Ви вже вступили у фазу ремонту та розумієте, що назад дороги немає? Чи відчуваєте напад паніки за однієї думки, що вам потрібно щось терміново змінювати у своєму життєвому просторі? Крістіна Тульчинська допоможе розібратися із трендами у дизайні інтер’єрів.
Бюджети на оновлення гардеробу та обстановки будинку – величини непорівнянні. Тому зміна трендів в інтер’єрній моді відбувається порівняно повільно і вимірюється швидше п’ятирічками, ніж півріччями.
Причому йдеться не про конкретні декораторські прийоми (їх якщо й не запозичують, то точно логічно продовжують із сфери моди), а про еволюцію суспільної свідомості, коли розуміння краси та комфорту знаходить нові засоби вираження.
Наприклад, вподобаний останніми роками так званий «скандинавський стиль» – це про візуальну чистоту, відкритість і царство світла. Глянець та Pinterest заполонили картинки квартир з білими стінами та мінімумом дерев’яних меблів – виявилося, після епох «чеських стінок» та «євроремонтів» жити в напівпорожніх кімнатах і приємно, і зручно. Хоча світовий дизайн пропонує йти далі – прикрашати лаконічні обстановки великою кількістю строкатого текстилю (а скандинави насправді великі майстри в роботі з принтами) і бігти від мінімалізму до «максималізму». Адже порожні стіни та білі простирадла нічого не говорять про власника кімнати, а житловий інтер’єр, згідно з новою концепцією, – це коли через меблі та декор проявляєш індивідуальність. Які тренди (читай – нові способи прояву індивідуальності) нам пропонують у наступній «п’ятирічці»?
Яких поверхонь ми торкаємося найчастіше? Глянцевий екран смартфона, хромовані ручки транспорту, пофарбований МДФ, відполірований кахель… Сенсорний досвід людини значно збіднів за останні десятиліття, тому ми з таким подивом реагуємо на нові, шорсткі фактури. Найочевидніший прояв тренду – «відкрита» деревина без лаку: на ній спеціалізуються маленькі меблеві майстерні, а масові виробництва, що постачають бюджетну продукцію з деревних плит, навіть шпон пропонують текстурованим, схожим на природну фактуру, наприклад, дуба. І якщо необробленим деревом вже мало кого здивуєш, то кварцит, теракота, оголений метал і бетон, рифлене скло дарують унікальні відчуття. З цих матеріалів сьогодні виробляють все – від ваз та настільних ламп до меблів та настінної плитки. У текстильному декорі «дикі» фактури теж затребувані – непрасовані лляні фіранки сіро-бежевої гами, скатертину та серветки в тон не захочеться випускати з рук.
@demeestervliegen
@normarchitects
@block722architects
Читайте також: ПОМИЛКИ В ІНТЕР’ЄРІ, ЯКІ «ДЕШЕВ’ЯТЬ» ВАШ БУДИНОК
Своєрідне продовження попереднього мікротренд – камінь в інтер’єрі. З нього роблять стільниці, ванни та раковини (особливий фетиш – унітази), міжкімнатні перегородки, вазони, основи для світильників та меблів. Предмети повинні виглядати громіздко, які фактура – максимально натурально. При погляді на кам’яний шедевр має створюватися враження, що його неможливо (або, принаймні, досить складно) зрушити з місця. Одні тренд-аналітики пов’язують цю тенденцію з бажанням людини знайти стабільність у нестабільному світі, інші – з модою за старих часів: мовляв, дизайнери завжди надихалися минулим, і якщо модерн та бароко набридли, чому б не надихнутися мистецтвом первісного суспільства?
Якщо до масивної брили в центрі кімнати ви не готові, можна облицьовувати стіни та підлогу плиткою, необов’язково кам’яною – сучасний кахель ідеально копіює візерунки мармуру. Головне – вибирати дуже складні фактури зі строкатими поєднаннями прожилок – каррарський мармур із сірими смугами на білому тлі більше не актуальний.
@jonasedvardstudio
@biasoldesign
@danyeffetdesignstudio
Як і на подіумах, в інтер’єрній моді актуальні тварини принти, вельвет, блискучі поверхні (позолота, мідь, дзеркала) – у цьому відчувається вплив 70-х з їхньою пристрастю до бохо. Що стосується кольору, то затребувані насамперед «овочеві» відтінки, наприклад, баклажанний, буряковий, насичений зелений. Розбавляти їх пропонують пудровими та сірим – останній, до речі, все частіше вважають нейтральним, відбираючи ці лаври у бежевого.
Ще один тренд – поверхні не повинні бути бездоганними. Потріскана глазур на кераміці, окислений метал, щерблені краї посуду, неакуратне забарвлення – все це данина японської естетики вабі-сабі, що закликає до скромної простоти та краси в недосконалості. Саме вабі-сабі, на думку критиків, змінить скандинавський стиль, що набриднув.
@justinablakeney
@paradiseeditions
@makhno_gallery
Читайте також: БУТИ В ТРЕНДІ: НАЙКРАСІШІ РОСЛИНИ ДЛЯ ВАШОГО ІНТЕР’ЄРУ
З появою Instagram модний, ресторанний та туристичний бізнес ніколи не буде колишнім. Інтер’єри наших будинків також. Світла дерев’яна стільниця, на якій зручно фотографувати розкладки, біла стіна і вішалка на коліщатках для зйомки одягу, лампи з плафоном для загадкових селфі, що обертається, посуд скандинавських брендів і листівки з барахолки – блогери можуть годинами розповідати про те, як їхній будинок змінився після того, як кількість передплатників перевищила тисячу. Тепер, коли межі приватного життя розмиті і чужі спальні з’являються у стрічці соцмереж, власний будинок оформляєш з огляду на фотогенічність. А ще – з урахуванням того, де зберігати реквізит для натюрмортів та як за допомогою предметів інтер’єру розповідати про себе. Тому нову хвилю популярності переживають відкриті системи зберігання: з одного боку, вони розширюють місткість житла, з іншого – відкривають очам сторонніх наші захоплення та наше минуле. Деякі дизайн-критики навіть вбачають у цьому гру в галериста – переставляючи та оновлюючи предмети на полиці, ми хіба що міняємо експозиції, уявляємо себе куратором виставки.
@mrorlandosoria
@myscandinavianhome
«Чисті» стилі, чи то прованс чи лофт, більше нікому не цікаві. Еклектизм – головний принцип сучасного інтер’єру. Причому в рамках однієї композиції пропонують поєднувати старе та нове, строкате та однотонне, дерев’яне та пластикове, біонічне та кубічне, позолочене та незабарвлене, механічне та електронне. Стилів як таких не залишилося – дизайнери ставлять віденські стільці на тлі цегляної стіни, вішають на стелю кришталеву люстру, а в інший кінець кімнати відправляють високотехнологічну німецьку кухню з яскравими рожевими фасадами. «Вишенькою» на торті буде те, що інтер’єр цей створений не в новобудові за межею міста, а в колишньому ангарі в старій частині, скажімо, Лондона. У Європі активно працюють програми редевелопменту, коли незатребувані промислові будівлі переобладнають у житлові чи громадські об’єкти. Працюючи з такими просторами, привносячи в них предмети різних епох і стилів, дизайнери дають друге життя об’єктам і роблять свій внесок у занепад культури переспоживання. Тому надихаємось і вперед – сміливо до простору мрії, в якому можна впізнати саме вас!
@dabito
@muutodesign
@studiojobofficial