UA
RU

Small Talk: Анастасія Лодкіна, авторка ідеї та співсценаристка про фільм «Коза Ностра. Мама їде»

Редагувати переклад
В українських кінотеатрах продовжується прокат україно-італійської комедії про сім'ю та мафію "
Коза Ностра. Мама їде". Попри італійську назву та нерозривний зв'язок із сонячною Сицилією, ідею фільму придумала українка
 Анастасія Лодкіна. Про історію створення стрічки та про роботу з неперевершеною Ірмою Вітовською в інтерв'ю з Анастасією.

Small Talk: Анастасія Лодкіна, авторка ідеї та співсценаристка про фільм «Коза Ностра. Мама їде»-Фото 1

Чому цей фільм варто подивитись?

Цей фільм варто подаватись, бо це якісне смішне добре кіно про сім’ю та мафію, підійде і розумним і красивим, і жінкам, і чоловікам, і підліткам. Воно дозволить на півтори години забути про наші щоденні хвилювання ти тривоги, не думати про війну і втрати. Це кіно як терапія. Воно про українку, що вчить життю аж цілу сицилійську мафію, тож усім буде приємно і за героїню і за країну. І цей фільм точно підніме самооцінку українському кіно.

Як народилася ідея сценарію?

Моя домашня помічниця Оксана розказала про свою подружку, що живе і працює в Італії, і вже встигла там купити собі квартиру, і тепер вона працює по півдня, ходить в музеї та на концерти і живе в своє задоволення. І я подумала, в Італії ж справді багато українок. А що якщо одна з таких українських мам, чиї діти виросли, потрапляє працювати в мафіозну сім’ю без мами, що якраз таки потерпає без жіночої любові та мудрості. І ця жінка не просто рятує та гармонізує дисфункційну сім’ю – вона вчиться жити для себе та власного задоволення. Не тільки ганятись за дітьми з метою зробити їх щасливими та розумними, але врешті залишити дітей у спокої та зайнятись собою та своїм життям.

Мені в трейлері у Владі Козі ввижалася Леся, та сама героїня серіалу «Леся + Рома», який зробив зіркою Ірму. Ви вкладали таку паралель у сценарій? Хто з відомих кіногероїв міг би стати через кому з Владою?

Коли виходив серіал Леся + Рома, в мене вдома не було каналу ICTV, з приводу чого я, як підліток, дуже страждала. Тому, нажаль, цей легендарний серіал я не дивилась. Але інколи в кіно виникають образи і аналогії, яких автори не вкладали, і в цьому магія кіно. Глядач доповнює фільми власним досвідом та емоціями. Можливо, Влада – це Леся в іншому мультивсесвіті.

Поряд з Владою могли б стояти і Мері Поппінс, і Френ Файн з серіалу Няня, це все її кармічні сестри.

Small Talk: Анастасія Лодкіна, авторка ідеї та співсценаристка про фільм «Коза Ностра. Мама їде»-Фото 2

Small Talk: Анастасія Лодкіна, авторка ідеї та співсценаристка про фільм «Коза Ностра. Мама їде»-Фото 3

Small Talk: Анастасія Лодкіна, авторка ідеї та співсценаристка про фільм «Коза Ностра. Мама їде»-Фото 4

Як вам працювалося з Ірмою — однією із супер зірок сучасного українського кіно?

Ірма надзвичайна, не втомлююсь зізнаватись їй у коханні. З нею є один важкий момент – вмовити її зніматись у кіно. Тому що вона дуже вибаглива до матеріалу, до якості майбутнього фільму. Якщо вона погоджується – вона – найбільший друг фільму, найпристрасніший фанат роботи, вона наповнює і збагачує все, до чого торкається.

Яка історія про Ірму для вас її характеризує замість сотні слів?

Ірма – актриса, яка відмовилася зніматися у фільмах та серіалах, хоч якось пов'язаних з Росією ще багато років тому. Таких акторок у нас дуже мало. Ми були дурні, наївні, виживали як могли. А вона мудра, глибока, принципова, далекоглядна. Вона не працює за зарплату, вона місіонерка. Це не пафос і не гіпербол, це чиста правда. Ірма – розум і совість нації.

Яка ваша улюблена українська комедія та чому?

Я фанатка фільму «Мої думки тихі». Це якраз той фільм, який неймовірно підняв самооцінку українського кіно. Там сяє Ірма, безумовно. Але режисер Антоніо Лукіч – це подарунок мені як сінефілу. Тому що режисери з таким виразним авторським голосом і унікальним почуттям гумору народжуються нечасто. Нам пощастило.  

Читайте також: ІНТЕРВ’Ю ІРМА ВІТОВСЬКА: «Я ЗАВЖДИ ВІДДАЮ СВОЇМ ГЕРОЇНЯМ СВОЄ ТІЛО. У ВИПАДКУ «КОЗА НОСТРА» ЦЕ БУЛО КАЙФОВО!»  

Статті на тему