UA
RU

SmallTalk: Тетяна Калініченко, арт-директорка та диригентка New Era Orchestra

Редагувати переклад
Напередодні спільного концерту першої скрипки Берлінської філармонії Дайшина Кашимото та NewEraOrchestra у Києві, який відбудеться 20 жовтня у Національній філармонії України, Тетяна Калініченко відповіла на запитання MarieClaire.

SmallTalk: Тетяна Калініченко, арт-директор і диригент New Era Orchestra-Фото 1

Чому варто відвідати зпильний концерт першої скрипки Берлінської філармонії Дайшина Кашимото та New Era Orchestra?

Насамперед, це можливість послухати видатного скрипаля та концертмейстера Берлінської філармонії — одного з найкращих оркестрів світу. Також це нагода отримати яскраві враження від свіжого звучання знаменитих класичних творів. Спільний виступ зіркового скрипаля Дайшина Кашимото та майстрів New Era Orchestra стане незабутньою подією для кожного слухача.

Чому ви вирішили запитати саме Дайшина Кашімото? Скільки тривали переговори? І які ваші очікування від концерту?

Приїзд звездного скрипаля Дайшина Кашимото в Україну є логічним продовженням міжнародної стратегії New Era Orchestra. Дайшин особливо цікавий нам ще й тим, що він не лише топовий соліст, а й перший концертмейстер Berliner Philharmoniker, який вважається найвідомішим і найкращим симфонічним оркестром у світі.

З огляду на те, що Дайшина Кашимото представляє міжнародне музичне агентство, з яким ми плідно співпрацюємо з 2015 року, ми відразу домовилися про дату концерту в Києві. Але минулий рік змінив план абсолютно у всіх, тому ми були змушені перенести концерт на жовтень2021року.

Ми з радістю поділимося нашими враженнями одразу ж після концерту.

SmallTalk: Тетяна Калініченко, арт-директор і диригент New Era Orchestra-Фото 2

Зазвичай люди неспокусені в класичній музиці відтягують з нею знайомство через страх не зрозуміти її. З чого варто почати знайомство з класикою?

Слухайте класичну музыку! Справа не в тому, що ви в неї влюбитесь, а в тому, що класична музика відкриє багато незвіданих можливостей вашого інтелекту. Як це не дивно, це дуже корисно! Якщо ви почнете слухати класичну музыку, особливо у живому виконанні, у вашій житті почнуть відбуватися позитивні зміни.

З чого почалася ваша історія диригування?

Коли я вперше в житті диригувала хором, тоді мені було 17, я одразу відчула, ніби займалася цим раніше. Це було дуже дивне відчуття: ти вже вмієш робити те, чому ще не навчився. Я запам'ятала цю репетицію назавжди, навіть яка погода була того дня. Після цього мій професор сказав, що у мене є диригентський дріґ.

На противагу цьому моя перша репетиція з оркестром була абсолютним провалом. І лише через 7 років, коли я була студенткою кафедри оперно-симфонічного диригування Національної музичної академії імені Чайковського, стало зрозуміло, що професія диригента це моє!

SmallTalk: Тетяна Калініченко, арт-директор і диригент New Era Orchestra-Фото 3

Як формується свій стиль у диригента?

Стиль диригента формується всю його життя. Я думаю у мене є свій стиль, але я постійно його вдосконалюю. Звичайно, є люди, які мене надихають: Річард Тонетті – лідер Australian Chamber Orchestra, Кирило Петренко – головний диригент Berliner Philharmoniker, Марін Алсоп – головний диригент Балтіморського симфонічного оркестру.

Читайте також: Small Talk: Жанна Озірна, режисерка

У програмі концерту у виконанні зірок і одного з найкращих оркестрів України NewEraOrchestra звучатимуть Друга симфонія та Концерт для скрипки з оркестром Людвіга ван Бетховена.

Фото надані прес-службою New Era Orcheстр

Статті на тему