UA
RU

Навіщо вирощують лаванду?

Редагувати переклад

Лаванда — бузкова хмара квітів. Високодекоративна рослина не тільки прикрасить вашу ділянку, але й поправить здоров'я, тому що це лікарська квітка. Лаванда широко використовується в косметології та дизайні інтер'єрів. У пік цвітіння багаторічник прекрасний та ароматний. Виростити його не складно як у саду, так і будинки в горщику, розмножують квітку насінням, живцями та відведеннями. Найпростіше купити лаванду в спеціалізованому магазині, в розпліднику Флоріум, наприклад: https://florium.ua/ru/lavendula/.

опис рослини

Лаванда (Lavandula) чагарник невисокого зросту з вузьким зелено-сріблястим листям. Суцвіття бузкові, фіолетові, сині колосоподібні. Насправді квіти можуть бути будь-якого фіолетового відтінку, як темного, так і світлого. Існують навіть рожеві та білі квіти цього багаторічника, тому що видів квітки понад 25, а сортів, відповідно, набагато більше.

 

Специфічний аромат приваблює не лише людей, а й бджіл із метеликами. Рослина відрізняється високими медоносними властивостями. Його легко виростити, воно рідко хворіє і чудово навіть у засушеному вигляді. 

Як виростити лаванду

На території України багаторічник легко виростити у відкритому ґрунті. Квітка чудово виглядає на великих територіях, створюючи розсіяний фіолетовий відтінок ділянки. Також чагарник висаджують у альпінаріях, рокаріях у композиціях та відокремлено, садять уздовж бордюр та біля будинку.

 

Рослина потребує простого базового догляду: У комплекс заходів необхідно 

  1. регулярне розпушування ґрунту;
  2. прополювання, збирання бур'янів;
  3. полив;
  4. обрізка;
  5. підгодівля.

 

Теплолюбна рослина спокійно зимує і лише деякі сорти вимагають укриття на зиму. Іноді квітку у вазонах переносять у приміщення.

 

Посадіть багаторічник на добре освітлене та просторе місце, подалі від заболочених ділянок без ґрунтових вод. Якщо грунтові води таки є, але глибоко, зробіть невелику височину на ділянці та використовуйте хороший дренажний шар при посадці. Грунт не повинен бути кислим, інакше використовуйте вапно і золу. Періодично ґрунт схильний до закислення потрібно лужити. Для добрива можна використовувати компост та комплексні мінеральні добрива.  

 

Незважаючи на всю невибагливість, дорослі кущі переносять пересадку погано. Обов'язково робіть це за всіма правилами пересаджуючи рослину з грудкою землі. Заздалегідь підготуйте місце і використовуйте стимулятори зростання по можливості.   

Корисні властивості лаванди 

Ефірна олія лаванди лікувальна. Флавоноїди у складі мають протисудомну дію, антоціани та фотостерин діє седативно на нервову систему. Також рослина має сечогінні властивості, протизапальні та антибактеріальні. 

 

У фармакології екстракт лаванди використовують для створення ліків, БАДів, чаїв. Примітно, що квітка відлякує міль, тому її у будь-якому вигляді можна використовувати вдома, класти між одягом у шафах та на полицях. 

Ефірне масло

Олія рослини врятує від головного болю та заспокоїть. Але мало хто знає, що лише кілька крапель в аромалампі здатні навіть подолати апатію. Проти кашлю з ефірною олією роблять медовий компрес. Ефірне масло використовують як добавку до кремів, гелів для боротьби з акне та вугровим висипом. Також компреси використовують при порізах та опіках. Кошти з лавандою допомагають вгамувати біль і мають антисептичні властивості. Якщо поблизу немає антисептика, достатньо нанести кілька крапель олії на руки та розтерти його.

На https://florium.ua/ ви можете підібрати для посадки будь-який вид лаванди

Статті на тему