UA
RU

Вагітна та одинока: 6 порад, як залишатися стійкою

Не важливо при яких обставинах ви залишилися самотні, але не варто втрачати жагу до життя.

Вагітність – прекрасний і сумнівний етап одночасно, адже це період створення нової життя, а також період безпорадності, емоційного сплеску та страху перед невідомістю.

Вагітна та одинока: 6 порад, як залишатися стійкою-Фото 1

Залишитися однією в такий період, без сумніву, важко, але можливо. Як ми вже могли переконатися на практиці: наше тіло та розум можуть групуватися в екстрених моментах для подальшого свого збереження. Тому й самотність можна пережити і отримати з неї користь. Як – розповідаємо у нашому матеріалі.

Порада 1: Створіть свою систему підтримки

Зверніться до близьких людей, на яких ви можете покладатися протягом всієї вагітності і після неї. Можливо, вам доведеться звернутися за підтримкою до друзів чи родичів. Якщо ви зовсім одна в іншій країні, можна знайти таких же вагітних жінок чи матерів з дітьми у вашому регіоні, які будуть вас підтримувати у цей нелегкий період. Вони можуть ходити з вами на прийоми до лікаря, допомагати у вирішенні будь-яких медичних чи особистих проблем і виступати в якості довіреної особи, коли вам потрібно звільнитися від стресу. 

Порада 2: Знайдіть групи підтримки одиноких батьків

Хоча наявність основної системи підтримки має вирішальне значення, ви також повинні подумати про те, щоб зв'язатися з іншими батьками, які також в очікуванні народження дитини. Знайдіть місцеву групу неповних сімей. Ви можете спілкуватися з ними та ділитися історіями, пов'язаними з вагітністю. 

Вагітна та одинока: 6 порад, як залишатися стійкою-Фото 2

Порада 3: Розробити план вагітності та майбутнього батьківства

Єдиного курсу щодо вагітності та батьківства не існує. Але якщо ви плануєте заздалегідь, то зможете подолати будь-які труднощі, з якими можна зустрітися в майбутньому. Ваш план може включати наступне: де і як ставати на облік, якого лікаря звернути, де краще робити покупки для майбутньої дитини тощо. Це допоможе вам бути готовою до будь-яких змін. Ви також можете закласти дворічний бюджет – рік на вагітність і один на перший рік життя вашого дитини. 

Читайте також: Вагітна під час війни: як захистити плід

Порада 4: Зверніться до місцевих некомерційних організацій 

Деякі майбутні мами не мають людей, які б надали їм необхідної підтримки. Зверніться до некомерційної організації, яка займається репродуктивним здоров'ям чи вагітністю. Некомерційні організації можуть зв'язати вас із соціальним працівником, який направити чи допоможе вам оформити пільги чи допомогу на житло. 

Порада 5: Бережіть собі

Завжди знайдіть годину для себе. Адже скоро у вас буде зовсім інша життя, тому тіште собі маленькими дрібничками та більше відпочивайте. Займіться йогою для вагітних, більше гуляйте на свіжому повітрі, зробіть собі манікюр, почитайте книгу чи продовжіть перегляд улюбленого серіалу. Робіть те, що дарує вам щастя.

Фото:unsplash.com

Статті на тему