UA
RU

“Захоплений будинок”: Після успіху у Берліні виставку українського мистецтва про війну покажуть у Римі

Редагувати переклад
10-16 червня у римському арт-просторі WeGil відбудеться виставка The Captured House. До неї увійдуть твори сучасних українських художників, які в режимі реальної години документують гуманітарну катастрофу в Україні, спричинену нападом росії, та спонукають міжнародну аудиторію до діалогу про Європу як про наш спільний будинок.
The Captured House 16

Роботи Маші Шубіної.

Назва виставки запозичена з оповідання аргентинського письменника Хуліо Кортасара, головний герой якого змушений тікати з власної оселі від невідомого зла.

До експозиції увійшли понад 200 творів живопису та графіки, фотографій, скульптур та інсталяцій від 50 сучасних українських митців: Тіберія Сільваші, Алевтіні Кахідзе, Владі Ралко, Дар'ї Кольцової, Михайла Раю, Kinder Album та інших. Після російського вторгнення частина з них залишилася жити та працювати на Київщині, Харківщині, Херсонщині, Донеччині та в інших регіонах, де велись та ведуться бойові дії.

«Європа — це наш спільний дім, на який напавши ворог. Росіяни вже розстріляли двері цього будинку з боку Бучі, Ірпеня, Бородянки та інших міст і вбили багато людей. Нині мовою мистецтва ми попереджаємо про російську загрозу і закликаємо європейських громадян підтримувати Україну та українців усіма можливими способами» - розповідає Дмитро Куліба, міністр закордонних справ України.

The Captured House 8

Bucha. Me. 47 min до car. Авторка: Алевтіна Кахідзе.

The Captured House 6

75-річна Лариса Олександрівна стоїть перед зруйнованим фасадом свого будинку у мікрорайоні Павлове Поле, Харків. Автор фото: Андрій Баштовий.

Гамлет Зіньківський

Гамлет Зіньківський.

The Captured House 12

Кухонний шафа, наповнений столовими приладами та керамічним півником, який дивом уцілів після обстрілу будівлі у Бородянці. Автор фото: Єлизавета Серватинська.

Гамлет Зіньківський

Робота Олексія Сайя.

The Captured House 14

Роботи Владі Ралко.

«Сьогодні на наших очах твориться історія, яку потім ми будемо передавати наступним поколінням. Але хід цих подій залежить від усього світу. Бо зараз Україна виступає тим самим щитом, що стримує ворога від просування далі. Ось тому й допомога нашій державі — внесок у наше спільне безпечне майбутнє.», — говорить Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України. 

The Captured House 13

«Мамине одеяло», автор роботи Оксана Левченя.

The Captured House 4

Автор фото: Макс Левін.

The Captured House 11

Богиня помсти, автор роботи: Юлія Бєляєва.

The Captured House 1

Покійні українці лежать на вулицях розбомбленої Бучі. Автор: Антон Логов

The Captured House 5

Автор роботи Kinder Album.

«Завдання виставки “Захоплений будинок” — не лише поінформувати глядача, а й опустити його в атмосферу, в якій сьогодні опинилися українці. Тільки так можна відчути, що відбувається насправді і чому цю війну потрібно негайно зупинити», - розповідає співорганізаторка проекту, куратор виставки Катя Тейлор.

The Captured House

Автор роботи Михайло Промінь.

The Captured House 2

Маріуполь. Автор фото: Євгеній Малолєтка.

The Captured House 3

Справжні двері та предмети побуту, привезені з Бучі, яка була під російською окупацією навесні цього року.

The Captured House 15

Співорганізаторка проекту, куратор виставки Катя Тейлор.

7-15 травня виставка «Захоплений будинок» відбулася у берлінському арт-центрі Alte Munze. Експозицію відвідали близько 3000 людей. Спеціальною гостею церемонії відкриття стала Ребека Хармс — колишня депутатка Європейського Парламенту та відома режисерка-документалістка.

Виставку "Захоплений будинок" (The Captured House) організовує київська агенція креативного менеджменту PORT. за сприяння Міністерства закордонних справ України, Міністерства культури та інформаційної політики України, Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти.

Фото: Анастасії Ружанської.

Читайте також: SMALL TALK: 59-ТА ВЕНЕЦІЙСЬКА БІЄНАЛЕ У ЖОВТО-ГОЛІБНИХ КОЛЬОРАХ

Статті на тему