У Києві відбудеться новий жіночий фестиваль «Я НЕ ТАКА»

З 23 по 26  червня  в Будинку кіно відбудеться жіночий фестиваль «Я НЕ ТАКА» - але який буде цікавим  жінкам і чоловікам. Проєкт задуманий, Наталією Соболєвою, президенткою ГО "Перезавантаження" та створений задля осмислення ролі і місця жінки в сучасних українських реаліях.

У Києві відбудеться новий жіночий фестиваль «Я НЕ ТАКА»-Фото 1

Протягом 4-х днів фествалю відбудуться зустрічі зі спеціальними, творчими та зірковими гостями, покази фільмів, вечір з віршам, прозою та спогадами, автограф-сесії, фото на Press Wall, виставка фотографій та художніх робіт, презентація унікальних військових обладунків-трансформерів.

Кожен показ фільму супроводжуватиметься Q&A на тему, порушену в картині, разом з кінокритиками ітворцями стрічок.

Покази кінострічок, творчі зустрічі відбуватимуться у великій Червоній залі, що на 3-му поверсі у Будинку кіно. Щодня, за 30-ть хвилин до початку подій, у фойє, всі дні  фестивалю буде відбуватись фото-, та автограф-сесія та неформальне спілкування. Виставка картин «Жива», це благодійний арттерапевтичний проект Олени Сокальської. Можна буде побачите картини, які писали дружини загиблих захисників України, опрацьовуючи свій біль, висловлюючи свою любов, а також повертаючись до життя, яке й захищали їхні рідні та кохані. Також у фойє відбудеться презентація унікальних військових обладунків-трансформерів.

Тема фестивалю якнайкраще сформульована нашою гостею, Ольгою Онишко: «Останні десять років я кожного ранку гуляю густим первозданним лісом, якому мабуть більше років, ніж американській демократії. Тут шумить річка і водяться змії і різнаживність, тут буває затишно як в раю, а буває і страшно, як в фільмі жахів. Кожного квітня, коли  ліс оживає з приходом весни, тут зацвітає білим дрібним цвітом rosa kanina — лісова троянда, яка цвіте аж до пізньої осені. Ця «собача» ружа перетворює ліс зі страшилки на диво Господнє і рай, в якому не страшно.  

Я на це звернула в перше увагу, коли прибігла туди плакати в 2013 року після дзвоника мами, яка сказала, що на Майдані побили студентів, а дівчат пластунок міліція тягнула за волосся. На той час я уже відзняла Три Історїї Галичини і була в роздумах над  наступним проектом. У тому лісі я подумала, що присутність Жінки Звичайної «на сцені життя» наповнює життя іншими сенсами, ніж  просто законом джунглів: девиживає той, в кого зуби гостріші, і  що, власне, це і є те, що відрізняє нас від нашого агресивного сусіда і його суспільно-патріархального устрою в найгіршому  розумінні цього поняття. Відтоді (вже усвідомлено) я зрозуміла: Вся моя робота буде присвячена Жінці Звичайній. Тій, яка дає життя. Тій, яка бере на  себе тягар вбереження життя. Тій, яка, як і Мати Марія, прийме в останні обійми тіло свого розп’ятого сина і встоїть, щоб стати дорого вказом світла і захистом добра».

У Києві відбудеться новий жіночий фестиваль «Я НЕ ТАКА»-Фото 2

«Кінематограф був народжений чоловіками, але зараз він все більше стає мистецтвом жінок, які створюють унікальні твори кіномистецтва. Кіно, зроблене жінками, часто пронизливе, воно западає в душу, торкається найглибшого, що є в нас. Жінки, по своїй суті, несуть у цей світ доброту та тепло. Саме цього не вистачає сьогодні нашому кіно», — Наталія Соболєва, Президент ГО «Кінопанорама. Перезавантаження».

У програмі:

23 червня о 17:30:  Відкриття фестивалю. Зустріч з режисеркою, сценаристкою, фотографинею, громадською діячкою, Ольгою Онишко (Україна-США)

Фрагменти з фільмів Ольги Онишко . Діалог з глядачем. Q&A. Виставка фотографій «Це все про неї».

24 червня о 18:30: Вечір двох зірок. Зірка театру і кіно Римма Зюбіна — Зірка фронту, командир підрозділу Юлія «Ураган» Воборнікова. Вірші. Проза. Спогади. Спілкування з глядачем. Q&A.

25 червня о 18:30: Показ фільму  «Лишайся онлайн» (Україна, 2024), режисер Єва Стрельнікова. Зустріч з творчою групою. Q&A.

26 червня о 18:30: Програма короткометражних фільмів молодих українських режисерок: 

«Тіло»,  режисер Кіра Тріпульська (Україна, Чехія; 13ʼ, 2024)

«Маші скоро 20», режисер Маша Федорченко (Україна, 5ʼ, 2023)

«Захоплений дім», режисер Анна Гончарова (Україна, 17ʼ, 2024)

«Paradox», режисер Марія Татаринова (Україна, Чехія; 36ʼ, 2023)         

«Чорнозем», режисер Злата Вересняк (Україна, Польща, 12ʼ, 2023) 

«Сила тяжіння», режисер Ксенія Беркута (Україна, 11ʼ, 2023)

Зустріч з режисерками. Q&A.

Вхіда на подію вільний.

Читайте також: РОЛЬ ЖІНКИ В СУСПІЛЬСТВІ, ВПЛИВ ВІЙНИ НА СУСУПІЛЬСТВО, КСЕНОФОБІЯ: ОДЕСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ КІНОФЕСТИВАЛЬ ОГОЛОСИВ ПРОГРАМУ ДОКУМЕНТАЛЬНИХ ГІТІВ 

Статті на тему