UA
RU

Туга за будинком: як змиритися і жити далі

Редагувати переклад

Покидати дім завжди важко морально, тим паче, в сьогоднішніх умовах, і це нормально відчувати смуток та тугу за рідними стінами.

Ви вирішили змінити місце проживання та покинули рідну домівку з валізою тільки найнеобхіднішого. Зараз ви знаходитесь в безпеці, але від цього ліпше не стає, адже ви далеко від дому.

Туга за будинком: як змиритися і жити далі-Фото 1

Така реакція організму нормальна, адже ви звикли до певних правил та установ, до розпорядку денного, до людей, що вас оточували і в одну мить все кардинально змінилося. Ви знаходитесь у стресі, адже знову потрібно адаптуватися, налаштовувати систему життя і починати все наново. Напевно, тільки авантюрист не відчуває наразі тугу по рідному дому, адже часто знайомі та просто люди, які змушені були покинути свою хату кажуть: “Не потрібні мені ніякі закордони”.

Те, що більшій половині українців хочеться додому – це факт і на цьому тлі з'являється відчуття смутку за будинком, а також провина та сорому. Як позбутися цього відчуття та намагатися жити повноцінним життям далі, читайте нижче.

Як подолати тугу та смуток?

Визнайте, що ви сумуєте за будинком. Багато того, що ви знаєте і на що можете покластися, залишилося вдома. У найкращому випадку у вас валіза промов, куди ви спакували своє життя. Туга за будинком є ​​природною реакцією на це відчуття втрати.

Кожну емоцію, яку ми відчуваємо дуже важливо прожити, а не стримувати всередині. Приховані почуття часто виявляються пізніше як головний біль, утома, хвороба або відсутність мотивації.  

Туга за будинком: як змиритися і жити далі-Фото 2

Якщо вам вдалося взяти з дому не лише речі першої потреби — знайдіть їм зараз особливе місце: чи то прикраси, фото чи навіть записник Це може допомогти створити відчуття безперервності та полегшити шок від нової середовища. Якщо у вас не було можливості взяти нічого, що б нагадувало вам про дім — надрукуйте фото з соцмережі або телефону. Можливо, ви можете завести рослину, таку ж як була у вас на підвіконні. Чи чашку, схожу на ту, яка була вашою улюбленою. 

Не стримуйте собі в імпульсі придбати щось, що нагадує вам дім.

Залишайтесь зайнятим. Встаньте і зробити щось, щоб позбутися негативних думок. Наприклад увімкніть улюблену музыку і почніть прибирати, помийте посуд, сходіть на пробіжку або займіться йогою. Намагайтесь зберігати позитивний погляд та зберігати мотивацію! 

Їжте, рухайтеся, спіть у потрібних кількостях. Збалансовані фізичні вправи, відпочинок та харчування допоможуть вашому тілу та розуму функціонувати якнайкраще. 

Зробіть крок і познайомтеся з новими людьми. Полегшити самотність допоможе дружба та формування системи підтримки. Це може бути особливо складним через відмінність культур та мови, але ви можете познайомитися з місцевою діаспорою.

По можливості, підтримуйте спілкування з рідними та друзями не лише за допомогою смс у месенджерах. Важливо бачити та чути один одного. Тобто, час від часу, спілкуватися по відеозв'язку. 

Мрійте, чим ви займетеся, коли буде безпечно і повернетеся додому. Це може допомогти зменшити імпульсивну віддачу і зосередити вас на своїх цілях зараз. 

Шукайте нові здібності. Дослідіть околиці, вивчіть нову місцевість, приєднуйтесь до клубів за інтересами, шукайте роботу чи долучитися до волонтерства, беріть участь у подіях, відвідуйте мітинги у підтримку України.  

Читайте також: Вагітна та одинока: 6 порад, як залишатися стійкою

Поговоріть про свої почуття з кимось, кому ви можете довіряти, чи то друг, член сім'ї чи порадник. Якщо туга за будинком не покидає вас або заважає вам у повсякденному житті. зверніться за професійною психологічною допомогою.

Інформація згідно Телеграм-каналу https://t.me/psy_support

Фото:unsplash.com

Статті на тему