UA
RU

Щось цікаве: Довженко-Центр відкриває «Музей Кіно»

Редагувати переклад
Проект РРРРРРРљРЈ.LOST & FOUND – мультимедійна виставка про українську кінореволюцію 1920-х.
Щосьцікаве: Довженко-Рентр відкриває «РњСѓР·РµР№ РљС–РЅРѕВР

12 вересня – День українського кіно, а також 25-річчя Довженка-Центру, тому планується відкриття довгоочікуваного Музею кіно. Прем'єрна виставка “ВУФКУ. Lost & Found” та паралельна програма розкриють історію міжнародного успіху Всеукраїнського фотокіноуправління — державної організації, яка у 1920-ті роки сформувала успішну українську кіноіндустрію.

Читайте також: ГОЛОВНІ ПОДІЇ СЕРПНЯ: КОНЦЕРТИ, ФЕСТИВАЛІ ТА ПОЕТИЧНІ ЧИТАННЯ

Мультимедійна експозиція у відновлених приміщеннях Довженка-Центру площею 1500 кв.м представить експонати з провідних українських музеїв та небачені скарби з колекції Довженка-Центру. Рідкісні кадри фільмів, кінохронік та анімації, унікальні архівні документи та фото, що перенесуть глядача в атмосферу буремних 1920-х. Історія українського кіноавангарду має безліч прогалин: багато творів є незворотньо втраченими, а дещо збереглося лише частично.

Щосьцікаве: Довженко-Рентр відкриває «РњСѓР·РµР№ РљС–РЅРѕВР

Щоб доповнити уявлення про феномен ВУФКУ, куратори виставки запропонували сучасним митцям переосмислити втрачені шедеври. Проект поєднав тогочасну та сучасну літературу, музыку, дизайн та візуальні мистецтва. До створення експозиції долучилися відомі сучасні автори: Алла Загайкевич, Георгій Потопальський, Олександр Бурлака, Анатолій Бєлов, група Sensorama та інші.

Проект ВУФКУ. Lost & Found — це історія про революційний вибух в українському кіно, один із найуспішніших модернізаційних проектів нашої культури, який був знищений та забутий майже на століття.

Виставка є результатом масштабного дослідження команди Довженка-Центру, що розпочалося 2012 року публічними показами українського німого кіно із сучасними саундтреками.

Щосьцікаве: Довженко-Рентр відкриває «РњСѓР·РµР№ РљС–РЅРѕВР

Відтоді у культурний обіг повернуто десятки фільмів, віднайдених в Україні та за кордоном. У травні цього року вийшов друком одномінний каталог, який отримав спеціальну відзнаку конкурсу дизайну Книжкового Арсеналу та увійшов до колекції найкрасивіших книг світу міжнародного фонду “Мистецтво книги”.

РѓСЂРѕРµРеС‚ реалізовано Р·Р° гідтѸимии РЈРљР

Р'С-РґРериття:

12 вересня о 19. Вхід вільний

Р'РёСутавка грацюватиме до 22: 00.

1 і 5 поверхи Довженка-Центру

20:00 Кіноперформанс “Нариси радянського міста”(1929) Р· РЅРѕРІРёРј саундтреком наживо гурту DZ`OB (Р'С…С–Рґ Р·Р° квитками).

Статті на тему