В Українському домі відкривається виставковий проєкт “Матерія Matters. Український арттекстиль”. Виставка представляє практики українських митців за 100 років.
19 липня в Українському домі відкривається виставковий проєкт “Матерія Matters. Український арттекстиль”. Виставка представляє практики українських митців за 100 років – від традиційного гобелена до експериментальних робіт із використанням текстильних матеріалів. В експозиції демонструються понад 120 художніх творів близько 60 авторів.
Виставка ознайомлює з творчим досвідом бойчукістів, шістдесятників і сучасних митців. Тут представлені твори українських художників, які працювали з текстилем у публічному просторі. Є роботи, що розвивали лінію українського стилю в інтер’єрі та костюмі. А також текстильні практики, присвячені актуальним темам сьогодення. Окремо експонуватимуться вишивки репресованих українців, які були виконані в таборах і колоніях ГУЛАГу.
“Виробництво текстилю належить до найдавніших ремесел у світі. Й водночас – до найменш досліджених у контексті історії мистецтва. Маючи потенціал, здатний трансформувати матеріальне середовище, текстиль швидко став символом статусу. Та позиціювати його сьогодні як вид мистецтва, пов’язаний суто з функціональністю, – значить ігнорувати історію творчих відкриттів”, – зазначають організатори виставки.
“Матерія Matters. Український арттекстиль” оповідає про сенси, вплетені в український арттекстиль. Організатори показуєють їхню трансформацію у відповідь на виклики часу:
“Проєкт відображає варіативність текстильних практик українських художників, виявляє фактори, що вплинули на появу низки наративів, опорних для української культури в останньому столітті з його колізіями та катастрофами, і пропонує поглянути на текстиль як на високе мистецтво і змістовне медіа”.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України
Читайте також: У КИЄВІ ВІДКРИВАЄТЬСЯ ВИСТАВКА «МЕРЕЖИВО ЧАСУ: СВІТСЬКА МОДА НА ЗЛАМІ СТОЛІТЬ»