UA
  RU

  У Каннах з оваціями відбулася світова прем'єра фільму «Памфір»

  Редагувати переклад
  У програмі «Двотижневик режисерів» Каннського кінофестивалю відбулася світова прем'єра фільму «Памфір» Дмитра Сухоліткого-Собчука. Показ пройшов із аншлагом, завершили його тривалі овації глядачів, серед яких були президентка Європейської кіноакадемії Аґнєшка Голланд, голова Держкіно України Марина Кудерчук, режиссер Аґнєшка Смачинська, режиссер Філіп Лакот та інші.
  Памфір

  Режисер Дмитро Сухоліткий-Собчук, актор Олександр Яцентюк

  Представили показ режиссер Дмитро Сухоліткий-Собчук, актори Олександр Яцентюк, Соломія Кирилова, Станіслав Потяк, продюсери Олександра Костіна, Євгенія Яцута, Лора Бріан, Клаудія Смія, Богна Шевчик, Жанкарло Насі, копродюсери Артем Колюбаєв, Альона , Адам Ґуделл, оператор-постановник стрічки Микита Кузьменко, режиссер монтажу Нікодем Хабьор, кастинг-директор Ольга Любарова, звукорежиссер Метью Деню, композиторка Летіція Пансанель-Ґарік, актори Олександр і Віталій Боюк, Катерина Тисяк.


  «Це не просто рівень Каннського кінофестивалю. Це фільм, який привертає увагу на Каннському фестивалі. І це гордість неймовірна», «Фільм вражає своєю оповідною силою та красою українського селища», «Емоційне, напружене та візуально довершене кіно» – перші відгуки про фільм. 

  «Двотижневик режисерів» – програма Каннського кінофестивалю, що існує з 1969 року, та за цю годину стала майданчиком для прем'єр фільмів видатних режисерів, які глибоко вплинули на сучасний кінематограф і зробили значний внесок у еволюцію його мови. Нагадаємо, що серед учасників цього року фільми режисерів Алекса Гарленда, П'єтро Марчелло, Міа Хансен-Лове, Ніколя Парізер, Аліса Уінокур та інші. 


  Памфір 3

  Актори Олександр Яцентюк та Соломія Кирилова, режиссер Дмитро Сухоліткий-Собчук

  Памфір 2
     

  «Памфір» – історія про доброго сім'янина, якому доля дає випробування, де він звертає з чесного шляху заради своєї сім'ї. Події розгортаються на західній Україні напередодні традиційного карнавала Маланки. Памфір повертається до своєї батьківщини після тривалої відсутності. Безумовна любов сім'ї Памфіра має побічну дію. Коли його син влаштовує підпал у молитвенному домі, Памфір змушений відновити зв'язок зі своїм неспокійним минулим. Щоб відплатити за провину сина, Памфір звертає на ризикований шлях із незворотними наслідками.

  «Памфір» створінь у копродукції України, Франції, Польщі, Чилі, у партнерстві з Німеччиною та Люксембургом. Виробництво фільму здійснила компанія BOSONFILM спільно з Les Films D'Ici, MADANTS, Кіхот та у партнерстві з Mainstream pictures, Wady Films, Soilfilms, Модератор Inwestyje та Studio Orlando.


  Памфір 10

  Розробка проекту здійснювалася за підтримки Українського Культурного Фонду. Над сценарієм режисер працював біля резиденції Канського міжнародного кінофестивалю Cinéfondation Residence. Також проект став учасником двох найвпливовіших сценарних майстерень – TorinoFilmLab (Script&Pitch) та Midpoint Intensive. 

  "Памфір" став победителем 11-го пітчингу Держкіно. Створення фільму підтримано Польським Інститутом Кіно (PISF), швейцарським фондом Visions Sud Est, фондом Hubert Bals Fund, французьким національним центром кіно CNC Aide aux cinemas du monde, міжнародним фондом Goteborg Film Fund та Чернівецькою обласною державною адміністрацією.   Памфір 5
  Український реліз фільму заплановано на 2022 рік.

  Фото: Blaise Tassou


  Читайте також: SMALL TALK: ДМИТРО СУХОЛИТКИЙ-СОБЧУК, РЕЖИСЕР ФІЛЬМУ «ПАМФІР», ЩО ПРЕЗЕНТОВАНО НА КАННСЬКОМУ КІНОФЕСТИВАЛІ

  Статті на тему