UA
RU

Small Talk: Ольга Столярчук координатор NFT-проекту

Редагувати переклад

Цього року #viennacontemporary, міжнародна мистецька виставка, запускає Crypto Art Drop на підтримку української мистецької спільноти у форматі NFT-дропу. NFT будуть випущені наприкінці серпня, а аукціон відбудеться на objkt.com протягом виставки 9–11 вересня 2022 рокуОльга Столярчук, координаторка проекту розповіла більше про нього.

Small Talk: Ольга Столярчук координатор NFT-проекту-Фото 1

Розкажіть про NFT-складову проекту.

У рамках головного фокусу цьогорічної виставки та ініціативи STATEMENT UKRAINE у проекті буде представлено щонайменше вісім мистецьких творів, створених відомими сучасними українськими митцями у співпраці з сучасними криптозірками, які відібрали арт-директор viennacontemporary Борис Ондрейчка, директор розвитку viennacontemporary Яна Барінова, засновник фонду Museum of Crypto Arts, Бенуа Куті та провідний український криптохудожник Юра Мирон.

Мітці Енджі Тейлор, Ганна Кострицька, Бард Іонсон, Дмитро Федоренко, Гала Мірісса, Гері Картлідж, Ілан Катін, Юлія Бєляєва, Катерина Заволока, Макс Кільдеров, Oficinas TK, Олексій Іванюк, Влада Ралко, Олексій Сай, Shortcut, Sparrow є нашими парами у проекті.

Проект буде побудовано на блокчейн-платформі Тезос та за підтримки Museum of Crypto Arts і 0x4rt. Основну частину первинних доходів від продажу буде передано безпосередньо одній із благодійних організацій в Україні.

Основними цілями нашого проекту є підтримка України та висвітлення реальності, яку Україна та українці досі відчувають на собі, через мистецтво, а також надання сталої допомоги українським митцям через колаборацію з міжнародними криптозірками та допомоги у дослідженні нових можливостей та платформ.

Дайте оцінку розвитку NFT-царини в Україні?

Чотири роки тому невелика група художників почала використовувати незамінні токені, щоб сертифікувати свої цифрові твори мистецтва та зробити їх унікальними та доступними для продажу в Інтернеті. Це був початок революції, і вона все ще розгортається, оскільки багато хто не знає про переваги NFT. Ця сфера розвивається і в Україні, у нас багато талантливих та яскравих артистів та багато спільнот, які виходять за межі України, в цьому є сильна сторона крипто, що не має кордонів. Серед митців, з якими і ми працюємо - це Юрій Мірон.

За ким із українських авторів ви спостерігаєте з цікавістю?

На початку проекту ми мали перелік з більш ніж 50 митців, яких ми хотіли спробувати залучити до нашого проекту, з яких ми вибрали 16 митців. Звичайно ми спостерігали за великою кількістю митців, ініціатив на підтримку України та особливо за міжнародними крипто спільнотами, що підтримують Україну.

Ганна Кострицька, Юлія Беляєва, Олексій Сай мали певний досвід раніше і думаю не будуть зупинятися і далі. Надзвичайно цікаво спостерігати за їх победами нових просторів. А зараз особливої ​​уваги ми зосередили на “наших” митцях і зокрема на шлях розвитку артистів після початку нашого проекту з червня 2022 року і сподіваємось більше митців знайдуть собі у новому просторі.

Як ви гадаєте яка місія покладається на мистецтво під час війни? Що ви шукаєте сьогодні в мистецтві

Мистецтво завжди відігравало і відіграватиме значну роль в суспільстві та у формуванні наративів. Світ має дізнатися про реальну картину та мистецтво має голос. Мистецтво може говорити без кордонів та має універсальну мову. Мистецтво лікує, мистецтво дає емоції, роздуми і дає можливість висловити свій досвід під час війни.

Який антивоєнний витвір мистецтва ви вважаєте шедевром?

Ми віримо у наших українських учасників та їх відтворення емоцій під час війни. Всі вони герої та тримають свій фронт. Дуже багато робіт Ганни Кострицької, Дмитро Федоренко, Юлії Бєляєвої, Катерини Заволоки, Макса Кільдерова, Олексія Іванюка, Влади Ралко та Олексій Сай розповідають про Україну та війну, вони публікуються у міжнародних медіа та ресурсах, а також мають українську тематику. Тепер будемо спостерігати, як вони увійдуть у крипто простір і який вплив матиме. Про них точно будуть говорити, про них уже пишуть, сподіваюся їхнє мистецтво будуть і купувати.

Чому варто відвідати цей проект?

Проект відбуватиметься онлайн на платформі objkt.com та буде освічено у наших соціальних мережах, особливо Twitter @vc_artfair.

Нашими основними цілями проекту також є поєднання цифрового та фізичного світів, з'єднати митців зі Сходу та Заходу та зібрати кошти на благодійність для України. При цьому ми дійсно віримо в унікальність робіт, що будуть створені нашими митцями, кожен з них має свій стиль, репутацію, бачення та своїх поціновувачів, а тепер ми станемо свідками створення чогось угнікального, що буде на перетині культур та форматів.

Читайте також: ЧОЛОВІК ГОВОРИТЬ: ЄВГЕН ГОРДЄЄВ, ФРОНТМЕН KURS VALÜT  

Статті на тему