UA
RU

ТНМК про сингл «Контакт», інопланетних жінок та вертикальні концерти

Редагувати переклад
Український гурт розповів, як на них вплинув карантин, як знімати кліп під час локдауну та як грати концерти, коли публіка сидить на балконах готелю.

— Останні роки ви записували музыку на два міста — Київ та Харків. Як карантин вплинув на роботу над восьмим альбомом?

— Він нам її значно загальмував, оскільки протягом кількох місяців ми не могли їздити до Харкова, робота над альбомом зупинилася десь на три місяці. Тому зараз спробуємо наздогнати, тільки відтепер у нашій київській студії карантин. Отже, не знаємо… коли він уже закінчиться, але ми якраз у процесі. Багато чого зроблено, але багато чого треба ще зробити.

ТНМК про сингл «Контакт», інопланетних жінок та вертикальні концерти-Фото 1

— Новий сингл «Контакт» це ціла науково-фантастична історія. Як зародилася ідея саме для такого сюжету? Ви набридалися фільмом «Аватар»?

Фоззі: Ну, оскільки текст писав я, то можу сміливо сказати, що фільмом «Аватар» я не надихався, бо фільм мені не понравився, але там теж фігурують інопланетяни синього кольору. Тільки тут гумор в іншому – зустріли цивілізацію синіх жінок на Венері, а з фільмом «Аватар» це чисто співпадіння. Ті, що після того, як ідея з'явилася я вже виписував, як мені хотілося і з себе писав, і нажартувалися вдосталь, тому подивимося, як публіка зреагує на ці шутки.

Читайте також: ALINA PASH: «НЕ ЛЮБЛЮ САМІ СЛОВО «ФЕМІНІЗМ» ЧИ «ФЕМІНІСТКА» ЛИШЕ ТОМУ, ЩО В НАШЕ ЧАС ВОНО Є СВОГО РОДУ ЯРЛИКОМ»

— Як проходили зйомки кліпу в умовах карантину?

- Ідеально! Фагот звернувся до Марії Оз і запропонував їй намалювати нам під час карантину кліпчик, і вона надіслала референс. Спочатку я їй запропонував фото у різних шапках, вона вибрала конкретну шапку і надіслала список конкретних емоцій, які я маю відіграти на камеру. Я стояв біля шапці вдома і то посміхався, то радів і так далі.

«Він то плакав, то сміявся,

То щетинився як їжак

Він, гад, з нас знущався...

Ну божевільний - що візьмеш! — Як писав Висоцький.

— Фаготе, розкажіть, як це бути першим, хто контактував з інопланетними істотами?

Фагот: Мені здається, що будь-який чоловік, коли починає контактувати з жінками, відчуває, що вони інопланетні створіння. І він відчуває, що на ньому лежить дуже важлива місія: зрозуміти і пробачити. Інакше не працює. Якщо навіть вони сині і живуть на іншій планеті - це непроста місія, але на те чоловіки і хоробрі, відважні пошукачі скарбів і пригод, щоб відкривати нові планети і знаходити счастья в тому.

— З якими ще українськими режиссерами ви хотіли попрацювати разом?

— Знаєте, їх так багато та ідей багато, тому не знаємо. Мабуть, хотілося б зі всіма спробувати.

ТНМК про сингл «Контакт», інопланетних жінок та вертикальні концерти-Фото 2

Фото: Ігор Фомін

— У липні ви мали концерт на крыші столичного ресторану «Bratislava». Ви одні з перших, хто виступив у форматі вертикального концерту. Як це виступати на крыші і чи важко встановлювати взаємозв'язок з аудиторією вертикально?

- Зв'язок - так. Не найкращий був фідбек, його не вистачало, бо все-таки була відстань і з деяких балконів їм було далеко. Було важко виконувати ті пісні, у яких у нас частина слів, частину партій виконує публіка. Ми з нею працюємо тут і відставання буде десь за секунду. Ми могли почути їх відповіді тільки за абсолютної тиші, але експірієнс був яскравим. Гадаю, що ніколи не забудемо цей концерт. Хотілося б вже забути проблеми, пов'язані з проведенням саме вертикальних концертів. Хоча хотілося б повернутися вже до повноцінного горизонтального концертного життя.

Читайте також: КУЛЬТУРНИЙ КОД СЕРГІЯ МАРТИНЮКА, ЛІДЕРА ГУРТУ «ФІОЛЕТ»

— Під час карантину, що нового ви собі відкрили? Чи з'явилися у вас нові звички?

Фоззі: Так, з'явилися звичайно. І з фізкультурою пов'язано. Від щодня у річці плаваю. Зараз дивлюся на річку і думаю, що сьогодні холодно, але я все одно поплаваю. Багато чого змінилося, багато чого з'явилося. Спробував нове хобі. Почавши писати сценарії для серіалів – серіал «Агенти справедливості». Ну, і сидить тут на колінах один із персонажів, який змінив моє життя під час карантину. Тобто я вже й не пам'ятаю, як воно було до карантину.  

ТНМК про сингл «Контакт», інопланетних жінок та вертикальні концерти-Фото 3

Фото: Юрій Грязнов

- Як народжуються ваші хіти? Чи є у вас власні «місця сили»?

Фоззі: «Місця сили» є. Одне це — село Бучак, Канівського району. Ми там дуже багато років відпочиваємо. Воно просто прекрасне і магічне. Але я зазвичай люблю писати на морі. Накопичую ідеї, а потім під час відпустки встаю утром, сідаю і пишу. Мені це дуже подобається, оскільки цього року відпустки не було, то ми були аж один день на морі. Грали концерт в Одесі, і я встиг один текст пісні написати. Для мене це дуже важливо, щоб було море, а так, як правило, я обманюю — кажу собі, що за вікном не Дніпро, а море і пробую писати, але бажано все-таки робити, як я звик... тобто на морі.

— Нещодавно ви афішували довгоочікуваний концерт у Києві спільно з біг-бендом Денніса Аду. Чого чекати фанатам від шоу Jazzy DeLuxe?

— Це величезний проект, який не тільки відрізняється від звичайного шоу ТМНК, але і від шоу Jazzy, яке ми час від часу граємо. Це багато людей, десь близько 20 музикантів на сцені, аранжування оригінальне Деніса Аду. Це такий міцний іспит, якого ми, чесно кажучи, дуже боїмося, бо це дуже важка для виконання програма і нам доведеться дуже багато попрацювати, щоби все пройшло нормально. Це такий експірієнс, який важко з чимось порівняти.

- Ви експериментатори. З яким стилем вам би хотілося попрацювати? Можливо, нам варто чекати новий дует?

— Зараз ми пишемо новий альбом, один новий дме буде точно. Хотілося б, щоби їх було як мінімум два. У цьому альбомі ми зіграємо Jazzy DeLuxe, запишемо альбом і будемо визначатися з наступними пріоритетами. «Step by step» і будемо рухатися далі, бо той, хто сидить, тому не цікаво.

Статті на тему