UA
  RU

  Український музичний проект на підтримку лікарів отримав світове визнання

  Редагувати переклад

  Світове визнання отримав міжнародний мистецький проект «Музична дяка лікарям (Заради життя)», створених в Україні та підтримань ВООЗ та ЮНЕСКО.

  «Дякую Національній опері України, диригенту Герману Макаренку та всім, хто підтримав цей концерт», — написав у своєму Твітері генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус.

  Як зазначила генеральний директор ЮНЕСКО Одрі Азуле, цей проект є частиною глобального руху «ResiliArt», започаткованого ЮНЕСКО. Вона підкреслила внесок ЮНЕСКО до комунікації та взаємодії представників сектору культури в рамках ініціативи «ResiliArt», яка започаткована разом з Жан-Мішелем Жарром, Хедвой Сер, Германом Макаренком та іншими учасниками.
  Важливо, що посилання на концерт, розміщений на онлайн-платформах, надали і керівники ВООЗ та ЮНЕСКО, завдяки чому його змогли побачити кілька мільйонів глядачів з різних країн. Цей проект створили музыканты та виконавці з України, Франції, Турції Китаю, Японії та інших країн, а ініціював його Артист ЮНЕСКО на ім'я світу Герман Макаренко.

  Український музичний проект на підтримку лікарів отримав світове визнання-Фото 1

  «Глобальні мистецькі проекти, присвячені викликам сьогодення, є надважливими для суспільства, тому вже наступного року плануємо об'єднати зусилля артистів, композиторів з різних країн навколо реалізації цілей сталого розвитку, збереження культурного спадщини, ідей миру та гуманізму», — поділився планами автор проекту дяки лікарям Герман Макаренко.

  Український музичний проект на підтримку лікарів отримав світове визнання-Фото 2


  «Весь медичний персонал, який доклав таких неймовірних зусиль, щоб працювати та лікувати пацієнтів під час кризи COVID, вони всі — мої герої», — зізналася учасниця проекту, французька скульпторка Хедва Сер.


  «Сьогодні весь світ у неоплатному боргу перед медичними працівниками, їх руками та силою волі ми рятуємо мільйони людських життів. Проведення концерту «Заради життя» — це справді право честі та можливість ще раз визнати, що герої сьогодення саме медики. Україна засвідчує глибоке шанування багатотисячної батьківщини самовідданих медичних працівників, які захищають нас у часи пандемії та роблять все можливе для порятунку від хвороби, інколи, жертвуючи навіть своєю життям. Музика всіх континентів, подарована талантливими митцями – це дяка лікарям за можливість жити та насолоджуватися кожним днем», — упевнений міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.


  Український музичний проект на підтримку лікарів отримав світове визнання-Фото 3

  Як відомо, 16 вересня в Україні відбулася світова прем'єра міжнародного проекту, глядацьку залу заповнили українські медики. Під час концерту глядачі побачили відеозвернення керівництва ВООЗ та ЮНЕСКО. Результатом проекту «Музична дяка лікарям (Заради життя)» став унікальний аудіовізуальний продукт, який є доступним для багатомільйонної аудиторії глядачів зі всього світу – він розміщений на медіа-платформах у вільному доступі.

  Український музичний проект на підтримку лікарів отримав світове визнання-Фото 4

  У програмі концерту у виконанні симфонічного оркестру «Київ-Класик» прозвучали твори континенту. У проекті брали участь французький композитор П'єр Себо, відома французька скульпторка Хедва Сер, турецький композитор Кудсі Ергунер та інші. Прикладом міжкультурного діалогу стала прем'єра твору «Heart of Africa» українського композитора Артема Рощенка, написаного за допомогою музичного фольклору народів центральної Африки та пігмеїв. Проект «Музична дяка лікарям (Заради життя)» є частиною глобального руху «ResiliArt», започаткованого ЮНЕСКО. Проект відбувся під патронатом ЮНЕСКО, за підтримки ВООЗ та Українського культурного фонду.

  Український музичний проект на підтримку лікарів отримав світове визнання-Фото 5

  довідка: 2020 року українські музыканты ініціювали глобальний проект «Мистецтво проти пандемії», який підтримано у ЮНЕСКО як прояв міжнародної солідарності. Автором ініціативи виступив маєстро Герман Макаренко, до якого приєдналися митці з Франції, Японії, Турції, Південної Кореї, Грузії та інших країн.

   

  Статті на тему