UA
RU

Україна увійшла до п'ятірки лідерів з розвитку електромобілів

Редагувати переклад

Попереду лише Ісландія, Швеція, Норвегія та Китай.

Україна увійшла до п'ятірки лідерів з розвитку електромобілів - фото

Україна посіла п'яте місце у міжнародному рейтингу за темпами розвитку електрокарів. Про це свідчать дані дослідження, опублікованого найбільшим незалежним виданням про електротранспорт InsideEVs.com. Ми обійшли такі країни, як Нідерланди, Японія та США. Перші чотири місця посіли Ісландія, Швеція, Норвегія та Китай.

Кожна країна в рейтингу отримала певну кількість балів за кількома критеріями. Серед них політична підтримка «зеленого» виду транспорту, динаміка зростання електромобілів на ринку, темпи розвитку інфраструктури тощо. Максимальний бал, який можна було отримати — 100, але лише дві країни змогли набрати 50 балів: Китай та Норвегія. Україна набрала майже 39 балів.

Головна причина такого високого становища нашої країни в рейтингу — швидке зростання частки електромобілів серед нових авто, куплених українцями у 2016 році. Серед загальної кількості машин, які вперше зареєстровані минулого року, на електрокари припадає 4%. За останній рік цей показник зріс у 5 разів, а кількість проданих за рік електромобілів перевищила 2500. При цьому більша частина електрокарів вживалася і потрапила в Україну після більш ніж дворічного використання в країнах Європи. Половина з них – модель Nissan Leaf. Ціна на таке авто в стані б/у становить від $5000 до $15 000.

Читайте також: Електрокари наступають: як і чому світ цурається звичних машин

Зайняти п'яте місце в рейтингу Україні вдалося і за допомогою підтримки уряду, який наприкінці 2015 року ухвалив законопроект №1674, який скасував ввізне мито на електромобілі. Крім того, у грудні 2016 року до Верховної Ради було внесено законопроект про скасування ПДВ на ввезення в країну електромобілів та запчастин до них до 2021 року, проте його поки що не розглянуто.

Також, за даними видання, Україна значно випереджає інші країни Східної Європи щодо темпів розвитку інфраструктури для електромобілів. У країні є як приватні зарядні станції, доступ до яких необхідно узгоджувати з власником, так і публічні, а також кількадесят фастчарджерів. На даний момент "зарядок" вже понад 600.

Статті по темі:

Залізна людина: хто такий власник Tesla та Space X Ілон Маск

З вітерцем: повітряні таксі скоро стануть реальністю

Amazon тестує доставку дронами

Фото: Gettyimages

Статті на тему