UA
RU

Біля самого синього моря: 5 гарячих трендів рибної кухні

Редагувати переклад

Легкий вітер і біло вино в келиху: складно уявити щось літнє, ніж вечір на веранді рибного ресторану. На що варто звернути увагу в меню, щоб бути в курсі seafood-трендів, розповідає Катерина Лучина.

Сирі устриці

Нові назви

За популярністю екзотичних молюсків та незвичних сортів риби варто не тільки мета вразити уяву відвідувачів ресторанів та за лічені години отримати свої тисячі лайків у соцмережах. За трендом криється ще одна благородна місія: попит на певні морепродукти дає можливість відновитись популяціям масових промислових риб. Що пробувати? Все незнайоме - квасолі, морські живці, морського їжака, буллоти, вомер, баррамунді ... І чим дивніше - тим краще!

Читайте також: Роли в домашніх умовах: чотири рецепти

Аквакультура: морська органіка

Чи може риба бути органічною? Може – якщо її вирощували природним способом, без застосування стимуляторів, що прискорюють зростання та збільшують вагу. Питання створення та підтримки еко-свідомих морських та прісноводних ферм надзвичайно актуальне у світі, так що якщо поруч із пунктом меню позначено ім'я фермера, який виростив основний інгредієнт страви – сміливо замовляйте! До речі, це правило стосується не лише рибних ресторанів.

GettyImages-sb10064776ah-001

Велика риба

Тунець, марлін, риба-меч та інші морські «гіганти» - справжні рок-зірки морської кухні, чия популярність лише зростає останнім часом. Термінова доставка в ресторан одразу після вилову та ажіотаж навколо спеціального меню з кількох страв, покликаних показати у кращому вигляді смак «великої риби», лише підкреслюють це враження. Спеціальні гастрономічні вечори – гарний сценарій для цікавого вечора та чудова можливість розширити свій гастрономічний досвід.

етнічні мотиви

Пряні бульйони, гострі соуси та пікантні чатні просто створені для підкреслення та посилення смаку прісних сортів риби, а для яскравіших – складуть гідну гастрономічну пару. І хоча донедавна такі поєднання вважалися в гастрономічному середовищі ризикованими, зараз вони завойовують дедалі більшу популярність. Так що експерименти з каррі чи васабі, вустреширський соус чи перці халапеньо серед інгредієнтів рибних страв говорять про те, що шеф-кухар у курсі світових трендів.

холодний цех

Шеф-кухарі постійно шукають нові цікаві рішення, іноді навіть на межі з науковими дослідами. Один із інноваційних способів — «холодне» приготування за допомогою фруктових чи овочевих кислот, у ролі яких можуть виступати натуральний цитрусовий чи томатний сік, інтуїтивно використовують уже кілька століть у перуанській кухні для приготування севичі. Традиційно це дрібнонарізана сира риба різних сортів, заправлена ​​соком юзу: з хімічної точки зору, ефект кислого соку схожий на відварювання, але севиче дозволяє зберегти соковитість і ніжну текстуру риби.

Статті по темі:

Flower power: короткий гід за їстівними кольорами
Холодна кава: п'ять незвичайних напоїв
Полуничний смузі: шість найкращих рецептів

Фото: Gettyimages

Статті на тему