UA
  RU

  Скільки грошей брати до Європи: фінансові вимоги ЄС до українців

  Редагувати переклад

  Українці переживають через високі фінансові вимоги ЄС до безвізових мандрівників. Проте чи потрібно везти на кордон величезні суми грошей і чи завертатимуть тих, хто не зможе пред'явити готівку? 

  скільки брати до Європи

  То скільки ж? Що кажуть правила:

  Прикордонний кодекс ЄС дає право перевіряти наявність фінансового забезпечення у туристів. Поширена думка про те, що прикордоннику потрібно показати суму з розрахунку 50 євро на особу на кожен день перебування в ЄС. Це не зовсім так. Немає єдиних фінансових вимог для всього ЄС, кожна країна встановлює їх самостійно. Вимоги різних країн (як шенгенських, так і ні) описані у документі Єврокомісії. А організація "Європа без бар'єрів" підготувала на підставі цієї інформації зручну інфографіку.

  Фінансові вимоги у різних країнах відрізняються навіть не в рази, а в десятки разів. Наприклад, Угорщина встановила символічну грошову вимогу – еквівалент 100 гривень, незалежно від тривалості поїздки. А Іспанія має право перевірити наявність у мандрівника 637 євро на кожну подорож. Найбільшу суму на добу – 120 євро – встановила Франція. 

  Читайте також: НАЙГРАСІШІ ПАМ'ЯТКИ У СВІТІ

  Ключове питання – чи трапляються ці вимоги на практиці чи вони залишаються лише теорією? Адже ми знаємо, що більшість мандрівників витрачають набагато менше за нормативні суми. 

  Всі ті, хто активно подорожує ЄС, дають на це запитання дуже схожі відповіді. При цьому вимоги прикордонників не залежать від того, чи має мандрівник віза чи він їде безвізовим режимом.

  А що ж на практиці: готівка чи картка? 

  Але що робити, якщо мандрівнику на кордоні все ж таки поставили питання про фінансове забезпечення? Будьте впевнені, в ЄС ніхто не чекає, що люди везуть із собою понад півтисячі євро готівкою. 

  У Євросоюзі скрізь можна розплатитися карткою, і саме картка міжнародних платіжних систем, таких як Visa або MasterCard – ваш головний доказ платоспроможності. Безумовно, на вигляд карти не можна зрозуміти, чи є на ній кошти і чи достатньо їх. Але такі правила. Прикордонники зобов'язані сприймати карти міжнародних платіжних систем як доказ наявності коштів, оскільки це вимога Шенгенського прикордонного кодексу. Переважна більшість випадків досить просто показати карту або заявити про її наявність. Карта високого класу (gold або platinum) зводить можливість подальших питань практично до нуля. Але тим, хто все ж таки хвилюється і хоче зробити свій прохід через кордон гарантованим на 200%, радимо за день до поїздки сходити до банкомату, вибрати в меню англійську мову і взяти чек із залишком на рахунку. Так у вас буде готова відповідь на питання прикордонника, якщо він все ж таки виникне.

  Читайте також: 7 ЧАСТО ПИТАННЯ ПРО БЕЗВИЗЬ

  безвіз для українців

  Чи може ще щось служити альтернативою карті та готівковим? Насправді, гроші як такі європейського прикордонника не цікавлять. Єдина причина перевірки фінансового забезпечення на кордоні – переконатися, що ви маєте засоби для перебування в країні ЄС. Тому що якщо людина не має коштів, це збільшує шанс того, що вона має намір працевлаштуватися і залишитися в країні нелегалом. Тому будь-які докази фінансової спроможності мандрівника будуть аргументом у діалозі. Чи є оплачений готель? Чудово! Про це треба сказати і показати проплачену броню. Мандрівника чекають родичі чи знайомі, у яких він житиме? Супер! Потрібно сказати про це і бути готовим надати прикордоннику їхню адресу та номер телефону. Ви їдете на конференцію, і сторона, що запрошує, бере на себе всі витрати на ваше перебування? Чудово! Покажіть підтверджуючі документи. Важливо знати, що різні країни мають свої вимоги до оформлення гарантій забезпечення. При плануванні поїздки про це варто дізнатися в консульстві країни, куди ви збираєтеся відправитися. 

  А якщо мандрівника запросили на додатковий контроль?

  Припустимо, що все одно щось пішло не так. Наприклад, мандрівник хвилюється під час перевірки, викликаючи цим підозри у прикордонника, і його просять пройти на додатковий контроль. А там, серед іншого, питають про фінансове забезпечення.

  Насамперед, залишайтеся спокійні – вам нема чого побоюватися. Знайте, що європейські прикордонники у розмові з мандрівником не можуть діяти, як їм заманеться: їхні дії описані в так званих «практичних рекомендаціях для прикордонника» – докладний документ, затверджений на рівні ЄС. Відповідно до цього документа, якщо у прикордонника виникають сумніви, йому рекомендується перевіряти дійсність картки у банкоматах, обмінному пункті на кордоні або шляхом контакту з банком-емітентом. Зрештою, завжди залишається можливість зателефонувати на гарячу лінію банку, а як порозумітися з фінансовою установою – завдання не мандрівника, а прикордонника.

  Варто повторити ще раз: відсутність готівки сама по собі не може бути підставою для того, щоб вас не пустили за кордон. Ніхто не відмовить вам у в'їзді лише тому, що прикордонник не зміг перевірити, чи достатньо грошей на карті. Звісно, ​​якщо у вас ці гроші є.

  Проте фінансові вимоги можуть мати значення, якщо ви не надали аргументованих відповідей на запитання щодо мети та умов свого перебування в ЄС. Тому радимо сконцентруватися на виконанні головних вимог до безвізових мандрівників. Про правила безвізових подорожей до ЄС читайте на веб-сайті openeurope.in.ua.

  Джерело фото: stocksnap.io

  Статті по темі:

  НАЙРОМАНТИЧНІ МІСЦЯ НА ПЛАНЕТІ ДЛЯ ПОДОРОЖІ З УЛЮБЛЕНИМ

  АРТ-ПОДОРОЖІ: 5 НЕЧЕКОВАНИХ НАПРЯМКІВ ДЛЯ ЛЮБИТІВ МИСТЕЦТВА

  ВИВЧАЙМО ЗІРКИ: ГОТЕЛЬКИ ПІД ВІДКРИТОГО НЕБА

  Статті на тему