UA
RU

Східні дивацтва: подорож до Японії

Редагувати переклад

Галина Шевцова, яка близько знайома з Японією вже шість років, обрала незвичайні точки на карті цієї країни.

Східні дивацтва: подорож до Японії-Фото 1

дорога до бога

Уявляючи собі Японію, ми в першу чергу думаємо про хмарочоси, залізниці на магнітній подушці та високі технології. Але мало хто знає, що територія цієї країни більш як на 70% покрита дикими горами. Там ховаються храми сюгендо – стародавньої релігії гірських пустельників-шаманів ямабусі, що увібрала в собі ритуали як буддизму і даосизму, що прийшли з Китаю, так і споконвічної для Японії віри в богів природи – синто. Здавна японці вірили, що боги мешкають на вершинах гір, проте підніматися туди і просити про щось не наважувалися, побоюючись прогнівити безсмертних своєю недостатньою чистотою. Та й шлях на гори був нелегкий. Тому ямабусі взяли на себе роль «святих листоноші», за невелику винагороду передаючи прохання простих людей на вершини гір. Путівники ямабуси існують у Японії і сьогодні.

Східні дивацтва: подорож до Японії-Фото 2

У префектурі Тотторі, далеко від великих населених пунктів і проторених туристами шляхів, розташований високогірний храм Трьох Будд - Санбуцудзі. Його верхній павільйон Нагеіре-до був збудований ще в період Хейан, тобто близько тисячі років тому. Він відноситься до рідкісного типу так званих сценових павільйонів - вони зазвичай прикривають священні гірські печери з статуями Будди.

До речі, дороги до Нагаїре-до... ні. У давнину ченці пробиралися туди гірськими стежками – лізли вгору по переплетених на стрімких скелях коріння дерев. Те саме доводиться робити і сучасним паломникам, але з метою безпеки стежки-підйоми відкриваються для відвідування виключно в суху літню погоду. І взуття для сходження потрібне специфічне: плетені із соломи сандалії-варадзі, які тут же можна купити.

Східні дивацтва: подорож до Японії-Фото 3

лазневий день

Ще один спа-курорт, Канбая-сі-онсен, розташований високо в горах недалеко від Нагано, славиться своїми ротембуро - відкритими гарячими купальнями в маленьких японських садках з видом на засніжені гори. Причому місцеві спа-радощів приваблюють не лише людей. Японські макаки, ​​споконвічні жителі цих островів, давно оцінили принади термальних джерел. До заповідника мавпячих ключів – 30 хвилин ходу через ліс вузькою гірською стежкою над річковим урвищем.

Східні дивацтва: подорож до Японії-Фото 4

Прямо під гірським схилом – гарячий басейн, куди мавпи, прихопивши дитинчат, групами спускаються погрітися у гарячій воді, а потім їхнє місце посідають інші. Макак у джерела багато, і поводяться вони зовсім як люди. Цікаво, що слово макака до нас прийшло з Японії. Це означає буквально «червоний». У японських макак справді дуже червоні обличчя та попи. Причому чим мавпа старша, тим яскравіший колір. А коли вони вилазять із гарячої води, видовище на диво дивне: мокра шерсть прилипає до тіла, а голова залишається пухнастою. Але вони обтрушуються і миттєво стають знову сухими – і рушники їм ні до чого.

Східні дивацтва: подорож до Японії-Фото 5

дев'ять кіл пекла

На Кюсю, третьому за величиною острові Японського архіпелагу, є своє пекло.

У цьому переконує вивіска на в'їзді: «Ласкаво просимо до пекла!» Взагалі містечко Беппу – Мекка для любителів спа та басейнів з термальними водами. За добу місцеві джерела вихлюпують близько мільйона літрів теплої, насиченої мінералами води. Енергетичне підживлення їм забезпечує пара сусідніх вулканів.

Східні дивацтва: подорож до Японії-Фото 6

Однак на відміну від основної маси купалень Беппу, Пекельна долина Дзікоку-дани не є предметом паломництва купальників, оскільки температура води в озерах коливається від 85 до 98 градусів Цельсія. Долина – курйоз природи зі своїми дев'ятьма «колами пекла». Морське Пекло (Умі-но-дзикоку) – озеро із смарагдово-зеленою поверхнею. Пекло Білого Озера (Сіраїке-дзикоку) наповнене непрозорою, схожою на кипляче молоко водою.

Пекло Монаха (Бодзу-дзикоку) – це пологий схил, покритий озерцями з грязюкою, що булькає. Ефекти, звуки і запахи, вироблені міхурами, що лопаються, дуже несподівані. Є і Пекло Кровавого Става: досить великий, вигнутий вузьким серпом ставок з непрозорою водою криваво-цегляного кольору, затягнутою поверхом червоним туманом. А в Аду Смерча із гарячого ставка б'є високий потужний гейзер. Дев'ять «круг пекла» Беппу – як ланцюжок із дев'яти різних планет, на кожній з яких природа ніби грає за особливими законами.

ковчег

Ще одне дивовижне відкриття, яке чекало на мене в Японії – новий дерев'яний причал у порту Йокогама. На карті він виглядає простим і нудним прямокутником, та й ім'я архітектора невідоме: проектуванням цієї споруди займалося пароплавство. Проте, мабуть, без генія тут не обійшлося: причал, він же морський вокзал із концертною сценою, схожий на стародавній корабель вікінгів. З його оглядових майданчиків відкриваються фантастичні види на хмарочоси та чортове колесо Йокогами.

Східні дивацтва: подорож до Японії-Фото 7

Плавні, освітлені таємничим синім світлом вигнуті коридори ведуть усередину дерев'яного черева: до зали очікування та до причалів. Підкидається сутінковою морською хвилею, цей Ноїв ковчег зі старого, як світ, сірого дерева дуже схожий на всю Японію в цілому, де запаморочлива давнина і сліпуча сучасність переплетені нерозривно.

Східні дивацтва: подорож до Японії-Фото 8

єнот удачі

Неподалік Кіото є село Сигараки зі старовинними гончарними печами з виробництва глиняних статуй єнотів. Тануки - японський перевертень (його часто зображають у вигляді єнотовидного собаки), який, за легендою, любить випити та закусити. Вечорами, перетворившись на доброзичливого товстуна, він нібито розгулює барами і ніколи за себе не платить. Але господарі не ображаються, бо поява такого відвідувача приносить торговий успіх. Саме тому перед кожним японським баром є статуя єнота, зроблена в Сигаракі: двічі на рік тут розпалюють полум'я у старовинних земляних печах, і небо над Сигаракі затягує сизим димом. По всьому селі – лавки глиняних єнотів: ряди тануків виставлені від дверей майже до горизонту. Забути цю картину неможливо – як і всю неповторну Японію загалом!

Східні дивацтва: подорож до Японії-Фото 9

Статті на тему