Спецпроекты now:

Вісім головних еко-термінів, які повинні знати всі - 143x46Вісім головних еко-термінів, які повинні знати всі - 162x46 Вісім головних еко-термінів, які повинні знати всі - 162x46
Стиль життя

Вісім головних еко-термінів, які повинні знати всі

Все більше і більше людей замислюється про майбутнє нашої планети. Як би це пафосно не звучало, але воно дійсно в наших руках.

современная экология

Вже зараз ми поступово відмовляємося від поліетиленових пакетиків в супермаркетах, пластмасових стаканчиків в точках take-away і великої кількості речей.

До речі, про речі. Ця тема близька і fashion-індустрії, яка прагне бути більш етичною, адже вона – друга промисловість в світі, яка найбільш забруднює атмосферу. Наприклад, багато модних будинків відмовляється від використання натурального хутра (як Gucci, Prada, Miu Miu), а деякі мас-маркет бренді створюють речі з переробленого океанічного сміття, пряжі, кашеміру і шерсті мериноса (як H&M).

Читайте також: ОТКУДА ВЗЯЛАСЬ ГРЕТА ТУНБЕРГ, И КАК 16-ЛЕТНЯЯ ДЕВОЧКА МОЖЕТ СПАСТИ ВЕСЬ МИР?

устойчивая мода

Схоже, модна індустрія всерйоз перейнялася ідеєю sustainability fashion (стійкої моди), до чого підштовхує і своїх споживачів. Тому все менше людей позбавляються від непотрібних речей, викидаючи їх на смітник. Вони дарують цьому «непотребу» друге життя. Адже грамотне споживання ресурсів – відповідальність перед оточуючими людьми, природою і самим собою. Тому бути сьогодні еко-свідомим – престижно і не складно. Яскравий приклад тому – Stella McCartney. Бренд став обличчям сучасного еко-стилю, привчивши модниць до штучного хутра і шкірозамінника, сукням з переробленої пластикової тари, безклейовим кросівкам і черевикам з вінілу. Не відстають і спортивні марки. Adidas створює кросівки з морського пластику, а Nike шиє футболки і форму для футболістів з поліестеру, що видобувається з перероблених ПЕТ-пляшок.

На тлі такої eco-friendly течії ми вирішили розібратися з найпопулярнішими еко-термінами, які регулярно використовуються в світі моди.устойчивая мода это

Стійка мода (sustainable fashion) – екологічна стабільність, стійкість, яка має на увазі уявлення виробників і споживачів про способи переробки сировини і відходів, про спосіб життя і звички. Поняття включає три основних принципи: використання вже готових речей повторно; переробка відходів і речей для виготовлення нових; ремонт речей замість покупки нових.

Стійкі бренди практикують не тільки відповідальний підхід до роботи, але і екологічні матеріали. Наприклад, ПЕТ-пляшки можуть використовувати для створення кросівок, перероблений папір – для упаковок, металеві банки – для гудзиків, обрізки – для шкіряних виробів, волокна буку – для білизни, рибальські сітки і океанічне сміття – для одягу. Ще один підхід, який використовують бренди, – це принцип «безвідходного крою», що передбачає мінімізацію відходів тканини при розкрої.

Читайте також: ОТ ИВАНА ДОРНА ДО ЛЕОНАРДО ДИ КАПРИО: КАК УКРАИНСКИЕ И МИРОВЫЕ ЗНАМЕНИТОСТИ ПОДДЕРЖИВАЮТ ЭКОДВИЖЕНИЕ

Ответственное потребление

Відповідальне споживання (sustainable consumption) – принцип усвідомленого і економного використання природних і будь-яких інших ресурсів для задоволення необхідних потреб. Мета відповідального споживання – робити більше і краще меншими засобами.

утилизация отходов

Утилізація (waste disposal) – використання промислових і побутових відходів для різних цілей, в тому числі для виробництва нових продуктів. Утилізація може мати на увазі повторну експлуатацію відходів або окремих компонентів, а також їх повернення в виробничий цикл, тобто переробку. У буквальному сенсі «утилізувати» означає використовувати відходи з користю і з найменшою шкодою для навколишнього середовища.

Читайте також: ЭКООТВЕТСТВЕННОЕ ПРОИЗВОДСТВО: НА ПРИМЕРЕ ТРЕХ БРЕНДОВ

sustainable fashion принципы

Трешн (trash’n) – поняття, утворене від слів «fashion» і «trash» – «мода» і «сміття». Трешн передбачає виробництво одягу та аксесуарів з неконвенціональних матеріалів. Наприклад, фінський блогер і популяризатор стійкої моди Оуті Лес Пюю зробила сукню для щорічного Президентського балу, що проходить в День незалежності Фінляндії, з алюмінієвих капсул з-під кави, призначених для кавоварок.

Ресайклинг это

Ресайклінг (recycling) – багаторазове використання ресурсів за рахунок переробки відходів в нові матеріали і продукти. Абсолютним чемпіоном світу з ресайклінгу є Швеція. Так, в країні на звалища потрапляє не більше 1% відходів. Утилізація старого одягу, що вийшов з моди, – одна з головних турбот індустрії ресайклінгу.

Апсайклинг это

Апсайклінг (upcycling) – повторне використання готового матеріалу без спроб його переробити. Термін виник у Німеччині, де вже у 90-ті місцеві жителі усвідомили, наскільки корисно і вигідно використовувати повторно досить дорогі речі і матеріали, які вже вийшли з ужитку. До речі, вінтажні, комісійні та секонд-хенд магазини – це частина процесу апсайклінгу. Цікаво, що в Україні теж є прихильники апсайклінгу. Наприклад, дизайнер Ксенія Шнайдер активно використовує старі речі для створення модних лінійок нового одягу.

 

Даунсайклинг это

Даунсайклінг (downcycling) – переробка високоякісних матеріалів в щось більш низькопробне, зважаючи на технічні складнощі. Яскравий приклад тому – виготовлення гудзиків лопатей вітряних установок, які здали в утиль.

Читайте також: ЭКОЛОГИЧНЫЕ ТРЕНДЫ В ИНТЕРЬЕРЕ, КОТОРЫМ СТОИТ СЛЕДОВАТЬ

Фрисайклинг это

Фрісайклінг (freecycling) – «вільне/безкоштовне направлення». Простими словами, це новий тип поводження з непотрібними речами і предметами. Для цього влаштовуються фестивалі або ярмарки, створюються сайти, де можна віддати непотрібні речі або обміняти їх на щось інше. Сьогодні подібний формат «круговороту речей в природі» дуже популярний, адже щось непотрібне вам обов’язково знадобиться комусь іншому.

Автор: Лєна Худенко
Понравилась статья? Оцените:
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...