UA
RU

Слідами Ukraїner: топ-5 місць для подорожі Поділлям

Редагувати переклад

Палац Грохольських-Можайських у стилі класицизму, Скіфські вали висотою 9 метрів, музеї на місці покинутих хат у Букатинці, арт-резиденція, створена на промислових руїнах сахарарні Шаргорода — відкривайте Поділля слідами Ukraіner.

Історико-культурний заповідник Буша

У селі Буша, що на Поділлі, з 2000 року діє історико-культурний заповідник Буша. Тут зберігаються пам'ятки історії, архітектури, археології, а також твори мистецтва. У цьому парку можна доторкнутися до пам'яток різних епох та монументальних рельєфів.

Скіфські валі

Немирівське городище, або, як його ще називають, Скіфські вали, існувало на Поділлі у 700—500 роках до н. е. Це один із найбільших скіфських укріплених населених пунктів періоду ранньої залізної доби України, що займає площу понад 100 га. До сьогодні тут збереглися вали заввишки 9 метрів, а всередині знайшли залишки трипільського поселення, якому близько 4000 років.

 

Палац Грохольських-Можайських

Біля селища Вороновиця на Поділлі знаходиться палац Грохольських-Можайських, зведень у XVIII ст. Ця велична споруда у стилі класицизму оздоблена гарними колонами та ліпнинами. Тут є музей авіації та кімната-музей, де охочі можуть познайомитися з кобзарським мистецтвом.

Бакота

Щоб створити водосховище для Новодністровської ГЕС, півстоліття тому затопили 28 сіл на Поділлі. Серед них — село Бакота, мешканців якого змусили покинути домівки та переселитися до сусідніх міст. Нині сюди приїжджають туристи, щоб побачити прекрасні краєвиди та Бакотський печерний монастир. 

Шаргород

У місті Шаргород поряд із архітектурними пам'ятками заклали процес перетворення цукрового заводу на арт-резиденцію. Подивитись на історичне місто Шаргород з нового ракурсу.

Букатинка

Колись подільське село Букатинка було центром кам'янотесного мистецтва. Нині цей промисел занепав, але є люди, які прагнуть зберегти давні традиції. Одні з таких — сім'я Альошкіних, що на місці покинутих хат обладнає музеї.

Нагадаємо, Україна — волонтерський медіапроект, який у дослідницьких експедиціях відкриває справжню, несподівану, цікаву та автентичну Україну та презентує її у світі.

Статті на тему