Edit page title У Римі проходитиме виставка одеського відеоарту “Наш корабель — корсарська шхуна”
Edit meta description У Римі проходитиме виставка одеського відеоарту “Наш корабель — корсарська шхуна” - Marie Claire Україна

Close edit interface

В Римі проходить виставка одеського відеоарту “Наш корабель — корсарська шхуна”

Редагувати переклад

З 26 березня по 21 квітня в римському Національному музеї мистецтв 21 століття MAXXI пройде виставка «Наш корабель – корсарська шхуна: Одеський відеоарт від 90-х до сьогодення». Покази відбуваються у великій відео галереї музею, розташованій в римському кварталі Фламініо, яку спроектувала Заха Хадід.

В Римі проходить виставка одеського відеоарту “Наш корабель — корсарська шхуна”-Фото 1

Куратори Музею сучасного мистецтва Одеси, Андрій Сігунцов та Анна Мороховська,
відобразили стрімкий розвиток одеського відеоарту: від його зародження та перших експериментів до становлення як повноцінної частини мистецтва. Проект охоплює ранні періоди: від перших піратських відео, телевізійних передач та музичних кліпів, експериментальних короткометражок до останніх значущих робіт у цьому жанрі.

Ця добірка демонструє як самоіронію в дусі постмодерністської ментальності, так і ліризм, занурення в себе та глибокі роздуми про мистецтво.

Відео як метод і відеоарт як жанр є не лише засобом самовираження, але й ключем до розуміння сучасної культури. Платформи, такі як TikTok, YouTube, Instagram та інші соціальні мережі, активно використовують відео та сприяють його розвитку, що робить цей формат одним з найпоширеніших та найпопулярніших у світі на сьогодні. Проте відео, як явище, все ще залишається поза увагою українських дослідників та музеїв.

Відео як жанр є значно більш гнучким та проникливим порівняно з великими виставками, хоча останні також є важливими. Одеський відеоарт з його захоплюючою історією та експресивністю має найкращу локальну експозиційну історію, яка заслуговує уваги як на внутрішньому, так і на міжнародному рівні”
, — коментує куратор виставки Андрій Сігунцов.

В Римі проходить виставка одеського відеоарту “Наш корабель — корсарська шхуна”-Фото 2

З 2010 року Музей сучасного мистецтва Одеси активно займається архівуванням та музеєфікацією одеського відеоарту. Унікальність підходу одеських митців виявляється в тому, що відео розглядається не лише як продукт сам по собі, але й як невід’ємна частина великих інсталяцій та тематичних кураторських виставок і фестивалів.

Серед учасників виставки такі митці, як Анті Гонна, Георгій Делієв, Мирослав Кульчицький та Вадим Чекорський, Надія Шошина, Микола Карабінович, Олександр Ройтбурд, Олександр Шевчук, Олексій Шмурак, Уте Кілтер, Віктор Маляренко, Юрій Лейдерман.

В Римі проходить виставка одеського відеоарту “Наш корабель — корсарська шхуна”-Фото 3

Ініціатива є частиною Laboratorio sulla Ricostruzione dell’Ucraina (Лабораторія відбудови України) — проєкту MAXXI та Triennale Milano у співпраці з канцелярією Прем’єр-Міністра Італії, Міністерством закордонних справ Італії, Міністерством культури Італії та за активного посередництва ЮНЕСКО.

Адреса: MAXXI, Via Guido Reni, 4/A 00196 Roma
QДата: 26.03 — 21.04

Статті на тему