“Співає Україна”: 15-й Одеський міжнародний кінофестиваль представляє спеціальну програму

На 15-му Одеському міжнародному кінофестивалю представлять спеціальну програму ретроспективи “Співає Україна”. В ній представлені українські музичні фільми, що вже були відзначені на кінофестивалях та глядачами. Це знакові стрічки, зняті в останнє десятиліття, різні за сенсами, але зі спільною рисою – вони показують наскільки талановита наша нація.

“Співає Україна”: 15-й Одеський міжнародний кінофестиваль представляє спеціальну програму-Фото 1

До програми “Співає Україна” увійшли такі фільми:

Гуцулка Ксеня”, реж. Олена Дем’яненко, 2018

За основу літературного сценарію фільму взято лібрето однойменної оперети Ярослава Барнича. 1938 рік. У карпатське селище Ворохта, в якому проживає найкрасивіша гуцулка Ксеня, прибувають колишні односельці, а нині – американські емігранти, для того, щоб знайти наречену для молодого Яро. Він отримає свій мільйонний спадок за умови, що одружиться зі свідомою українкою. До анексії Західної України залишається два тижні…

Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго”, реж. Надія Парфан, 2019

Іван Васильович багато років очолює профспілку комунального підприємства Івано-Франківськтеплокомуненерго. Його opus magnum – профспілковий хор, у якому співають диспетчери, ремонтники, слюсарі, бухгалтери. Голова профспілки пишається творчими здобутками комунальників, але керується принципом «спочатку людям тепло – а вже потім співати». Опалювальний сезон вносить корективи у графік репетицій. Трудовий колектив намагається полагодити застарілі комунікації, поки розгнівані споживачі штурмують гарячу лінію. Чи зігріє холодну батарею українська народна пісня?

Рози. Фільм Кабаре”, реж. Ірина Стеценко, 2021

Одного разу в гримерці відомого київського театру “Дах” сім акторок придумали проєкт Dakh Daughters. На першому сольному шоу “Рози” вони представили світові сучасну інтерпретацію мистецтва кабаре, яке у своїй абсолютній карнавальній свободі вміє розважати публіку найсерйознішими темами. Разом з тим Україна опинилась на порозі значних змін не тільки в суспільстві, але й у свідомості тисяч людей. Революція гідності та війна на Сході розкривають героїнь у тонкощах характерів, світоглядів, творчих рефлексій.

Читайте також: SMALL TALK: ГУРТ DAKH DAUGHTERS ПРО ФІЛЬМ “РОЗИ. ФІЛЬМ-КАБАРЕ” 

Я, Побєда і Берлін”, реж. Ольга Ряшина, 2023

Знятий за мотивами однойменної повісті Кузьми Скрябіна «Я, «Побєда» і Берлін» фільм зібрав рекордний бокс-офіс у 2024 році – майже 45 млн грн. У центрі історії – український музикант-початківець Кузьма разом з другом Бардом їде до Берліна на іржавій “Побєді”, де хоче обміняти її у німецького колекціонера на шестисотий “Мерседес”, щоб вразити цим свою кохану дівчину Барбару. Але бурхливе нічне життя німецької столиці приносить герою карколомні пригоди, що змінюють його мету, гартують характер та допомагають віднайти своє справжнє “я”.

Кожен з цих фільмів має у своїй душі музику, яка здатна розчулити серце кожного українця. Ми зібрали цю програму для того, аби разом з глядачами поринути у світ звуків і мелодій, адже співочість українців – одна з наших чеснот та гордостей. У часи радості та в часи виклики пісня завжди залишалась одним з опорних каменів для нас. І ми хочемо нагадати, що українці творча нація, яка вміє як знімати якісне кіно, так і створювати неповторну музику”, – сказала Анна Мачух, генеральна директорка ОМКФ.

Радіо “Сільпо” за підтримки Masterсard стає музичним партнером кінофестивалю. Завдяки нашому партнерству фільми учасники Національного конкурсу, перелік яких буде оголошено згодом, крім призів за “Найкращий ігровий повнометражний фільм”, “Найкращий документальний повнометражний фільм” позмагаються також за приз за “Найкращу пісню до фільму”. Переможець отримує 50 тис. грн від музичного партнера кінофестивалю Радіо “Сільпо”.

Нагадаємо, що 15-й Одеський міжнародний кінофестиваль відбудеться з 12 по 20 липня 2024 року в місті Київ.

Читайте також: «ПОДРУГИ НАЗИВАЮТЬ МЕНЕ «КРИХКА МІЦЬ»: ІНТЕРВ’Ю З МАРИНОЮ КОШКІНОЮ 

Статті на тему