UA
RU

Стали відомі імена лауреатів Нобелівської премії з літератури 2019

Редагувати переклад
У Стокгольмі оголосили лауреатів Нобелівської премії з літератури за 2018 та 2019 рік. 
Ольга Токарчук фото

Ольга Токарчук

Стало відомо, що Нобелівську премію з літератури за 2018 та 2019 роки вручили польській письменниці Ользі Токарчук та австрійцю Петеру Хандке. Кожен з лауреатів як приз отримає трохи більше 825 000 євро. 

Читайте також: 5 захоплюючих книг, написаних журналістами

Петер Хандке фото

Петер Хандке

Цього року нагороду вручили одразу двом письменникам уперше за 118-річну історію премії. Ця ситуація була викликана через звинувачення Жана-Клода Арно, чоловіка однієї з членів Шведської академії Катарини Фростенсон, у сексуальних домаганнях. У результаті Катаріна та ще шість членів академії залишили свої посади. 

Як повідомляє комітет Нобелівської премії, Ольга Токарчук отримала нагороду за «оповідну уяву, яка з енциклопедичною пристрастю представляє перетин кордонів як форму життя».

Польська письменниця з українським корінням відома романами «Веди свій плуг по кістках мерців», який увійшов до шорт-листа Букерівської премії, та «Бігуни», який приніс їй Міжнародний «Букер-2018». 

Австрійський письменник і сценарист Петер Хандке був нагороджений Нобелівською премією з літератури за «впливову працю, яка завдяки мовній винахідливості досліджувала периферію та специфіку людського досвіду». 

У списку номінантів, крім Ольги Токарчук та Петера Хандке, були Маргарет Етвуд, Мерілін Робінсон, Енн Карсон та колумбієць Хуан Габріель Васкес. 

Статті на тему