UA
RU

Швейцарія стала переможницею Євробачення-2024, Україна — на 3-му місці

У Мальме відбувся гранд-фінал 68-го пісенного конкурсу Євробачення. Країною-переможницею Євробачення-2024 стала Швейцарія. Україна — на 3-му місці. 

Швейцарія стала переможницею Євробачення-2024, Україна – на 3-му місці-Фото 1

11 травня у шведському місті Мальме відбувся гранд-фінал 68-го пісенного конкурсу Євробачення. Цього року перемогу здобув представник Швейцарії Nemo із піснею The Code. Професійні журі та глядачі віддали країні-переможниці 591 бал. Друге місце зайняв представник Хорватії Baby Lasagna з піснею Rim Tim Tagi Dim. Його результат — 547 балів.

Швейцарія стала переможницею Євробачення-2024, Україна – на 3-му місці-Фото 2

Представниці України alyona alyona & Jerry Heil з піснею Teresa & Maria стали третіми. Професійні журі дали українкам 146 балів, глядачі — 307 балів. Загалом Україна отримала 453 бали. Четверте місце — у Франції (загалом 445 балів). П’яте — в Ізраїлю (загалом 375 балів).

Швейцарія стала переможницею Євробачення-2024, Україна – на 3-му місці-Фото 3

Нагадаємо, що у фіналі за перемогу змагалися 26 учасників. Двадцять пройшли з двох півфіналів. З першого півфіналу — представники України, Сербії, Португалії, Словенії, Литви, Фінляндії, Кіпру, Хорватії, Ірландії, Люксембургу. З другого — представники Латвії, Австрії, Нідерландів, Норвегії, Ізраїлю, Греції, Естонії, Швейцарії, Грузії, Вірменії. У фіналі до них приєдналися артисти з країн «Великої п’ятірки». Це Велика Британія, Франція, Німеччина, Італія та Іспанія. А також зі Швеції — країни-господарки Євробачення-2024.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Corinne Cumming / EBU / eurovision.tv, Sarah Louise Bennett / EBU / eurovision.tv

Читайте також: ALYONA ALYONA & JERRY HEIL ВИСТУПИЛИ У ПЕРШОМУ ПІВФІНАЛІ ЄВРОБАЧЕННЯ-2024: ФОТО І ВІДЕО

Статті на тему