних подій: я втратила тата, того ж року мене було звільнено з театру та розірвано угоду з каналом. Навалилося багато негативу, і, як наслідок, почалася аритмія. Лише за деяку годину завдяки діагностиці та лікуванню я відновила сили.

Це було непросто, та я думала про батьківщину, про те, що їм потрібна.

Тому щоразу згадую про них, коли хочу відкласти плановий чек-ап через щільний робочий графік.

 

Щороку в Україні народжується понад три тисячі дітей із вадами серця. Без наданої хірургічної допомоги лише 9% з них виживають. Але завдяки своєчасним хірургічним операціям продовжують життя 99,9%, а його якість така, як у здорових людей.

Лабораторія «Сінєво» та фонд «Твоя опора» розпочали спільну акцію. З 1 червня з кожного зданого пакету аналізів № 4.5 «Ліпопротеїди фракційно» лабораторія «Сінєво» перераховує 10 гривень до благодійного фонду «Твоя опора». Зібрані кошти спрямують на закупівлю препаратів для проведення операцій на серці дітям із вродженими вадами серця. Оперуватиме Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова.

 

Я людина з великим серцем.

 

Статті на тему