UA
  RU

  Пристрасті по-іспанськи: 5 книг про матадорів - забавних, трагічних та чуттєвих

  Редагувати переклад
  Небезпечний спорт, культурна цінність чи звірина жорстокість – романи та новели, які пояснюють любов до кориди. 
  
  Пристрасті по-іспанськи: 5 книг про матадорів - кумедних, трагічних та чуттєвих-Фото 1

  Дискусії щодо того, наскільки доречна культура кориди в суспільстві, все ще ведуться досить активно. Чимало тих, хто вважає подібні забави жорстоким та антигуманним спортом, розвагою для спраглих хліба та видовищ. У той час, як у США починають діяти правила щодо заборони використання натурального хутра для гравців fashion-індустрії, в Іспанії та Португалії корида все ще залишається головною культурною подією року.  

  Мільйони туристів стікаються з усіх куточків світу до спекотних країн, щоб насолодитися кровопролитним видовищем. Деякі намагаються зрозуміти, наскільки доречною є подібна традиція у прогресивному XXI столітті. 13 серпня португальці відзначають день народження своєї головної культурної спадщини — яскравої, жорстокої та небезпечної кориди. Ми ж намагаємося зрозуміти принципи та моральну сторону бою бугаїв за допомогою літератури — гуманно та безпечно. Смішні історії про тих, хто лише мріє стати матадором, і чуттєві романи для інтелектуалів і фантазерів - знайомтеся з правилами кориди за допомогою великих творів авторів, які були знайомі з коридою не з чуток.  

  Пристрасті по-іспанськи: 5 книг про матадорів - кумедних, трагічних та чуттєвих-Фото 2

  "І сходить сонце (Фієста)" 

  Як і більшість інших романів Ернеста Хемінгуея "Фієста" також написана на основі реальних подій. Богемна компанія друзів, коханців та ревнівців відправляє в Памглонущоб відволіктися від суєтності Парижа, і насолодитися щорічним святом. Жоден із них навіть не підозрює, наскільки вирішальною стане ця поїздка в долину кохання та зради. Навколо однієї дівчини в'ються відразу чотири шанувальники, але, звиклий перемагати на арені, у житті серце бажаної дами отримує пристрасний матадор. Фінал гарячої історії залишає величезний простір для роздумів - яке місце в житті людини грає доля, і чи можна обійти її хитромудрі каверзи? 

  Пристрасті по-іспанськи: 5 книг про матадорів - кумедних, трагічних та чуттєвих-Фото 3

  Читай також: Потіха година: 5 фільмів, які допоможуть зняти напругу

  "Кармен" 

  новела Просгера Меріме була написана ще в 1845 році, але образи головної героїні, а також її пристрасного коханця, баска Хосе, досі не дають спокою кінематографістам та літераторам. Декілька десятків сторінок наповнені таким божевільним спектром емоцій, що прочитати за раз невелику розповідь неможливо. Ти відчуваєш і ревнощі Хосе, і принциповість Кармен начебто в режимі реального часу. Корида у канві оповіді займає ключове місце, адже саме вона є метафорою життя та смерті головних героїв. Їхня пекуча пристрасть і трагічний фінал. 

  Пристрасті по-іспанськи: 5 книг про матадорів - кумедних, трагічних та чуттєвих-Фото 4

  “Гра зі смертю. Корида в іспанській прозі, драматургії, поезії” 

  Якщо у будь-якому вивченні ви звикли використати науковий підхід, то пропонуємо ознайомитися з коридою як із культурною спадщиною та традицією за допомогою тематичної антології. Кому співчуває простий глядач — матадору чи бику? Що відбувається за лаштунками легендарного бою? У книзі ви знайдете не тільки відповіді на найчастіші питання, але і познайомитеся з найбільш атмосферними творами іспанців про ту подію, без якої їх культуру не можна вважати повноцінною. 

  Пристрасті по-іспанськи: 5 книг про матадорів - кумедних, трагічних та чуттєвих-Фото 5

  Читай також: 6 сильних літературних героїнь, які навчать, як бути собою

  "Кров та пісок" 

  Якщо вам подобаються справжні іспанські пристрасті, якщо одна лише думка про чуттєвий роман з матадором розпалює в вас бурю емоцій, то "Кров і пісок" точно припаде вам до смаку. Не так про сам бій биків, як про те, чим живуть люди, які виходять на арену, готові зустріти свою смерть. Недалекий, але талановитий тореро закохується в красуню-багатку, а вона лише грає його почуттями. Той, хто все життя перемагав, примудряється закохатися в єдину жінку в Іспанії, яка не знає, як це відчувати по справжньому.  

  Пристрасті по-іспанськи: 5 книг про матадорів - кумедних, трагічних та чуттєвих-Фото 6

  "Тореадорі з �'ас��івки" 

  Найкумедніша та найвеселіша історія з переліку атмосферних книг — роман українського дитячого письменника Всеволода Нестайка "Тореадори з Васюківки". Саме з імітації видовищної іспанської події у реаліях українського села розпочинається ця історія про двох друзів, які просто не вміють сидіти без діла. Невеликий епізод із коридою, коровою та биком змусить вас сміятися до сліз. І нехай це лише одна сцена, вона варта того, щоб знову прочитати безсмертний роман із уже української спадщини.  

  Для того, щоб відчути атмосферу кориди, не обов'язково купувати квиток в Барселону і штовхатися в натовпі роззяв, щоб нарешті зрозуміти сенс жорстокого видовища. Вирішіть, з якого саме ракурсу ви хочете відстежити те, що відбувається на арені, і поринайте в невигаданий світ пристрасті та агресії. Ми не нав'язуємо вам свою думку про те, чи є місце культурної спадщини Іспанії та Португалії у сучасному світі. Ми лише радимо вивчити питання детально і лише потім робити свої висновки. Науковий підхід або гумористичний — виберіть той бік кориди, який хотілося б проаналізувати, і насолоджуйтесь чуттєвим читанням. 

  Статті на тему