В Україні випустили особливий настінний календар на 2021 рік – його героїнями стали відомі неетнічні українки, які розповідають про ставлення українського суспільства до міжетнічних родин та, зокрема, жінок.
Маша та Сєлє Гайдар
Календар під назвою “СВОЯ” зібрав історії тринадцяти героїнь – різних на вигляд та різних за етнічним походженням жінок, які живуть та реалізуються в Україні. Серед героїнь проєкту: популярна співачка Michelle Andrade, головна редакторка Української правди Севгіль Мусаєва, телеведуча Кароліна Ашіон, заступниця Міністра економіки України Світлана Панаіотіді, громадські діячки, фотографки, дизайнерки та та мисткині.
Michelle Andrade; Алевтина Кахідзе; Кароліна Ашіон
За задумом авторок, календар покликаний привернути увагу до мультикультурності українського суспільства, а також сприяти подоланню негативних гендерних стереотипів та міжетнічних упереджень серед українців.
“СВОЯ народилась після того, як ми з подругами почули історію тринадцятирічної дівчинки, яка живе і навчається в Києві. Через свій колір шкіри, вона щодня стикається із надмірною і часто негативною увагою. Нам захотілось показати цій дівчинці і тисячам тих, про історії яких ми не знаємо, що різних на вигляд і різних за походженням українок багато, і що кожна з них так само як і я – своя в Україні. Хочеться аби голос різноманіття був почутий, аби дівчатка та жінки, які стикаються з нетерпимістю, надихались історіями наших героїнь, і відчували себе своїми”
– Світлана Заліщук, співавторка ідеї.
Календар “СВОЯ” є колаборацією українських громадських діячок, професіоналів fashion-сфери (Наталія Осадча, fashion-директор ELLE Україна, Денис Маноха, фотограф Harper’s Bazaar, Vogue, ELLE) та відомих українських брендів The COAT by Katya Silchenko, Kacharovska та Guzema. Кожен охочий може завантажити календар на сторінці проєкту в інтернет-виданні УП.Життя.
“Цей календар є унікальним явищем. Ми об’єднали представників індустрії моди та українських громадських діячок бо віримо, що мода може і має стати джерелом цінностей, ефективним каналом комунікації ідей. Боротьба за права людини, боротьба проти будь-якої нетерпимості та дискримінації має стати модною”
– Наталія Бакуліна, продюсерка проєкту.
Міріам Драгіна; Марина Карпій; Зара Гусейнова
“Ми віримо у позитивний тон комунікації, у те, що мода і культура здатні творити зміни, яких часто важко досягти законами чи політичними ініціативами. Цим календарем ми показуємо, що боротьба за відкрите суспільство, повагу до етнічної чи будь-якої іншої інакшості, за гендерну рівність, може бути красивою, може бути модною”
– Світлана Заліщук, співавторка ідеї кампанії СВОЯ.
Героїні та авторки ідеї планують дарувати календар українським громадскьким діячам, лідерам думок, а також найбільш активним учасникам кампанії СВОЯ у соціальних мережах. Таким чином авторки проєкту хочуть сприяти позитивному висвітленню мультикультурності та толерантності у суспільстві, посилити голос жінок у медіа.
Календар “СВОЯ” став першим етапом великої соціальної кампанії, яка передбачає випуск документального фільму про переваги та труднощі життя і реалізації жінок різного етнічного походження в Україні, публікації їхніх історій у мережі та українських медіа.
Юлія Цой; Ніна Баласанян, Лаура Марті, Христина Марті; Севгіль Мусаєва
Історії героїнь кампанії “СВОЯ” будуть публікуватись на порталі інтернет-видання УП.Життя та Instagram-сторінці кампанії. Окрім того, героїні кампанії закликають жінок неукраїнського етнічного походження ділитися у соціальних мережах своїми власними історіями під хештегом #SVOYA.
“Наші героїні уособлюють нову українську ідентичність як політичної нації, що об’єднує сильних і різноманітних. На 30-му, ювілейному році з дня проголошення Незалежності Україна продовжує творити свою нову ідентичність, невід’ємною частиною котрої є про-європейські прагнення та основоположні цінності демократії та захисту прав людини. Цей календар нагадуватиме і нашим політикам, і міжнародним партнерам про те, що Україна продовжує інтегруватися в європейський простір та поділяє основоположні цінності відкритого суспільства, мультикультурності та толерантності”.
– Севгіль Мусаєва, героїня кампанії СВОЯ.