Минулого тижня відбулася прем’єра нової серії документального серіалу про українську культуру СПАЛАХ. Цього разу темою стало нове українське вуличне мистецтво. Ми запитали одного з героїв серії мураліста Сашу Корбана про те, що відрізняє стріт-арт від вандалізму, про власні роботи та твори кого, з українських авторів хотів би придбати.
Понад 20 років в Україні триває неофіційне протистояння: художники несуть сенси на вулиці міста — комунальники замальовують їх під схвалення перехожих.Проте вуличне мистецтво — це не тільки мурали та графіті. Це напрям, що формує ДНК міста та додає йому нового сенсу, а своїми роботами художники говорять з людьми і намагаються щось змінити.
Можу передбачити вашу відповідь у дилемі “мурали – це арт чи вандалізм”. Можете додати два речення на захист позиції “мурали – це арт” тим, хто так не вважає?
Я б не хотів нікому нічого доводити, кожен має право на свою позицію. Я просто роблю те, що мені в кайф.
Як розрізнити арт на стінах міста та малюнки, які комунальникам варто зафарбувати?
Я не в праві вирішувати, що комунальникам треба зафарбовувати, а що ні. Ну а якщо і зафарбовувати, то хоча б в тон кольору стіни, а не фарбою, яка під руку трапилася (як це буває в більшості випадків і виглядає досить убого).
Чому ви це робите? Яку з своїх робіт вважаєте вдалою, чи навіть шедевром
Тому, що не можу цього не робити, як би банально це не звучало. Щодо шедевра – не зможу вам відповісти, не вважаю ні одну свою роботу такою. Сподіваюся, що це ще попереду (усміхається). Вдалі роботи для мене, як концептуально, так і технічно, це – мурал в Одесі, Миколаєві, Тбілісі, Айролі (Італії), і роботи під мостом на вулиці Богатирській в Києві.
Читайт також: ЕКСКЛЮЗИВ: ІНТЕРВ’Ю З МАКСИМОМ СЕРДЮКОМ, ПРОДЮСЕРОМ СЕРІАЛУ СПАЛАХ
Назвіть два-три мурали в Києві – найвдаліші приклади того, що це арт.
Питання не дуже коректне, тому що всі мурали – арт. Комусь щось подобається, комусь – ні. Є роботи просто менш вдалі.
В анонсі СПАЛАХ вказано, що роботу українського мураліста придбав Бенксі. Чию роботу з українських авторів воліли б придбати ви?
Якщо з сучасних класиків – мрію про роботу Матвія Вайсберга. Якщо йдеться про муралістів, то – AEC і Waone Interesni Kazki, Саші Гребенюка, Keno та інших хлопців.
Яким з предметів мистецтва ви б хотіли володіти?
Напевно, це скульптури KAWS.
Серія СПАЛАХ про українське вуличне мистецтво:
Фото надала прес-служба
Читайте також: З ВУЛИЦЬ НА СТОРІНКИ МОДНИХ ЖУРНАЛІВ: ЯК РОЗВИВАЛАСЯ УКРАЇНСЬКА МОДА