UA
RU

Андрій Хлівнюк х Наталія Гоцій: цікаві факти про кліп “Імперії впадуть”

Редагувати переклад
З моменту зйомок кліпу Імперії впадуть 19 жовтня і до моменту прем'єри, 19 листопада, пройшов місяць. Режисерові Стасу Гуренку та команді в цей рекордний термін вдалося створити відео, в якому драму змінюють бойові та любовні сцени, музыканты гурту виглядають незвично та свіжо, і п'ятихвилинна пісня слухається на одному подиху. А ще 19 листопада день народження Олексія Согомонова, продюсера гурту і як ви розумієте, йому не вдалося уникнути питання: "Ти навмисне так підлагодив?"

Андрій Хлівнюк х Наталія Гоцій: цікаві факти про кліп “Імперії впадуть”-Фото 1

Зйомки кліпу проходили у Київській обласній школі вищої спортивної майстерності міста Бровары. За кожним із музикантів було закріплене своє місце: Діджей Валік грав біля матів для стрибків у висоту, Паша Литвиненко в ямі для стрибків у довжину, прямо на піску, Діма Кувалін на тлі пересувних трибун, у які чудово вписалися його гітарні комбіки, Інна між боксер грушами, Андрій біля зони для метання ядра, а барабани Саші Люлякіна встановили на біговій доріжці, обмеживши простір навколо них бар'єрами.

У всіх сценах з музикантами присутній мікрофон — неонова копія мікрофону з обкладинки альбому Бумбокс “Таємний код: Рубікон” виготовили у майстерні “Magic neon” за три дні. Це не лише гарний символ, а й “пасхалка” – формально пісня “Імперії впадуть” не входити до “ТКР”, хоча насправді робота над нею велася під час запису першої частини альбому.

Андрій Хлівнюк х Наталія Гоцій: цікаві факти про кліп “Імперії впадуть”-Фото 2

Вирішив відмовитися від стандартної стійки під клавіші та річка під вертушку, директору гурту, Віталію Харенко було доручено купити якнайбільше старих колонок. Віталій із завданням упорався — із десяти колонок Вега, Амфітон, Радіотехніка та Естонія збирали дві стійки, причому деякі ще більше «зістарили» — витягли динаміки, відкрутили захисні сітки. Олексій Согомонов, який був ініціатором цієї ідеї і надихався обкладинкою альбому KLF — «White Room», журився з приводу того, що неможливо забрати з собою ці стійки — бо дуже важкими вони виявилися. Цікаво, де вони зараз?

Андрій Хлівнюк співав біля трьох мікрофонів, перев'язаних тейпом. Це справді мікрофони Андрія, які він періодично використовує на концертах. Необхідності в трьох мікрофонах, звичайно, не було, це відсилка до раннього рок-н-ролу, коли апаратура могла б бути кращою і вдавалися до таких прийомів.

Клавішнику Бумбоксу, Паші Литвиненкові довелося не лише грати на незвичних для нього «кишенькових» синтезаторах, що належать режисерові, а й розгойдувати важку стійку, яка стояла на піску. Жодний синтезатор не пострадав і Паша ще раз довівши, що він може зіграти на будь-чому, хоч на прасці. Просто подивитись на нього в кліпі.

Читайте також: Артпроект «Діабет не вирок»

Дивно, але для Інні Невойт, басгітаристки банді, кліп “Імперії впадуть” став першим за три роки роботи у Бумбокса. За певних обставин вона не змогла зіграти у кліпі “Твій номер/Плющ” — у кадрі, на знак уваження, з'являвся лише її бас, що стоїть біля колонок — і ось, дебют.

Головну роль у кліпі “Імперії впадуть” зіграла Наталія Гоцій - супермодель, блогер і як вона сама собі в шутку називає “фахівець з важкого люксу”. Наталія — затята прихильниця гурту і була на безлічі концертів. Почувши пісню, вона з радістю погодилася знятися у кліпі, який, як на диво, для неї, яка знімалася у найрізноманітніших проектах, ставши першим музичним відео. Наталія блискуче впоралася зі своєю ролью, відмовилася від гонорару та показала фантастичну працьовитість, паралельно зі зйомками кліпу знімаючи сюжет для свого каналу “Бути Гоцій”.

Андрій Хлівнюк х Наталія Гоцій: цікаві факти про кліп “Імперії впадуть”-Фото 3

Обговоривши з Андрієм Хлівнюком та Стасом Гуренком, яким має бути образ Андрія, Олексій Согомонов почав шукати відповідний одяг. Після того, як в інтернеті не знайшлося відповідної куртки та світра грубої в'язки з високим горлом (це було обов'язковою вимогою режисера), Олексій вирушив у хрестовий похід магазинами. Після трьох днів пошуків була куплена унікальна американська армійська куртка і три світри — один із високим горлом, два із звичайним. З вітром із високим горлом продюсер особливо пишався – стояла тепла погода і знайти таку було практично неможливо. Яким же було здивування Олексія, коли на примірці Андрій та Стас в один голос обрали звичайний свитер! А чим унікальна куртка запитаєте ви? Хоч би тим, що на ній збереглися всі бірки, на одній із яких зазначено дату виготовлення – 1984 рік. Цікаво, який відсоток слухачів Бумбокса молодший від цієї куртки?

На сценах фехтування титуловані спортсмени Влада Харкова та Володимир Станкевич підміняли Андрія Хлівнюка та Наталю Гоцій. Веселі, терплячі, готові вчити і вчитися, Влада та Володимир одразу викликали до себе прихильність знімальної групи та відпрацювали необхідні сцени, під ранок поїхали на збори. Нових перемог, друзі.

Замість кліпу “Імперії впадуть” Андрій Хлівнюк, Олексій Согомонов та Стас Гуренко хотіли зняти кліп на пісню “Побачимось”. Ідею кліпу не розголошують, та вже почали підготовку до зйомок, які вирішено відкласти до приходу весни.

Статті на тему