UA
  RU

  Натхнення дня: 10 обов'язкових до прочитання оповідань Френсіса Скотта Фіцджеральда

  Редагувати переклад
  Класик "епохи джазу" славився досягнутими висотами у майстерності короткого жанру.
   
  Натхнення дня: 10 обов'язкових до прочитання оповідань Френсіса Скотта Фіцджеральда-Фото 1

  Великий і недооцінений - за океаном Френсіса Скотта Фіцджеральда вивчають ще за шкільною лавкою, не обмежуючись його безсмертним, але все ж таки дещо перебільшено тріумфальним “Великим Гетсбі”. Ми ж починаємо знайомство з культовим письменником "епохи джазу" саме зі згаданого твору, вважаючи, що на цьому майстерність американця й закінчується. Ті, хто зумів у наповненому філософськими цитатами та описами розкоші творі побачити щось більше, переходять до наступного твору письменника – “Ніч ніжна”. Цей роман значно важливіший у контексті вивчення творчості Френсіса Скотта Фіцджеральда, адже він розкриває думки автора і про нацистську загрозу, і про душевні муки, і про те, як людина може на шляху до мети втратити саму себе.  


  24 вересня літературний світ святкує день народження чудового майстра слова, людини, яка, як здається, у 5 романах зуміла пояснити сенс життя. Однак для того, щоб трохи глибше пізнати нутро творчості Фіцджеральда, необхідно вивчити маловідомі, але такі ємні розповіді письменника. Наповнюємо келихи шампанським догори, і починаємо довгий шлях до розуміння таємниць Френсіса Скотта Фіцджеральда. Як початковий крок виберіть один з 10 коротких, але геніальних оповідань творця літературного світу красивих ілюзій і сумних висновків.  

  Натхнення дня: 10 обов'язкових до прочитання оповідань Френсіса Скотта Фіцджеральда-Фото 2


  «Я би віддав своє життя за тобі», Френсіс Скотт Фіцджеральд

  "Прибережний пірат" 

  Гарна історія про дівчину, яка вже у 20 років відчуває, що її життя закінчено. Попереду лише прийоми, світські порожні розмови, сумне заміжжя та життя типової "багатої дурненької красуні". Проте, несподіване знайомство із сучасним “піратом” змушує її замислитися про те, що, можливо, придумана нею картина майбутнього не така безглузда, як їй здається.  

  "Голова та плечі" 

  Інь та янь, ідеальне поєднання чоловічого та жіночого начал — якими мають бути гармонійні стосунки у парі? Приказка про те, що "чоловік - голова, а жінка - шия" під пером Фіцджеральда набуває абсолютно протилежного значення. Письменник та акторка змінюються своїми життєвими ролями, а читачам потрібно визначити, хто з них насправді є мозком, а хто безцінною підтримкою.  


  Натхнення дня: 10 обов'язкових до прочитання оповідань Френсіса Скотта Фіцджеральда-Фото 3

  «Три години між рейсами», Френсіс Скотт Фіцджеральд

  "Кришталева чаша" 

  Заміжжя самого Фіцджеральда складно назвати щасливим. Його дружина ексцентрична письменниця та світська діва Зельда страждала на психічні розлади, і саме її риси характеру можна побачити в численних жіночих персонажах Френсіса Скотта. "Кришталева чаша" - подарунок, презентований подружній парі на весілля, які є центральними героями однойменного оповідання. Через низку трагічних подій і дивних подій їм доведеться відповісти на запитання, а що насправді означає для них їхній шлюб?   Читай також: 10 корисних сервісів для любителів Instagram

  "Крижаний палац" 

  Ядро короткої розповіді Фіцджеральда — історія чергової дівчини з вищого суспільства, якій за одну коротку подорож доведеться пізнати себе, зрозуміти, заради чого варто жити. "Крижаний палац" - метафора того місця або подій, завдяки яким відбувається просвітництво. Рухатися далі або здатися без бою — присвячується всім душам, що заплуталися, і сучасним Саллі, що стоять на роздоріжжі.  


  Натхнення дня: 10 обов'язкових до прочитання оповідань Френсіса Скотта Фіцджеральда-Фото 4

  "The Offshore Pirate", FSFitzgerald

  "Популярна дівчина" 

  Як довго можна прикидатися тим, ким ти більше не є, перш ніж світ розгадає хитромудро вибудувану шараду? Янсі Боуман зустрічає свого ідеального чоловіка в особі багатого і гідного Скотта, проте через коротке після їхнього першого знайомства її життя змінюється до невпізнання. Наскільки важливими є гроші, коли йдеться про кохання — цьому питанню Фіцджеральд присвятив не один свій твір.  


  "Берніс коротко стрижеться” 

  Для того, щоб стати справжньою світською дівою, мало народитися багатою. Саме це незбагненне одкровення змушує головну героїню оповідання Фіцджеральда повністю змінитись. Вона стає вільною, фліртуючою та відомою – ідеальною “популярною дівчиною”. Берніс навіть має намір постригти волосся, як у ті часи робили освічені жінки. Розповідь Фіцджеральда ґрунтується на серії листів до його молодшої сестри, в яких він давав поради АннабелльЯк стати по-справжньому помітною. 

  Натхнення дня: 10 обов'язкових до прочитання оповідань Френсіса Скотта Фіцджеральда-Фото 5

  «Малие зібрання творів», Френсіс Скотт Фіцджеральд

  Читай також: Виходить новий міні-альбом Zhenya Geniy ​​– Ultrafuture

  "Благословення" 

  Релігійна тематика нерідко зустрічалася на роботах письменників “епохи джазу” чи “втраченого покоління”. Наприклад, особливої ​​популярності здобула робота СелінджераФренні і Зуї”, що розповідає про те, як головні герої намагаються осягнути біблійний сенс життя. Не зміг встояти перед спокусою і Френсіс Скотт Фіцджеральд, в оповіданні "Благословення" його героїня Луїз прямує на зустріч до улюбленого Говарда, але раптове зіткнення зі своїм старшим братом та майбутнім священиком Кітом змушує її переглянути життєві принципи  

  "Удари долі" 

  Історія у тому, як чоловіки стають сильними, незалежними, готовими протистояти всьому світу. Головний герой Семюель змушений зазнати рівно чотирьох ударів долі. Від ніжного випускника елітного коледжу до бізнесмена і нарешті людину, “якого вже ніхто ніколи не ризикне вдарити”. Ідеальна історія для тих, хто хоче зрости і у власних очах, і в очах суспільства. 

  Натхнення дня: 10 обов'язкових до прочитання оповідань Френсіса Скотта Фіцджеральда-Фото 6

  "The Curious Case Of Benjamin Button and Other Stories", FSFitzgerald

  "Величезний, як "Рітц" діамант"  

  Одне з найвідвертіших оповідань Фіцджеральда, у яких автор вказує на отруєне тодішнє суспільство, та людей, які є його “обличчям”. Пожертвувати життям, але продовжувати тримати в руках діамант — чи можна рахувати прожиті дні у грошовому еквіваленті?  

  "XNUMX травня" 

  Насамкінець ми залишили вам одне з найважливіших оповідань у творчості Фіцджеральда. “Перше травня” розповідає про зміни, що відбувалися в тодішньому суспільстві, і епохою протестів, мітингів та усвідомлення своєї значущості робітничим класом, що послідувала за ними. Жорстокі демонстрації в Клівленді, що відбувалися 1 травня 1919 року, протікають на тлі повільного і розкішного балу випускників Йеля — наскільки руйнівним буде зіткнення двох світів? 

  Життя самого Френсіса Скотта Фіцджеральда багато в чому була схожа на хитромудрий сюжет одного з його романів. Він побував на війні, одружився з дівчиною, яка надихнула його на створення Дейзі Бьюкенен, марно намагався працювати в голлівудському середовищі, і безсоромно всі прожиті 44 роки прагнув втілення заповітної “американської мрії”. Чи вдалося йому завершити задумане? Нехай кожен вирішує сам, але заперечувати факт його геніальної майстерності нікому не вдасться. 

  Статті на тему