UA
RU

Small Talk: Фредерік Руссо, атташе з питань культури про фестиваль «Вечори французького кіно»

Редагувати переклад
З 3 по 9 лютого в Україні відбудеться вже традиційний, 17-й фестиваль «Вечори французького кіно». Ми дізналися в організаторів з Французького інституту в Україні, якою буде програма події та чому український глядач так любитиме французький кінематограф.

Фредерік Руссо

Які фільми будуть показувати на фестивалі? І чому саме їх?

Institut Français d'Ukraine (Французький інститут в Україні) та спонсор фестивалю Ukrsibbank раді презентувати разом зі своїм партнером Art House Traffic п'ять найкращих та останніх французьких фільмів!

«Висока мода» Сільві Охайон (з міфічною Наталі Байє), «Тріумф» Еммануеля Курколя (з чудовим Кадом Мерадом) та «Лети зі мною» багаторазово нагородженого Крістофа Барратье — це три фільми, які дарують гарне самопочуття. Вони говорять про тих, хто всередині суспільства і життя, і тих, хто поза ними. Кожен по-своєму дуже проникливий, але кумедний.

«Коханці» Ніколь Гарсії (Велика актриса і вражаючий режиссер) — любовна драма, яка перетворюється на темний трилер. Він зібрав трьох найбільш значущих французьких акторів на даний момент: П'єра Ніні, Бенуа Мажимеля та Стейсі Мартен.

«Маленька мама» від Селін Скіамма — це потужна і делікатна історія про дитину, яка мріє зустріти свою померлу матір у дитячому віці. Цей фільм — подарунок для емоцій та уяви!

Це 17-й вечір французького кіно в Україні. Чому український глядач так любитиме французьке кіно? Чим воно відрізняється від голлівудських фільмів?

Я хотів би знати, чому український глядач любитиме французьке кіно! Звичайно, воно відрізняється від голлівудських фільмів: витвір мистецтва, навіть розроблений як комерційний продукт, завжди вписується в культурний контекст, і всі ми маємо частинку Америки у нашій свідомості. Смішно нагадувати, що французькі брати Люм'єр винайшли кіно, яким Америка завойовувала світ! Крім цього, корисною та актуальною відмінністю може бути якість і сила фільму — живої матерії, створеної живими художниками, техніками та продюсерами! Поки що вони хороші і сильні, що може відрізняти французьке, американське чи українське кіно? Нічого!

Який період кіно, за вашими багаторічними спостереженнями, популярніший у глядачів — старі французькі фільми чи сучасне кіно? А який жанр?

Ніхто не міг очікувати, що історична драма про любов двох жінок «Портрет жінки у вогні» французького режисера Селін Скіаммі увійде до топ-5 іноземних фільмів 2019 року (National Board Review). І тут контекст, ймовірно, є вирішальним елементом: ви можете по-іншому сприймати Le Jour se lève Марселя Карне з Жаном Габеном (1939), якщо побачите його в неділю ввечері зі своїм коханим або під час літнього фестивалю під відкритим небом біля вантажівки з їжею та морозивом. Цей питання є одним з головних, над якими ми працюємо для наступного Printemps français: знайти гарний баланс між фільмом, місцем та годиною.

Який фільм ви дивилися мільйон разів і готові переглянути ще мільйон разів?

Оскільки фільм триває 2 години (французькі тривають більше!), перегляд миллиона разів означатиме 2 мільйони годин, а це… 228 років! Отже, ще мільйон разів…! Скажімо, я багато разів бачив «Пасьянс» Жана-П'єра Мельвіля з Альоном Делоном, «Гусар на крыші» Жана-Поля Рапно з Жюльєт Бінош або «Агент 117: Каїр — гніздо шпигунів» Мішеля Хазанавічюса з Жаном Дю

У фільмі «Читочка» актриса Міу — Міу грає «читачку за викликом». Якби у вас була можливість викликати такого персонажа, яку книгу ви б хотіли, щоб він вам прочитавши?

Саламбо Ґюстава Флобера!

Авторка: Дарина Кібець

Читайте також: 17-Й ФЕСТИВАЛЬ «ВЕЧОРІ ФРАНЦУЗЬКОГО КІНО» ОГОЛОСИВ ПРОГРАМУ 

Статті на тему