UA
RU

Записки з Корфу: Головна відмінність українок від «Афродит»

Редагувати переклад
Культурні та соціальні традиції України та Греції, на думку нашого колумніста та блогера з іонічного острова Корфу Ольги Висоцької, дуже близькі. Чим ми схожі і чим відрізняємося від наших грецьких подруг – читайте у новій колонці автора.
Записки з Корфу: Головна відмінність українок від «Афродит»-Фото 1

Коли переїжджаєш у нову країну, то заздалегідь себе готуєш до того, що тебе звідусіль оточуватимуть нові і часто незрозумілі речі та ситуації. Мою адаптацію в Греції легкою назвати мову не повернеться, але все ж таки відмінності не були шокуючими. Як виявилося, Греція значно ближча до України, ніж я уявляла.

Останні кілька років в Україні я мешкала в Одесі. Яскраве і вічно розслаблене портове місто, з багатими культурними традиціями, привезеними сюди з різних куточків світу морем. 

І так, не в останню чергу грецькими. В Одесі навіть є почесне консульство Греції, безкоштовна мовна школа та програми допомоги вступникам до грецьких ВНЗ (для громадян не країн ЄС вища освіта у Греції — безкоштовна).

Напевно, одеський ритм життя допоміг мені простіше пройти адаптацію в Греції. Мене, безумовно, часто дратує незвичайна повільність всіх і всього навколо, але з кожного випадку затримки або зміни планів я вже особливо не виходжу. Просто сприймаю як даність. 

Греція є країною Європейського Союзу вже понад 30 років. Незважаючи на це, іноді мені здається, що багато хто тут від ЄС з радістю прийняв тільки валюту "еуро". І так, переважно готівкою. З ряду причин, до твердих грошей, як і раніше, більш поважне і доброзичливе ставлення, ніж до карток. 

Читай також: 3 (не)очевидних лайфхаків в резюме, які допоможуть потрапити на роботу мрії

Багато разів мені відповідали “тільки готівку”, обдаровували багатозначним поглядом і навіть включали комісію за оплату карткою. Для справедливості йдеться лише про місцеві точки продажу — міжнародні бренди завжди приймають оплату карткою або безконтакт.

Загалом, на мою думку, люди на Корфу багато в чому схожі на середніх українців. Тільки з постійною широкою посмішкою та величезним бажанням виграти у лотерею. Іноді тут жартують, що кожен нормальний грек мріє виграти в лотерею і ніколи більше не працювати.

Записки з Корфу: Головна відмінність українок від «Афродит»-Фото 2

І це не перебільшення! Лотереї люблять тут неймовірно. На Корфу по всьому острові я бачила багато лотерейних офісів. Це не просто маленькі кіоски, це цілі приміщення, з моніторами, інфостендами та кількома столиками, за парочкою з яких завжди обов'язково сидять якісь гравці. У мене навіть є знайомий, хто володіє однією такою точкою. І багато моїх знайомих греків у лотерею грають постійно. Я теж іноді граю 🙂 

Країна Європи, член Євросоюзу, колиска європейської цивілізації – це все про Грецію. Але ще про Грецію — найсильніші християнські традиції та їхній вплив на культуру суспільства. Як і в Україні.

Читай також: Весільний демікутюр: Fifteen – колекція, що отримала Ґран-прі International Young Designers Contest 2020

Я хочу не образити почуття віруючих ніяких віросповідань і при цьому не прозвучати як фемінації, але на мій погляд, так чи інакше, всі релігії залишають жінці роль другорядну, ведену, з відсутністю вибору, призначену для продовження роду та сімейного вогнища… Цей ряд можна продовжувати нескінченно. 

І коли я починала писати цей текст, він мав бути саме про жінок в Україні та Греції. Що у нас спільного і що чудового. Так от загального у нас практично все — від християнського сімейного ідеалу до бажання вбратися в привабливий одяг і зробити манікюр модного відтінку. 

На відміну від, наприклад, німок і нідерландок, які відомі досить байдужим ставленням до свого гардеробу та більш націлені на самореалізацію.

Але те, як ми до цих своїх ідеалів і бажань ставимося в Україні та Греції все-таки трохи відрізняється. Так, гардероби місцевих мешканок, на мою думку, досить прості порівняно з українськими. 

Сукні та штани простих силуетів, однотонні блузки та футболки, часто в одязі можна зустріти дрібний візерунок чи етнічний мотив, смуг же, клітинок чи незвичайних графічних рішень я майже не зустрічала.

Записки з Корфу: Головна відмінність українок від «Афродит»-Фото 3

При цьому, в ситуаціях де я б одягла джинси з трикотажним піджаком, гречанка одягне вечірній туалет, каблуки і завдасть бойового розфарбування обличчя. Бажання "помалюватися", по-іншому і не скажеш, тут є повсюдно. 

Про макіяж варто сказати окремо. Лайнер та підводка — найкращі друзі майже кожної гречанки. Причому прямо з самого ранку. Очі тут підводять завжди і скрізь, і дуже щільно накладають тон незалежно від пори року та температури повітря. Якщо справа надвечір — додати багато рум'ян і тіней.

Я думаю, це можна назвати особливістю кліматично-естетичної: у місцевих дівчат шкіра щільніша і часто зустрічається проблема розширених пір. Тому вони намагаються її приховати різними засобами, що маскують. Звичайно, в Україні теж можна зустріти дівчат із дуже щільним шаром тонального крему та пудри, але в Греції я бачу таких дівчат набагато частіше.

А, і ще целюліт! Наявність целюліту та ставлення до нього. Всі знають, що целюліт є практично у всіх. Часто це пов'язують із зайвою вагою, але насправді вже давно науково доведено, що це не завжди так. 

Так ось, гречанки — чудове спростування міфу про зв'язок целюліту із зайвою вагою. У дівчат Греції целюліт зустрічається набагато частіше та виразніше, ніж в українок чи, скажімо, росіян. Незалежно від віку та статури. Я бачила масу дівчат-підлітків із серйозною апельсиновою кіркою, і вони навіть не були повними.

Я не знаю, з чим саме це пов'язано. З більш смачною і насиченою їжею, з ще меншою рухливістю, ніж в Україні, зі складом гормонів у крові або ще чимось — але це факт, який я спостерігав уже два роки. 

Записки з Корфу: Головна відмінність українок від «Афродит»-Фото 4

Проте, афродити з цього приводу особливо не турбуються. Тому, незалежно від розміру одягу, вони життєрадісно хизуються в бікіні на пляжах і коротких сукнях в барах. І це чудово!

Чи європейські віяння чи географічна особливість, але боді-позитив у Греції існує і, я вважаю, це і є одна із складових усім відомої грецької жовіальності. 

Звичайно, гречанки, хочуть бути красивими та доглянутими. Але, як кажуть, не роблять трагедії та радіють життю. За півтора роки я жодного разу зустріла людину будь-якої статі, яка б відмовилася від порції смачних сувлаків, апетитної свіжої риби на грилі або шматочка свіжого пирога з ванільним кремом до кави на сніданок пояснивши це сидінням на якійсь болісній дієті.

З цим пов'язана ще одна позитивна відмінність — дівчата Греції загалом більше, ніж українки, радіють життю. Більше сміються, більше усміхаються, а отже — і щасливіші! І бонусом до такої життєрадісної вдачі — зморшки в області крил носа, ця похмура маска невдоволення у гречанок проявляється значно менше, ніж у дівчат з України.

Більше радіють життю, більше посміхаються, а отже — менше ходять із сумним обличчям, за обрисами якого потім і починають з'являтися заломи шкіри, зморшки. Міміка інша.

Чоловіки-греки це моє спостереження підтверджували неодноразово. На їхню думку, наші дівчата стрункіші, простіші у спілкуванні та цілеспрямовані. При цьому постійно серйозні і часто незадоволені. А гречанки — веселіші та пристрасніші. 

Записки з Корфу: Головна відмінність українок від «Афродит»-Фото 5

Адже назвати бажання гречанок чимось дуже недосяжним не можна. Якщо за столиком у барі або кав'ярні сидить компанія грецьких подружок, звідти обов'язково долинає веселий гучний сміх і блищать посмішки! Гречанки радіють походу на каву з подружкою, новою сукнею, вечерею з коханою людиною чи навіть сусідською кішкою. Простіше ставляться до життя, і менше страждають. 

Заперечити на це високим рівнем доходів до кінця не виходить, тому що середня зарплата в Греції становить лише близько 600 євро і рівень безробіття досить високий. Якщо після всіх базових витрат у вас залишиться 100 євро, це буде добре. Тобто говорити про можливість більше витрачати на особисті потреби я б не говорила.

Для гречанок побутові негаразди та сумний вантаж щоденних турбот - не привід для вічної похмурості та зупинки процесу насолоди життям. Посміхатися та радіти частіше! Цьому я б у них повчилася. 

Дізнатися більше про життя та відпочинок на грецькому острові Корфу можна у блог Ольги.

Статті на тему