Закрити
UA
Життя

Зігмунд Фрейд та Віденська опера: що подивитися під час «Тижня австрійського кіно»

Поділись:

Якщо не виходить приїхати до Відня, нехай Відень приїде до нас! 

З 10 вересня у Києві стартує 9-й щорічний фестиваль «Тиждень австрійського кіно». Цього року до його програми увійшли чотири повнометражні фільми та традиційна добірка короткометражок від фестивалю мультимедійних мистецтв ARS ELECTRONICA.

posts-to-db-Фото 1

Скажи мені, хто твій друг

Фестиваль відкриє історична трагікомедія “Мій друг Зігмунд Фрейд” Ніколауса Лейтнера. Це екранізація роману “Продавець тютюну” Роберта Сіталера, який був опублікований кілька років тому і вже встиг стати бестселером. Дія картини розгортається у Відні часів нацистської окупації. За сюжетом головний герой, який переживає муки першого кохання, знаходить чудового порадника в інтимних справах – самого Зігмунда Фрейда.  

Але фільм не лише про почуття юнака з тютюнової лавки та настанови світила психології. Це портрет часу із яскраво вираженою антифашистською позицією. Усі події відбуваються межі двох історичних періодів. Показано, як швидко відбувається ескалація насильства у Відні, як змінюється місто після нацистської окупації.

Стає ясно, що не обов’язково бути на лінії фронту, щоб відчути вплив війни. Фільм «Мій друг Зигмунд Фрейд» вчить відокремлювати сни і реальність, а в смутні часи ще не пізно навчитися бути і залишатися справжньою людиною.

Читайте також: «КВІТАЙСЯ»: 5 ПРИЧИН, ЧОМУ ПОТРІБНО ДИВИТИСЯ НОВИЙ ХІТ NETFLIX

posts-to-db-Фото 2

По-перше, це гарно

Від драматичного та складного програма фестивалю переходить до складного та прекрасного. Документальний фільм «За лаштунками Віденської опери» запрошує у світ одного з головних оперних центрів світу. Це неймовірно розкішне місце: приголомшливий архітектура, інтер’єр, величезна сцена та море вкладеного туди. 

На глядачів чекає півторагодинна екскурсія під класичну музику та знайомство з роботою, яка зазвичай залишається невидимою. Понад 60 опер та балетів за 285 дні у сезоні – Віденська опера закривається лише на два вихідні на рік та продає 99% квитків на свої спектаклі. Щороку сцена та паркет опери перетворюються на одну ніч – тут проходить знаменитий Віденський оперний бал. Загалом, перегляд цього фільму – той випадок, ніби вирушаєш у чудову подорож абсолютно при цьому не напружуючись.

posts-to-db-Фото 3

Успіх – не те, чим здається

Історія драми «Земля під моїми ногами» починається для молодої та успішної бізнес-леді Лоли з твердого ґрунту під ногами. Героїня впевнено просувається від одного успіху до іншого, але вже від початку за це доводиться платити. Лола змушена приховувати свої стосунки з начальницею і одночасно коханою і головне – ніхто не повинен знати про її старшу, психічно неврівноважену сестру Конні. Спроби вдавати, що все під контролем у її житті, втрачають сенс після дзвінка з психіатричної лікарні. Конні зважилася на самогубство. І тепер у Лоли земля йде з-під ніг. 

Кройцер пов’язала дві гострі теми: психічні захворювання та їх стигматизація і право жінок робити кар’єру, часто опиняючись у духовній ізоляції. Стрічка отримала світову прем’єру на Берлінському кінофестивалі, де номінувалася на «Золотого ведмедя» та спецпремію Teddy за найкращий художній фільм. Фільм отримав позитивну оцінку 96% всіх критиків Rotten Tomatoes та отримав 7,4 балів із 10 можливих. Робота режисера Марі Кройцер Показ цієї стрічки відбувається у рамках тематичного року Calliope Austria 2020: Жінки у суспільстві, культурі на науці, що проводиться з ініціативи МЗС Австрії.

Читайте також: НОВИЙ ЕТАП: ВСЕ, ЩО МИ ЗНАЄМО ПРО 4 СЕЗОН “КОРОНИ”

posts-to-db-Фото 4

Бог не видасть, сім’я не з’їсть

Для сімейного перегляду у програмі фестивалю пропонується пригодницька стрічка «Як я навчився бути дитиною». Її головний герой – молодший син у сім’ї кондитерських магнатів, від природи наділений разючою уявою та почуттям гумору. Його батько, тиран та цинік, не може впоратися з хлопчиком і відсилає сина до коледжу. Нпро і там молодий Пауль примудряється жити у світі своїх фантазій. Хоча вже скоро йому доведеться дізнатися про подробиці біографії батька та змінити своє ставлення до нього. 

Фільм режисера Руперта Хеннінга був відзначений трьома номінаціями та премією Austrian Film Award за найкращі костюми. Костюми, щоправда, дуже добрі, як і сама історія.

Майже в центрі Всесвіту 

Також на гостей «Тижня австрійського кіно» чекає традиційна добірка найкращих медіаробіт міжнародного фестивалю мультимедійних мистецтв ARS ELECTRONICA. Кіноогляд щорічно проходить в австрійському місті Лінц та представляє передові візуальні технології.

ARS ELECTRONICA Linz – австрійський культурний, освітній та науковий інститут, що працює в галузі мистецтва нових медіа. На його території навіть розташований у Музеї майбутнього. Все, що ви хотіли б дізнатися про медіа майбутнього, точно зібрали тут.

«Тиждень австрійського кіно» пройде в Одесі (4-6 вересня) та Києві (10-15 вересня). Київські покази відбудуться у кінотеатрі «Жовтень» з 10 по 15 вересня. Фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами.