UA
RU

Символ Різдва: 10 найцікавіших каверів пісні «Щедрик»

Редагувати переклад

Пропонуємо послухати найцікавіші кавер-версії знаменитої української колядки – від акапельної до дабстепової.

Найкращі кавери пісні "Щедрик"

Українська колядка «Щедрик» – неодмінний атрибут Різдва у багатьох країнах світу. Коли була написана старовинна народна пісня, Ніхто достовірно не знає. Зате достеменно відомо, що всім нам знайоме звучання «Щедрика» вперше було представлене світові сто років тому – у 1916 році у виконанні хору Київського університету.

Світову популярність «Щедрик» набув завдяки аранжування українського композитора та диригента Миколи Леонтовича, який написав до нього унікальну мелодію. Леонтович, який прожив лише 43 роки, присвятив колядці половину свого життя. Перший варіант «Щедрика» він створив приблизно 1901 року, п'ятий і останній – 1919-го.

Читайте також: Новорічно-різдвяний плейлист: 10 мелодій для святкового настрою

У жовтні 1921 року відбулася прем'єра «Щедрика» за кордоном – у Карнегі-холі, на одному з найкращих концертних майданчиків Нью-Йорка. А 1939 року американець українського походження Петро Вільговський створив англійський варіант «Щедрика» під назвою Carol of the Bells, який завоював неймовірну популярність на Заході. Різдвяний хіт можна почути в таких серіалах, як «Південний парк», «Сімпсони» та «Грифіни», а також фільми "Один вдома", «Гаррі Поттер і в'язень Азкабану» та «Міцний горішок 2».

За історію існування «Щедрика» було створено безліч варіантів виконання знаменитої мелодії. Пропонуємо послухати (і подивитися) кілька найцікавіших кавер-версій.

Pentatonix: акапельна версія

У 2012 році популярний американський квінтет Pentatonix створив акапельний варіант "Щедрика", розклавши його на голоси. Відеоролик гурту зібрав понад 70 мільйонів переглядів на YouTube.

The Piano Guys: віолончельна версія

Американський гурт The Piano Guys, відомий своїми фортепіанно-віолончельними каверами на твори класичної та поп-музики, у грудні 2011 року представив свій варіант колядки. "Щедрик" у виконанні Стівена Шарпа Нельсона на струнному інструменті зібрав 24 мільйони переглядів на YouTube.

Celtic Woman: скрипкова версія

Ірландський жіночий гурт Celtic Woman, що складається з п'яти співачок та однієї скрипачки, двічі записував кавери на «Щедрик» – у 2006 та 2008 році. Нижче представлена ​​інструментальна версія зі скрипковим соло.

Девід Хікен: фортепіанна версія

У 2013 році британський композитор, піаніст та органіст Девід Хікен записав свою кавер-версію, яка увійшла до різдвяного альбому Carols of Christmas.

Метт Уорнок: дабстепова версія

Американський електронник Метт Уорнок, який виступає під псевдонімом Sauniks, записав дабстеповий варіант "Щедрика".

Metallica: рок-версія

Свою версію української колядки презентувала навіть Metallica.

«Баскетбольна» версія

А це, мабуть, найоригінальніше виконання «Щедрика»: американські баскетболісти простукали мелодію за допомогою м'ячів.

92 Keys: скрипка+фортепіано

Кавер-версія, створена в 2015 році американським гуртом 92 Keys, – досить вільна інтерпретація «Щедрика», проте навряд чи вона залишить когось байдужим. Головні партії виконали фортепіано та скрипка. Також музиканти зняли гарний кліп, над яким працювали кілька місяців.

Мормонський храмовий хор: вокал+оркестр+дзвіночки

Мормонський храмовий хор, що складається з 360 осіб, володар премій «Греммі» та «Еммі», представив по-справжньому величну версію «Щедрика», супроводжуючи свій виступ дзвоном.

Український хор: з чого все починалося

Пропонуємо також послухати найперший запис «Щедрика», який було зроблено у 1922 році у Нью-Йорку, у виконанні українського хору під керівництвом Олександра Кошиця.

Статті по темі:

Британська співачка та грузинський хор виконали український «Щедрик»
На повну гучність: ТОП-9 найкращих пісень 2016 року
6 пісень, які випадково стали хітами

Фото: Gettyimages

Статті на тему